Вранці 27 травня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що аеропорт у Донецьку, який був захоплений терористами, контролюється українськими військовими.
Тим часом, у місті знову почалася стрілянина. Великі магазини були закриті, зі шкіл евакуйовано дітей. Також змінили маршрут низки трамваїв та тролейбусів.
Мер міста, Олександр Лук’янченко, повідомив, що під час бойових зіткнень в рамках антитерористичної операції в Донецьку загинуло 40 осіб, двоє з яких – мирні жителі. Приналежність інших 38 до одної зі сторін мер не уточнив. Водночас, він додав, що серед поранених, що перебувають у місті, вісім громадян Росії, в тому числі жителі Грозного та Москви.
Цього ж дня містом почали ширитися чутки про нібито евакуацію жителів. Їх спростувала Донецька ОДА.
«Заявляємо, що це є провокацією. Компетентні органи державної влади ніяких рішень про евакуацію донеччан не приймали», – наголосили в ОДА.
Між тим, на Сході України через загрозу нападів довелося закрити три казначейства.
Ввечері 27 травня російські ЗМІ з посиланням на прес-службу «ДНР» повідомили, що у Донецьку введена комендантська година.
У вівторок Організація із безпеки та співробітництва в Європі втратила контакт зі своїми спостерігачами в Донецьку. Згідно з заявою служби спецмоніторингу ОБСЄ, контакт з донецькою командою було втрачено у понеділок близько 18-00.
Міністерство закордонних справ України закликало Росію звернутися до проросійських угруповань у Донецькій області з вимогою негайно звільнити захоплених. Із аналогічним зверненням виступили й США.
У середу Генпрокуратура повідомила про арешт так званого "народного мера" міста Торез (Донецька область) Ірини Полторацької.
Крім того, у Луганській області авіаударом знищено тренувальний табір терористів.
В ніч на 27 травня через кордон на Луганщині прорвалася колона з кількох вантажівок, легковиків та автобусів з бойовиками. Прикордонники відкрили вогонь і захопили частину транспорту зі зброєю.
У зв’язку із цим до Міністерства закордонних справ у вівторок викликали радника-посланника посольства Росії Воробйова.
27 травня Міністерство внутрішніх справ звільнило 12 тисяч співробітників у не визнаній Республіці Крим за порушення присяги українському народу.
Та у вівторок Єврокомісія ухвалила рішення про перехід України до другої фази лібералізації візового режиму з Європейським союзом.