3 липня голова Верховної ради Володимир Рибак доручив анулювати депутатські картки депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського.
"Я даю доручення анулювати картки для персонального голосування Олександра Домбровського і Павла Балоги, припинити нарахування їм відповідних виплат", – заявив він
"Одночасно припиняються повноваження помічників-консультантів, які працювали відповідно з Домбровським та Балогою", – заявив Рибак.
Після цього депутат Петро Порошенко заявив про рішення більшості позафракційних депутатів, обраних у мажоритарних округах, не брати участі у роботі парламенту до того часу, поки голова Верховної Ради не скасує своє доручення про анулювання карт голосування Балоги та Домбровського.
Згодом про аналогічне рішення заявили і опозиціонери.
Спікер парламенту ж, після проведення наради опозиціонерів, вирішив закрити засідання Ради, не давши змоги голові фракції «Батьківщина» Арсенію Яценюку виступити із заявою.
Також у середу стало відомо, що Окружний адміністративний суд міста Києва заборонив проводити акції на вулицях Банковій та Лютеранській до грудня 2013 року. Суд ухвалив відповідну постанову 13 червня, згідно з якою заборона на пікетування встановлена на 7 місяців. Але про цю заборону стало відомо лише днями.
3 липня Кабінет міністрів призначив заслуженого економіста України Віктора Суслова представником України в Євразійській економічній комісії. Про це повідомила міністр Кабінету міністрів Олена Лукаш. За її словами, відповідне розпорядження було прийнято на засіданні уряду. Крім того, уряд доручив Міністерству закордонних справ, Міністерству економічного розвитку і торгівлі разом з іншими зацікавленими органами виконавчої влади у місячний термін розробити положення про представника України в ЄЕК.
У середу Печерський райсуд Києва зобов'язав депутата від Партії регіонів Миколи Джигу спростувати неправдиву інформацію про вбитого журналіста Георгія Гонгадзе, розповсюджену у відомчих виданнях Міністерства внутрішніх справ у 2000 році. Відповідне рішення суду оприлюднили захисники матері Лесі Гонгадзе. Суд на засіданні 18 червня визнав недостовірною інформацію, оприлюднену в газеті "Іменем закону", а також газеті "Київські відомості" та тижневику "Газета 2000" про грошові борги Гонгадзе й його участь в грузино-абхазькому конфлікті у 1993 році. Рішенням суду МВС повинно офіційно спростувати цю інформацію. Окрім того, спростувати цю інформацію суд забов'язав Миколу Джигу, який у 2000 році працював заступником міністра внутрішніх справ.
Також МВС і Джига повинні виплатити матері журналіста 1 гривню моральної шкоди.
3 липня Центральний районний суд міста Миколаєва обрав щодо працівника Врадіївського районного відділу міліції Євгена Дрижака, підозрюваного у зґвалтуванні та побитті жінки, як запобіжний захід утримання під вартою до 15 серпня. Крім того, старший прокурор відділу здійснення процесуального керівництва прокуратури Миколаївської області Анатолій Тітусь повідомив, що у капітана міліції Євгена Дрижака, підозрюваного в зґвалтуванні і побитті жительки селища Врадіївка, в ніч скоєння злочину 27 червня була можливість покинути приміщення райвідділу, де він перебував на чергуванні.
У середу Європейський парламент підтримав рішення про приєднання Латвії до зони євро з 1 січня 2014 року. За проект резолюції Бурхарда Бальца (група народних партій, Німеччина) проголосували 613 депутатів, проти – 67, утрималися – 29.
Також Суд у Туреччині скасував усі проекти щодо суперечливої реконструкції площі Таксим у центрі Стамбула, які викликали загальнонаціональну хвилю антиурядових протестів.
Та 3 липня армія Єгипту повідомила Мухаммеду Мурсі, що він більше не є президентом країни. Тимчасовим главою Єгипту призначений голова Конституційного суду. Крім того, міністр оборони країни Абдельфаттах ас-Сісі в телевізійному зверненні до нації заявив, що у Єгипті відбудуться дострокові вибори президента. Він також повідомив, що тимчасово призупиняється дія конституції, до якої будуть внесені поправки відповідно до вимог народу.
Лідер опозиції Мохаммедаль аль-Барадеї вже заявив про "перезапуск" революції 2011 року. Релігійні лідери підтримали ініціативу військових по виводу країни з кризи.
Також повідомляється, що в Єгипті буде створено комітет національної єдності, до якого увійдуть всі політичні і громадські сили країни. Функції цього комітету поки не визначені. За словами генерала, армія не втручатиметься в політику, але буде підтримувати законність, спокій і порядок під час перехідного періоду.
Втім, Мурсі відмовився йти у відставку і назвав заяву військових «переворотом».
В той же час, очевидці повідомляють про сутички, які почалися у Каїрі після звернення між прибічниками Мурсі та правоохоронцями. Повідомляється про убитих та поранених, однак поки їх точна кількість не називається.