Останній передвиборчий день, 27 жовтня, в Україні було оголошено «днем тиші». Однак, не зважаючи на заборони, окремі політичні партії продовжували агітацію. Так, в Одесі на Куликовому полі на флагштоку продовжував висіти прапор Партії регіонів. У Дніпропетровську провладна партія була помічена у прихованій агітації – центр міста був заповнений біл-бордами з рекламою передвиборчого гасла «регіоналів» – «Від стабільності до добробуту», а також написами про здобутки влади. Останні були зроблені на синьому фоні характерним шрифтом. В Одеській області в селі Борсуки Балтського району виявлена агітація кандидата від партії влади.
Крім того, у Донецьку зранку представники партії УДАР встановили намети без символіки навпроти будівлі Державної адміністрації. Ввечері суд зобов’язав демонтувати намети, вбачаючи в них приховану агітацію.
Також 27 жовтня представники ПР заявили про порушення «дня тиші» опозиційним кандидатом у Кіровоградській області. Повідомлялося, що агітатори від опозиції поширювали листівки та іншу друковану продукцію із закликами підтримати мажоритарного кандидата.
Як відомо ж, згідно із законом про вибори народних депутатів, передвиборна агітація повинна закінчуватися о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування. Агітація заборонена напередодні та в день голосування.
27 жовтня в Луцьку Громадська мережа ОПОРА оприлюднила аудіозаписи інструктажу членів дільничних виборчих комісій від Партії регіонів у селищі Турійськ, під час яких інструктор Партії регіонів Олег Володимирович та депутат Партії регіонів у Волинській облраді, начальник управління внутрішньої політики та зв’язків з громадскістю Волинської ОДА Андрій Мельник закликали членів ДВК до фальсифікації результатів виборів. Так, інструктор ПР пояснив членам ДВК як вести себе з неугодними спостерігачами, а також як потрібно рахувати бюлетені на користь Партії регіонів.
«Якщо спостерігач чи навіть народний депутат, який до вас приїде, починає качати свої права і погрожувати вам якоюсь відповідальністю – ви можете більшістю ухвалити рішення про видалення з залу цієї особи, бо вона заважає вам працювати. Більшість проголосувала – і правоохоронець має цю особу вивести.», – пояснив інструктор членам ДВК.
Потім ця ж особа розповіла про методику фальсифікації волевиявлення громадян.
«Берете виборчий бюлетень. Дивитесь: номер двадцять. Поклали в стопочку Партії регіонів. Знову берете бюлетень: номер двадцять. Кладете в стопочку Партії регіонів. Третій бюлетень – номер двадцять. В Партію регіонів. Четвертий бюлетень: номер дев’ятнадцять. Поклали його в стопочку за номер двадцять. Може людина фізично помилитися? Може! Закон не передбачає відповідальності. За технічну помилку ніхто ніякої відповідальності не несе», – зауважив інструктор.
Станом на день 27 жовтня по Україні зафіксовано понад 350 тисяч заяв про голосування вдома. Кількість «хворих» українців зростає постійно. Зокрема, найбільше заяв щодо голосування за місцем перебування зафіксовано в Одеській, Луганській, Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській областях та у містах Київ і Сімферополь. Так, на Донеччині вдома голосуватимуть 87 тисяч виборців, у Дніпропетровській області – 51 тисяча, у місті Києві – 37 тисяч громадян. Опозиціонери наголошують, що подекуди медичні довідки видаються взагалі неіснуючими або вже ліквідованими медичними закладами та написані одним почерком. Між тим, станом на 26 жовтня було зафіксовано 250 тисяч фіктивних медичних довідок.
У Києві, тим часом, опозиція в судовому порядку оскаржила прохання 54 виборців голосувати вдома за станом здоров’я. Опозиціонери зауважили, що окремі медичні довідки були завірені печаткою медичної установи Московського району Києві. Судом було встановлено, що медичні довідки, видані зазначеним громадянам, не містять жодних відомостей про лікаря, який їх видавав. Окрім того, довідки не датовані, а кілька з них мають один і той самий порядковий номер. Суд задовольнив позов та виніс окрему ухвалу, якою довів до відома прокурора Голосіївського району Києва та голови окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 211 про грубі порушення.
27 жовтня Окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення будь-яких масових заходів, крім державних, в центральній частині міста до 12 листопада включно. Своє рішення судді мотивували потенційною небезпекою конфліктів між організаціями з різнополярними поглядами. Відтак, "посилаючись на указ президента про заборону проведення мітингів в центральній частині міста, постановив заборонити проведення будь-яких масових заходів (крім державних) до 12 листопада включно".
Та у суботу в Москві створено громадську координаційну раду на підтримку «Хартії возз'єднання народу Росії, України та Білорусі», метою якої є створення Конфедеративного міждержавного союзу трьох держав. За словами голови міжнародної організації «Народна більшість Росії, України та Білорусі» Валєнтіна Халєцкого, таке рішення ухвалено на установчому засіданні в Москві.
«Ідея Хартії возз'єднання народу стала продовженням української громадської ініціативи про конфедеративний міждержавний союз Росії, України та Білорусі», – сказав Халєцкій. Він пояснив, що координаційна рада покликана координувати діяльність комітетів, які просуватимуть ідею «возз'єднання» на місцях, у кожній з трьох країн.
Халєцкій також нагадав, що наразі в інтернеті відбувається обговорення хартії.