28 січня стало відомо, що колишнього народного депутата Олександра Шепелева оголосили в розшук наприкінці грудня.
"Існує інформація, що Шепелев та його дружина Галина Шепелева оголошені в розшук", – заявив адвокат колишнього тимчасового адміністратора банку "Родовід" Сергія Щербини Олег Поваляєв.
У зв'язку з цим Поваляєв подав клопотання про витребування судом інформації про процесуальний статус Шепелева у кримінальних справах. Суддя Олена Радчикова задовольнила це клопотання. Разом з тим, за інформацією джерел ЗМІ, Шепелев оголошений в розшук у справі щодо замаху на життя екс-акціонера "Родовід Банку2 Сергія Тядечка, і він виїхав за межі України.
Згодом у МВС підтвердили, що народний депутат V-VI скликань (2006-2012) Олександр Шепелев знаходиться в міжнародному розшуку за підозрою в замаху на вбивство і розкраданні коштів.
Також в понеділок стало відомо, що народний депутат Нестор Шуфрич (Партія регіонів) звинуватив міністра енергетики і вугільної промисловості Едуарда Ставицького у незаконному призупиненні ліцензії компанії "Нафтогазвидобування" і здирництві 30% частки підприємства за її відновлення. Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат від опозиціїОлександр Бригинець.
"Шуфрич на нараді в Кабміні підняв реальний шум. Він звинуватив міністра енергетики і вугільної промисловості Едуарда Ставицького в незаконному призупиненні ліцензії нафтогазової компанії "Нафтогазвидобування" і здирництві 30% частки підприємства за поновлення ліцензії", – написав Бригинець.
Він не виключає, що Шуфрич може не залишитися з Парією регіонів, а "влаштувати демарш".
Як відомо, Держслужба геології і надр наказом № 565 від 22 листопада 2012 року припинила дію спеціальних дозволів "Нафтогазвидобування", що стосуються розробки Семиренківського і Мачухського газоконденсатних родовищ. У січні 2013 р. "Нафтогазвидобування" оскаржило цей наказ в Окружному адміністративному суді Києва, який в забезпечення позову відновив дії ліцензій. Засідання суду по суті призначено на 28 січня. За інформацією ЗМІ, компанію контролюють народні депутати Нестор Шуфрич і Микола Рудьковський (обидва – фракція Партії регіонів). Частка підприємства у видобутку газу приватними компаніями на 2010 рік становить 30,5%.
Водночас ЗМІ повідомляли про причетність до скандалу з "Нафтогазвидобуванням" ПрАТ "Метал Юніон", акціонером якої є Руслан Циплаков – партнер з автоспорту сина президента Віктора Януковича. У самій компанії заявили, що фінансово-промислова група ні прямо, ні опосередковано не пов'язана з підприємством, не володіє його акціями і не має представників у керівних органах.
28 січня уряд призначив нового голову Укрзалізниці. Ним став Сергій Болоболін, який народився на території Росії. Там же закінчив Ростовський інститут інженерів залізничного транспорту. У 2001-2006 рр. займав посаду заступника начальника Донецької залізниці з перевезень. З 2006 р. по 2008 р. – начальник Одеської залізниці.
У 2008-2011 рр. – перший заступник начальника Донецької залізниці. А з квітня 2011 р. – перший заступник генерального директора Укрзалізниці.
Також у понеділок заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв повідомив, що опозиціонери через адміністративний суд будуть вимагати від спікера Верховної Ради Володимира Рибака оголосити про скликання позачергової сесії парламенту.
"Рибак порушує Конституцію і регламент, оскільки протягом 3-х днів після подачі нами підписів повинен був оголосити про скликання позачергової сесії. Але досі він цього не зробив", – сказав Соболєв.
Він повідомив, що опозиція має намір звернутися до суду. "Очевидно, це буде звернення до адміністративного суду, щоб таки домогтися від Рибака виконання ним його прямих зобов'язань", – заявив опозиціонер.
Та 28 січня верхня палата єгипетського парламенту – Консультативна рада – схвалила закон "Про участь армії в забезпеченні безпеки всередині країни" і затвердила указ президента Могаммеда Мурсі про введення надзвичайного стану на території трьох провінцій, Порт-Саїда, Суеца та Ісмаїлії. Закон наділяє Збройні Сили правом "брати участь, спільно з поліцією, в заходах щодо забезпечення безпеки в країні і захисту важливих державних об'єктів". Дії армійських підрозділів повинні бути повністю узгоджені з внутрішніми військами Міністерства внутрішніх справ. Відповідно до закону, армійським офіцерам дається право затримувати цивільних осіб, які порушують чинне законодавство, включаючи кримінальний кодекс. Військовослужбовці, однак, повинні передавати всіх затриманих у цивільні органи прокуратури для подальшого розгляду.