Події 27 листопада: Янукович підписав закон «Про референдум», день народження Тимошенко, Таджикистан заблокував Facebook

Акценти
28 Листопада 2012, 00:47

Президент Віктор Янукович 27 листопада підписав Закон №5475-VI «Про всеукраїнський референдум».  Закон передбачає, що всеукраїнський референдум є однією з форм безпосередньої демократії в Україні, способом здійснення влади безпосередньо українським народом, що полягає у прийнятті (затвердженні) громадянами України рішень з питань загальнодержавного значення шляхом таємного голосування в порядку, встановленому цим законом.

Предметом всеукраїнського референдуму можуть бути будь-які питання за винятком тих, вирішення яких не допускається Конституцією, законами України. На всеукраїнський референдум можуть виноситися декілька питань з однієї проблеми.

За предметом всеукраїнський референдум може бути: про схвалення нової редакції Конституції України, внесення змін до Конституції України, скасування, втрату чинності чи визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції України (конституційний референдум); про зміну території України (ратифікаційний референдум); щодо прийняття чи скасування закону України або внесення змін до чинного закону України (законодавчий референдум); з будь-якого питання за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією України (загальний референдум).

Результати народного волевиявлення на всеукраїнському референдумі є обов’язковими.

Опозиціонери назвали закон неконституційним та повідомили, що прийняття цього закону турбує Венеціанську комісію. Представники останньої, за словами одного з лідерів опозиції, Олександра Турчинова, мають приїхати в Україну.

Між тим, представник президента у парламенті, депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко заявив, що закон є конституційним і ухвалення порядку проведення референдумів вимагає Конституція.

27 листопада, у вівторок, екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко відзначила своє 52-річчя.

Так, зранку прихильники прем’єра привезли букет із темно-червоних троянд у формі серця розміром з  людський зріст. Загалом поблизу лікарні зібралося більше двох сотень осіб. З невеликої імпровізованої сцени з портретом іменинниці активісти вигукували привітання Тимошенко.

Вдень біля Центральної клінічної лікарні «Укрзалізниці» №5 у Харкові відбулася бійка між прихильниками і супротивниками екс-прем'єра. Противники Тимошенко намагалися провести флеш-моб, в якому брала участь плюшева мавпа, на яку була надіта паперова маска екс-глави Харківської облдержадміністрації, голови Харківської облорганізації «Батьківщини» Арсена Авакова, а також жінка в гумовій масці Тимошенко, яка підписувала книжку Франка Шумана «Аферистка. Справа Тимошенко». Поруч з ляльками лежав також папірець з написом «Приїхати боюся, але подумки з вами. Цілую. Арсенка». Прихильники екс-прем'єра покликали міліцію і зажадали порушити кримінальну справу за фактом підробки підпису Тимошенко, після чого виникла бійка. У результаті конфлікту міліція посадила в машину дівчину, яка була в масці Тимошенко, і відвезла її.

О другій половині дня до лікарні приїхали лідери об’єднаної опозиції «Батьківщина» Олександр Турчинов та Арсеній Яценюк разом з народними депутатами. Вони зайшли до приміщення лікарні та передали Юлії Тимошенко букет білих та червоних троянд. Арсеній Яценюк повідомив присутнім біля лікарні прихильникам екс-прем’єра та журналістам, що йому та Олександру Турчинову вдалося поспілкуватися з  Тимошенко по телефону.

Пізніше прес-служба партії «Батьківщина» поширила заяву Тимошенко, в якій колишній прем’єр подякувала своїм прихильникам за привітання.

Також у вівторок стало відомо, що Європейський парламент планує розглянути резолюцію щодо ситуації в Україні 12-13 грудня. Про це зазначено в проекті порядку денного Європарламенту. Планується, що 12 грудня Європарламент проведе дебати щодо резолюції, а 13 грудня – голосування.

27 листопада контрольно-дисциплінарна комісія УЄФА дискваліфікувала на один матч нападника "Шахтаря" Луїса Адріано через неспортивну поведінку. У провину Адріано ставиться порушення статті 5 дисциплінарного статуту УЄФА – "Принципи поведінки".  Таким чином, бразильський нападаючий не допоможе "Шахтарю" у поєдинку шостого туру групового етапу проти "Ювентуса".  Крім цього, гравець "Шахтаря" був засуджений до одного дня громадських футбольних робіт.

І у вівторок Служба зв'язку Таджикистану повністю заблокувала доступ до соціальної мережі Facebook. Керівник Служби Беґ Зугуров зауважив, що соцмережу заблоковано через «масову підтримку представників громадськості» після часткового блокування у понеділок. За його словами, до нього зверталися «найкращі представники громадськості», які «втомилися від потоку бруду і наклепів на різноманітних сайтах, серед яких Facebook, мабуть, найвідоміший».

Раніше Зугуров уже висловлював тривогу, що Facebook «ніким не контролюється» і що не відомо, чи платить податки його власник.

«Така діяльність, звичайно ж, загрожує безпеці Таджикистану», – заявив він.

Позначки:
90