Події 29 березня: Італійський суд звільнив затриманого опозиціонера, пожежа на Вуглегірській ТЕС та на Кіпрі послабили обмеження на рух капіталу

30 Березня 2013, 00:48

29 березня Апеляційний суд Мілана постановив звільнити з-під варти українського опозиціонера Віктора Романюка. Про це повідомив народний депутат Арсен Аваков на своїй сторінці у Фейсбук.

«Романюк звільнений з міланської в'язниці рішенням LA CORTE D APELLO DI MILANO!!! Кілька хвилин тому ми отримали на руки рішення. У найближчу добу Віктор буде на волі», – написав Аваков.

«Рішення суду: повне звільнення сьогоднішньої датою з зобов'язанням не залишати Італію і двічі в неділю відзначатися у поліції аж до розгляду справи по суті, або до винесення іншого рішення», – повідомив Аваков.

Водночас, у п’ятницю захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергій Власенко отримав відмову Вищого адміністративного суду України передати його скаргу на рішення ВАСУ про позбавлення його депутатського мандата на розгляд Верховного суду.

«Незважаючи на очевидність підстав для передачі справи до Верховного суду, це рішення було цілком очікуване для мене, оскільки ВАСУ постійно демонструє свою рабську суть по відношенню до Януковича та його забаганок. Це буде ще одним аргументом у моїй скарзі до Європейського суду з прав людини…», – сказав Сергій Власенко.

Він також повідомив, що Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду його скаргу на рішення Вищого адміністративного суду України про позбавлення його депутатського мандата.

«За моєю скаргою до Європейського суду з прав людини я вже отримав номер і отримав пропозицію до 7 травня надати всі необхідні документи, всі необхідні пояснення та пояснення. І з 7 травня почнеться процедура комунікацій з урядом (України – ред.) », – розповів Власенко.

Також 29 березня стало відомо, що фракція Партії регіонів збирає підписи за відставку віце-спікера Верховної Ради "свободівця" Руслана Кошулинського. Цю інформацію підтвердив народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.

"В понеділок буде засідання фракції, вважаю там це питання буде обговорюватись", – сказав він.

У свою чергу інший депутат від Партії регіонів, який побажав залишитись неназваним повідомив, що причини полягають у тому, що Кошулинський "не справляється зі своїми обов'язками".

У п’ятницю в Донецькій області на Вуглегірській теплоелектростанції ДАЕК "Центренерго" стався спалах обладнання. В результаті пожежі одна людина загинула та 5 постраждало.

"29 березня о 15.15 у м. Світлодарськ (Дебальцеве) на Вуглегірській теплоелектростанції ДАЕК "Центренерго" на другому блоці сталося загоряння обладнання, яке перетирає вугілля в пил", – повідомила прес-служба облуправління Державної служби надзвичайних ситуацій в Донецькій області.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій повідомили, що із задимленого середовища врятовано 10 осіб. 1 особа загинула та 5 постраждало. Вогонь розповсюдився на покрівлю ТЕС на площі, орієнтовно, 1500 кв.м. Перший заступник начальника головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Донецькій області Ігор Домаровський повідомив, що в результаті пожежі повністю знищено 4 енергоблоки. Робота станції припинена.

У той же час донецька влада повідомила, що троє постраждалих під час пожежі госпіталізовані з опіками та отруєнням чадним газом. Небезпеки для їхнього життя немає. Голова Донецької обладміністрації Андрій Шишацький повідомив, що через пожежу 12 тисяч жителів міста Світлодарськ (м. Дебальцеве) відрізані від комунікацій.

«Вода подаватиметься по годинах – 5 тисяч кубометрів на 3 доби. Ми підтягуємо 10 генераторів і запустимо очисні споруди. Забезпечимо людей і теплом. Вже куплені і роздаються обігрівачі», – сказав глава регіону. Шишацький також повідомив, що в даний момент пожежа на Вуглегірській ТЕС локалізована, але роботи щодо гасіння тривають.

Та 29 березня Кіпрська влада внесла ряд змін в указ про обмежувальні заходи на рух капіталів, який був прийнятий перед відновленням роботи банків країни в четвер. Вони стосуються, зокрема, ослаблення правил відносно оплати чеками, пропонованими в державні організації.  Відтепер такі платежі можна робити на суму до 5 тис євро. Понад цей ліміт потрібен дозвіл ЦБ.

Крім того, встановлено обмеження на суму, яку приватна особа може мати при собі на "території, що знаходиться поза контролем кіпрської влади". Мається на увазі північна частина Кіпру, яка перебуває під турецьким контролем. При перетині буферної зони ООН, що розділяє острів на Республіку Кіпр і невизнану "Турецьку Республіку Північного Кіпру", кіпріоти мають право мати при собі не більше 300 євро, а іноземці – 500 євро.

В оновленому указі також роз'яснюється, що жодних обмежень на користування усередині Кіпру кредитними і дебетовими картами, випущеними кіпрськими банками, немає. У той же час за кордоном цими картами можна оплатити товари і послуги на суму не більше 5 тис євро на місяць. Залишається також в силі максимум в 1 тис євро – саме таку суму як громадяни Кіпру, так і іноземці можуть мати при собі при виїзді з острова.

Позначки: