Події 27 травня: День героїв, засідання Радбезу ООН та результати кінофестивалю в Каннах

28 Травня 2012, 00:32

У неділю, 27 травня, в Україні відзначали День героїв. Так, у Львові приблизно 1,5 тисячі осіб провели  демонстрацію з вимогою визнання Української повстанської армії воюючою стороною в Другій світовій війні. Учасники акції зібралися біля пам'ятника лідерові ОУН Степану Бандері і поклали до нього квіти. Після цього біля пам'ятника відбувся мітинг, потім колона учасників акції направилася до пам'ятника Тарасу Шевченку на проспекті Свободи. Крім того, мітингарі вимагали відновлення звання Героїв України Бандері та головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу.

Водночас в Івано-Франківську з приводу Дня героїв у центральному міському парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка провели реконструкцію бою Української повстанської армії з підрозділами НКВС. У показових боях брали участь представники спілки пошуку жертв війни «Пам’ять» з Львівської області та клубу військово-історичної реконструкції «Повстанець» із м. Києва. Після заходу у Меморіальному сквері на вулиці Мельника священики провели панахиду на могилі, де поховані 262 в’язні Станіславської тюрми. Також Центральними вулицями міста пройшов «Марш слави УПА».

27 травня у столиці України відзначали День народження міста. Серед найбільших заходів цього дня слід відзначити проведення з 10:00 велогонки Race Horizon Park 2012. У столичній адміністрації, зокрема, в цей день очікували 10 тисяч учасників з більше ніж 15 країн світу. Крім того, відбувся вже традиційний пробіг "Під каштанами". Крім того, столична влада відзвітувала про відкриття найбільшого в Україні скейт-парку. Також цього дня усіх охочих пустили подивитися на Андріївський узвіз. Водночас голова адміністрації Олександр Попов пообіцяв, що всі роботи на Узвозі завершать до 3 червня – дати офіційного відкриття.

На вулицях Тбілісі в неділю, 27 травня, пройшла акція прихильників політичної коаліції "Грузинська мрія", створеної з ініціативи мільярдера Бідзіна Іванішвілі. За словами її організаторів, цей захід мав на меті почати виборчу кампанію за кілька місяців до її офіційного оголошення. На площі Свободи перед будівлею мерії, змонтували величезну сцену з телемоніторами. Організатори очікували зібрати до кінця мітингу 80 тисяч людей. Однак, грузинські ЗМІ повідомляли, що зранку поліцейські без пояснення причин заблокували рух мікроавтобусів і таксі з регіонів до Тбілісі.

У неділю Рада безпеки ООН у своїй штаб-квартирі в Нью-Йорку скликала екстрене засідання з приводу подій у Сирії, а саме загибелі 92 осіб у місті Хоул. Учасники наради заслухали голову місії спостерігачів у країні – генерала Роберта Муда. Він повідомив, що за уточненими даними в місті загинуло 116 осіб, ще 300 поранені. Країни заходу звинуватили у трагедії діючий режим Башара Асада. Офіційний же Дамаск перекладає провину на "терористичні угрупування опозиції" й обіцяє ретельно розслідувати злочин. Тим часом, жителі Хоула залишили свої домівки, побоюючись нових обстрілів.

Та в неділю, 27 травня, завершився 65-й Каннський кінофестиваль. Головний приз фестивалю отримав фільм австрійського режисера Міхаеля Ганеке "Любов".  Фільм, знятий французькою мовою, присвячений останнім дням старої подружньої пари. Гран-прі фестивального конкурсу – друга за значенням нагорода – дісталася трагікомедії італійського режисера Маттео Гарроне "Реаліті-шоу".  Приз за кращу режисуру отримав мексиканець Карлос Рейгадас за фільм Post Tenebras Lux – "Світло після заходу". Кращим актором журі визнало Мадса Міккельсена з Данії – за роль у фільмі "Полювання". Аналогічний жіночий приз розділили дві молоді румунські актриси – Космина Стратан і Христина Флутур, які зіграли у фільмі режисера Крістіана Мунджу "За пагорбами". Приз журі Каннського кінофестивалю, яке цього разу очолював італійський режисер Нанні Моретті, отримав британець Кен Лоуч – творець фільму "Доля ангела". Фільм Сергія Лозниці "В тумані" отримав нагороду журі Міжнародної асоціації кінокритиків Каннського кінофестивалю.

Позначки: