Українські військові, які перебували в полоні в Криму, вже знаходяться на території Херсонської області. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник медіа-центру Міноборони України в Криму Владислав Селезньов.
За його словами, полковник Юлій Мамчур, генерал-майор Ігор Воронченко, капітан другого рангу В’ячеслав Дем’яненко, старший лейтенант Олександр Філіпов, а також підполковник Дмитро Делятицький і майор Ростислав Ломтєв були звільнені з кримського полону.
Як повідомлялося, раніше дружина Мамчура розповіла журналістам, що її чоловіка «автоматники вивели назад в автобус, і він тільки встиг сказати, що його вивозять з території Криму».
Стало відомо, що тарифи на газ для населення з 1 травня зростуть на 50%. Про це на прес-конференції повідомив директор департаменту економічного планування і фінансових розрахунків НАК «Нафтогаз України» Юрій Колбушін.
«Перше підвищення по газу буде з 1 травня, а по ТКЕ – з 1 липня … тариф по ТКЕ підвищується на 40%, а по населенню -поки на 50%», – сказав Колбушін.
За його словами, остаточні показники підвищення тарифів будуть відображені в урядовій постанові.
«Документ буде опубліковано, там буде графік підвищення цін до 2018 року, і, може бути, в останній редакції щосьзміниться», – зазначив він.
Міністерство закордонних справ України констатує, що Росія продовжує перебазування своїх військовослужбовців і техніки в прикордонні з Україною райони.
"Російська сторона вдається до заходів з метою подальшої дестабілізації обстановки у південно-східних регіонах України. Триває перегрупування Збройних сил РФ в прикордонних з Україною районах", – повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс .
Він розповів, що за інформацією силових структур, перегрупування збройних сил Росії відбувається на території Брянської області. Зокрема, там спостерігається скупчення військової техніки в районі населеного пункту Чуровічі Климовського району Брянської області в 18 км від кордону з Україною.
Крім того, за інформацією МЗС, 25 березня в місто Клімово Брянської області прибуло 2 військових ешелони загальною кількістю до 16 вагонів з особовим складом та військовою технікою.
"Зафіксовано розгортання засобів зв'язку і управління, виявлені платформи з модулями для проживання особового складу, облаштування штабів, медпунктів, військових польових містечок", – повідомив він.
Також, за інформацією МЗС, Росія активно використовує безпілотні літальні апарати для ведення повітряної розвідки і контролю обстановки в прикордонних регіонах.
Тим часом, у Євросоюзі готують запровадження третього пакету санкцій проти Росії. Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу.
Водночас Баррозу не уточнив, що саме може стати приводом для третьої фази санкцій.
"Для мене як голови Європейської комісії це означає доручення підготувати варіанти дій, які можуть запустити у випадку продовження такої поведінки Росії. Я особисто хотів би сподіватися, що ми не дійдемо до цієї фази, але готові до неї", – пояснив Баррозу.
За його словами, третя фаза включає санкції найширшого кола економічних питань, при цьому жодна сфера економіки не виключена апріорі з розглянутих варіантів.
"Європейська економіка відчуває себе набагато краще, ніж раніше. Єврозона сьогодні – це простір стабільності. У євро сильні позиції в порівнянні з іншими валютами. Звичайно, наш економічний ріст не такий вражаючий, як в інших частинах світу, але ми бачимо, що наша економіка одужує", – зазначив голова Єврокомісії.
"Природно, якщо ви готові прийняти політичне рішення, ви повинні бути готові до його наслідків. У дискусії в Європейській раді всі 28 глав держав і урядів ясно сказали, що при необхідності готові заплатити свою ціну за те, щоб міжнародне право шанувалося хоча б в Європі, ми не хочемо повторення таких сценаріїв в інших європейських регіонах", – наголосив голова Єврокомісії.
Крім цього, за словами Баррозу, скасування саміту G8 в Сочі – сильний сигнал Росії, що такого типу поведінки не може заохочуватися.
Також стало відомо, що Євросоюз прискорить лібералізацію візового режиму для українців. Про це 26 березня заявив єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле на розширеному засіданні уряду України за участю європейських політиків.
"З нашого боку ми будемо прискорювати лібералізацію віз для українців", – заявив Фюле.
За його словами, європейські чиновники розуміють, що ці зусилля можна реалізувати лише за активної участі української сторони.
Єврокомісар також повідомив, що у важкі часи для країни потрібно терміново приймати важливі рішення.
"І ми побачили, як рішення і законопроекти в надзвичайно короткі терміни вирішують питання лібералізації візового режиму. Сподіваюся , що ми скоро перейдемо з першого на другий етап цього процесу", – сказав Фюле.