28 грудня стало відомо, що у Гонконзі було підписано меморандум про створення Китайсько-українського фонду інвестування в міжнародні проекти співпраці. Структура планує залучити до $6 млрд на розвиток сільського господарства в Україні, з них $600 млн – уже наступного року.
Пріоритетними визнані проекти у сфері будівництва на території України заводів із виробництва засобів захисту рослин і добрив; модернізації іригаційних систем; використання нових технологій підвищення врожайності і продуктивності скотарства і птахівництва; розвиток логістики.
Також у п’ятницю стало відомо, що борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги збільшився на 8,8%, або на 946 млн 700 тис гривень – до 11 млрд 686 млн 900 тис гривень. Так, борг за квартирну плату станом на 10 грудня збільшився на 3 млн 700 тис гривень – до 2 млн 167 тис гривень. Борг за опалення збільшився на 539 млн 800 тис гривень – до 5 млрд 682 млн 800 тис гривень. Борг за газопостачання збільшився на 406 млн 400 тис гривень – до 1 млрд 717 млн 300 тис гривень.
У листопаді, як і в жовтні, серед регіонів найбільша заборгованість за опалення зафіксована в Донецькій (1 млрд 71 млн 68 тис гривень), Дніпропетровській (846 млн 521 тис гривень) і Харківській (702 млн 875 тис гривень) областях; за газопостачання – в Дніпропетровській (239 млн 145 тис гривень), Запорізькій (139 млн 162 тис гривень) і Харківській (182 млн 405 тис гривень) областях.
Найбільша заборгованість по квартирній платі в жовтні зафіксована в Донецькій (400 млн 193 тис гривень), Дніпропетровській (355 млн 262 тис гривень) областях і в Києві (177 млн 907 тис гривень).
Також 28 грудня Президент Віктор Янукович провів низку змін в системі українських диппредставництв. Так, Янукович звільнив Георгія Чернявського з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України в Італійській Республіці, а також з посад Постійного представника України при Продовольчій та сільськогосподарській організації (ФАО) Організації Об`єднаних Націй, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Сан-Марино та Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Мальта за сумісництвом.
Ще одним указом президент звільнив Юрія Полуреза з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України в Державі Катар за сумісництвом і призначив на це місце Євгена Микитенка.
Також було призначено послів України в Італії, Албанії та Іраку.
У п’ятницю стало відомо, що Печерський районний суд Києва 29 січня 2013 року оголосить вирок колишньому генералу міліції Олексію Пукачу, який обвинувачується у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Про це повідомила адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.
Водночас, прокурор Володимир Шилов повідомив, що Печерський райсуд Києва буде оголошувати вирок екс-генералу Пукачу на відкритому засіданні. При цьому прокурор зауважив, що у п’ятницю під час дебатів та під час виголошення Пукачем останнього слова можна було вкотре переконатися, що державне обвинувачення правомірно просило суд призначити підсудному міру покарання у вигляді довічного позбавлення волі.За словами прокурора, при цьому Пукач вкотре намагався переконати суд, що вбивство було випадковим, але при цьому заявляв, що воно було скоєне на замовлення.
Та 28 грудня президент Росії Владімір Путін підписав так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей. Закон став відповіддю Росії на американський "закон Магнітського", який вводить візові санкції до російських посадовців, причетних до порушення прав людини.
Окрім заборони на всиновлення американськими громадянами російських сиріт, встановлені візові та фінансові обмеження для осіб, які "прийняли рішення про заборону в'їзду громадян РФ і арешт їхніх активів з мотиву причетності росіян до порушень прав людини".
Таким чином допускається арешт на території Росії фінансових активів і запровадження ембарго на будь-які операції з нерухомістю для громадян США, оголошених персонами нон-грата в Росії.
Список громадян США, яким заборонений в'їзд на територію РФ, буде перебувати у МЗС Росії. При цьому кандидатів в "чорний список" можуть пропонувати депутати Держдуми і члени Ради Федерації, політичні партії і уповноважений з прав людини в РФ. Передбачається, що голова зовнішньополітичного відомства буде доповідати палатам Федеральних Зборів не рідше одного разу на рік про хід виконання закону.
Між тим, Уповноважений з прав дитини в Росії Павло Астахов вже заявив, що через прийнятий закон більше 50 сиріт, які мали поїхати до США, тепер залишаться у Росії.