Події 28 березня: Росія вирішила денонсувати харківські угоди і повернути Україні частину захопленої в Криму військової техніки

29 Березня 2014, 00:20

Росія оголосила, що починає процес денонсації низки двосторонніх російсько-українських документів, в тому числі угоди між РФ і Україною про параметри розділу Чорноморського флоту, а також про статус і умови перебування ЧФ, повідомив у п'ятницю прес-секретар глави держави Дмитро Пєсков.

Президент РФ Владімір Путін провів оперативну нараду з постійними членами Ради безпеки РФ, під час якої, за словами Пєскова, обговорювалися поточні питання міжнародного порядку денного.

«На нараді прийнято рішення про початок процесу денонсації низки двосторонніх російсько-українських документів, а саме – угоди між РФ і Україною про параметри розділу Чорноморського флоту, підписаного в Києві 28 травня 1997 року; угоди між РФ і Україною про статус і умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України, підписаної в Києві 28 травня 1997 року; угоди між урядом РФ і урядом України про взаєморозрахунки, пов'язані з поділом Чорноморського флоту та перебуванням ЧФ РФ на території України, підписаної в Києві 28 травня 1997 року; угоди між Російською Федерацією і Україною з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України, підписаної в Харкові 21 квітня 2010 року", – сказав Пєсков.

Тим часом,у Міністерстві закордонних справ України заявляють, що денонсація Росією угод з Україною про базування Чорноморського флоту означатиме, що російський флот перебуває в Криму незаконно. Про це 28 березня заявив на брифінгу директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

"У випадку денонсації російською стороною цих угод, російський флот в Криму буде незаконним", – повідомив Перебийніс.

За його словами, після такого кроку Росія "повинна буде подумати про виведення ЧФ".

Як повідомлялось, сьогодні прес-секретар президента РФ Дмітрій П’єскою заявив, що Росія починає процес денонсаціїнизки двосторонніх російсько-українських угод щодо перебування та параметри розділу Чорноморського флоту, а також про статус і умови його перебування в Криму.

Президент РФ Владімір Путін наказав почати передачу Україні озброєння і військової техніки з кримських частин, які не перейшли на бік російської армії.

На зустрічі в п'ятницю міністр оборони Сєргєй Шойгу доповів Путіну, що з Криму вийшли підрозділи української армії, які залишилися вірними Україні.

«Завершена зміна державної символіки на всіх кораблях і у всіх підрозділах, які перейшли на бік російської армії. Актів осквернення, неповажного ставлення до державної символіки України не допущено», – розповів Шойгу.

Він попросив у Путіна «дозволу приступити до передачі озброєнь і військової техніки Україні», зазначивши, що йдеться і про корабельний склад, і про авіацію».

«Згоден, виконуйте», – наказав Путін.

Як повідомлялось, днями Міноборони заявило, через міжнародні суди виставить рахунок Російській Федерації за захоплене в Криму військове майно, що за попередніми підрахунками коштує більше 18 млрд грн.

Ще одна заява «братнього народу» – виявилося, що Росія на даний момент вважає нелегітимними заплановані на травень президентські вибори в Україні. Про це заявив постпред Росії при ОБСЄ у Відні Андрєй Келін у п'ятницю в ході відеомосту Москва-Відень.

"Що торкається питання про те, чи будуть вони (вибори) легітимними або нелегітимними, то зараз ми вважаємо, що ці вибори нелегітимні, тому що вони не вписуються в те, як це було викладено в угоді (від 21 лютого)", – сказав Келін.

За його словами, для того, щоб в Україні був обраний легітимний президент, лідера держави повинні підтримувати всі українці, а для цього потрібно вносити зміни в законодавство.

"Терміново потрібна конституційна реформа. Її не можна відкладати", – підкреслив російський дипломат.

Служба безпеки повідомила російського політтехнолога Ігоря Шувалова про примусове видворення з України. Про це сам Шувалов розповів "Українській правді".

За його словами, до нього приїхали п'ятеро співробітників СБУ, щоб вручити це повідомлення.

"Український закон дозволяє мені скористатись послугами адвоката, тому я поки не взяв цього документа", – розповів Шувалов.

За його словами, у січні колишній голова СБУ Олександр Якименко підписав розпорядження про його не допуск в Україну.

