25 вересня народний депутат України від Партії регіонів Віталій Журавський заявив про відкликання законопроекту, який передбачає кримінальну відповідальність за наклеп. У повідомленні, розміщеному на офіційному сайті партії, зазначається, що Журавський зареєстрував проект постанови про скасування рішення Верховної Ради щодо прийняття в першому читанні проекту закону України про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини.
Депутат підкреслив, що сподівається на підтримку парламенту щодо цієї постанови. За словами Журавського, він залишається на тих самих політичних позиціях і вважає давно назрілою необхідність посилення відповідальності за наклеп.
Цього ж дня віце-прем’єр-міністр Борис Колесніков заявив, що наклеп не має тягти за собою кримінальну відповідальність.
Крім того, представник президента України у Верховній Раді Юрій Мірошниченко заявив, що Адміністрація президента виступає проти прийняття такого закону.
Міністерство закордонних справ, своєю чергою, висловило сподівання, що Україна ухвалить закон про наклеп, що відповідатиме міжнародним стандартам.
Водночас, як повідомило джерело Тиждень.ua, законодавчі зміни про кримінальну відповідальність за наклеп можуть бути прийняті після парламентських виборів.
Між тим, у вівторок 25 вересня громадські організації закликали небайдужих громадян 1 жовтня прийти на акцію протесту проти закону про наклеп.
25 вересня на засіданні Вищої ради юстиції була задоволена заява голови Верховного суду Петра Пилипчука про відставку.
"На засіданні 25 вересня Вища рада юстиції прийняла рішення про внесення подання до Верховної Ради про звільнення Пилипчука Петра Пилиповича з посади судді Верховного Суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку", – йдеться у повідомленні прес-служби ВРЮ.
Як відомо, Пилипчук подав у відставку у зв'язку з досягненням пенсійного віку (13 жовтня йому виповниться 65 років, і він досягне граничного віку перебування на посаді судді).
Європейська комісія ухвалила новий пакет підтримки для східних країн-сусідів ЄС, зокрема України. У Єврокомісії зазначають, що новий пакет фінансової підтримки має допомогти у підвищенні безпеки, розвитку торгівлі та покращенні мобільності серед людей, які живуть у країнах-партнерах ЄС на Сході. Пакет допомоги передбачає, зокрема, проведення тренінгів, надання відповідного устаткування та експертних порад. Окрім того, у межах пакету надаватиметься підтримка багатостороннім заходам східних країн-сусідів Євросоюзу, а також розвитку партнерських зв’язків між цими країнами та ЄС. Пакет допомоги складає другу частину цьогорічної Регіональної програми дій для східних країн-сусідів. Загальний бюджет другої частини програми становить майже 23 млн 250 тис. євро.
Також у вівторок стало відомо, що 26 вересня на засідання Кабміну буде винесено проект змін до постанови № 843, яка вводить утилізаційний збір на російські автомобілі. За за інформацією ЗМІ, у змінах пропонується розширити режим утилізаційного збору на автомобілі, автобуси і вантажівки походженням з усіх країн світу. Крім поширення утилізаційного збору на всі імпортовані автомобілі, за інформацією джерел журналістів, планується укладення угоди з Росією про взаємне скасування утилізаційних зборів. Оскільки міжнародна угода має більш високий юридичний статус, ніж постанова Кабміну, це буде означати звільнення російських в Україні та українських у Росії автомобілів від сплати утилізаційного збору.
Та в Пекіні 25 вересня відбулися японсько-китайські дипломатичні консультації з проблеми спірних островів Сенкаку в Східно-Китайському морі. Представник МЗС КНР повідомив за підсумками зустрічі, що сторони "всебічно і глибоко" обговорили проблему. Водночас дипломат відзначив, що Китай "не сприймає будь односторонні акції, що загрожують його суверенітету".
Водночас вранці 25 вересня кілька десятків тайваньських рибальських суден увійшли в територіальні води Японії в районі спірних островів Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао). Рибальські судна супроводжували шість патрульних кораблів.
До цього у прикордонні води підійшло від 40 до 50 рибальських суден, а також близько 10 тайваньських патрульних кораблів. Загалом більше 70 рибальських суден покинули 24 вересня розташований на північному сході Тайваню порт Ілан, і прямуючи до водного кордону Японії в район спірних островів.