"Тобто попередня влада хотіла мене не впустити, а ця просто викидає з країни", – заявив Шувалов.

Як повідомллось, за часів Януковича Шувалов працював на каналі "Інтер" та його власників голову АП Сергія Льовочкіна та Валерія Хорошковського.

Певний час Шувалова вважали фактично відповідальним за інформаційну політику режиму Януковича.

Нагадаємо, Шувалов у 2004 році входив до кола політтехнологів Леоніда Кучми і Віктора Медведчука. З його ім'ям також пов'язували поширення в Україні так званих темників.

Віктор Янукович не забарився із черговим зверненням до народу і закликав провести референдум про статус кожного регіону у складі України. Про це йдеться у зверненні Януковича, яке «є у розпорядженні» російського державного інформагентства ИТАР-ТАСС.

"Як президент, який з вами думками і душею, закликаю кожного розсудливого громадянина України – не дайте самозванцям вас використовувати! Вимагайте проведення референдуму про визначення статусу кожного регіону у складі України", – йдеться у зверненні Януковича.

Він назвав "все, що відбувалося і відбувається в останні місяці в Україні" – "збройним державним переворотом, який був здійснений опозицією на зброї терористичних угруповань при повній підтримці деяких Західних держав".

"Абсолютно логічно, що протест, який розгорається на Південному Сході України – це природна реакція густонаселеного промислового краю на збройний державний переворот", – заявив Янукович.

"Самозванці не мають мандата довіри українського народу, не мають права позбавляти кожного громадянина України його права голосу, шляхом внесення антиконституційних змін до законодавства, в тому числі і про вибори президента", – підкреслив Янукович.

Тим часом, у Києві Служба безпеки України викрила групу осіб, які намагалися дестабілізувати ситуацію у столиці шляхом провокування сутичок, протиправних дій стосовно мирних громадян, співробітників правоохоронних органів. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Провокатори у кількості майже 40 осіб на чолі з громадянином України Сергієм Р. в центрі столиці, на Майдані Незалежності та поблизу, отримали злочинне замовлення на дискредитацію мирних громадських акцій у Києві. 22 березня працівники СБУ та МВС України здійснили обшук у орендованому цією організацією приміщенні на території одного зі столичних підприємств. Правоохоронці вилучили пістолет іноземного виробництва, 50 бронежилетів, 40 армійських касок, схожих на ті, що використовували майданівці, набої до гладкоствольної та нарізної зброї», – йдеться у повідомленні.

У СБУ також повідомили, що затримані раніше «здійснювали незаконний збір персональних даних про громадян України – учасників мітингів, представників громадських об’єднань».

СБУ продовжує роботу з виявлення і припинення діяльності подібних провокаторів у Києві та інших містах України.

Водночас, голова Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook повідомив, що громадянин «Сергій Р.» – це Сергій Розумовський, який раніше розповідав, що має відношення до військової розвідки України.

"При всій повазі, мусимо уточнити інформацію СБУ. Затриманий керівник групи провокаторів Сергій Розумовський не був співробітником військової розвідки України. Є інформація, що цей пан має відношення до ФСБ РФ", – написав Тимчук.

Реагуючи на дії «Правого сектру», в МВС пообіцяли найближчими днями зняти всі обмежуючі грифи з відео- та аудіо файлів у справі про загибель координатора «Правого сектору» у Західній Україні Олександра Музичка і оприлюднити їх. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

На його думку, це дасть суспільству більше інформації про діяльність фігурантів справи.

«Кожен зможе сам вирішувати , хто герой , а хто вульгарний бандит. Не має сумніву – людське життя – найвища цінність. І навіть важко звинувачений не повинен бути позбавлений життя. Те, що відбулося на затриманні, очевидна НП. Саме тому розслідування, саме тому публічне. Саме тому моє переконання, позиція МВС – вторинні. А об'єктивна публічна інформація і публічні об'єктивні висновки – єдиний вірний вихід із ситуації», – пояснив Аваков.

Він також вирішив оприлюднити відео, записане безпосередньо бійцями спец підрозділу «Сокіл» під час затримання Музичка.

«Дивіться, думайте, міркуйте», – порадив Аваков.

Позначки:

читати ще