Події 25 липня: у «Борисполі» звільнили гендиректора, Євросуд відмовився визнати переслідування Ходорковского політично мотивованим

26 Липня 2013, 00:41

25 липня стало відомо, що генеральний директор державного підприємства "Міжнародний аеропорт Бориспіль" Антон Волов звільнений із займаної посади. За словами поінформованого джерела, колишній керівник аеропорту переходить на роботу до Міністерства інфраструктури. Новий гендиректор "Борисполя" буде представлений трудовому колективу вранці 26 липня.

У той же час ні в аеропорту, ні в Мінінфраструктури не коментують цю інформацію.

Водночас, джерело Тиждень.ua у «Борисполі» підтвердило інформацію про звільнення Волова і повідомило, що новим генеральним директором аеропорту може стати колишній директор ТОВ "Міжнародний аеропорт "Одеса" та перший заступник гендиректора компанії «Аеросвіт» Олексій Качанов.

У четвер стало відомо, що у Львові у приміщеннях, де розташована громадська приймальня народного депутата фракції УДАР Ярослава Дубневича, знову проводили обшуки.

Згодом з’ясувалось, що заблокувати приміщення спробували працівники правоохоронних органів, в тому числі МВС, які мають на руках постанову суду про проведення обшуків у приміщенні за тою ж адресою, що й громадська приймальня Дубневича. Партія УДАР звертатиметься до прокуратури з вимогою перевірити законність дій правоохоронців і припинити тиск на опозиційних депутатів.

25 липня Шевченківський райсуд Києва зобов’язав сплатити 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ще одного учасника Врадіївської ходи – Володимира Іванова. Приводом для такого рішення став протокол про порушення правил проведення мирних зборів.

Між тим, прокуратура Миколаївської області цього дня повідомила, що слідство виявило низку службових злочинів, скоєних правоохоронцями, яких звинувачують у побитті та зґвалтуванні мешканки Врадіївки Ірини Крашкової. Відомості про ці кримінальні правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Проведення досудового розслідування доручено слідчому відділу прокуратури Миколаївської області.

25 липня президент Віктор Янукович підписав прийнятий Верховною Радою 4 липня закон, який зобов’язує вказувати засновників і співзасновників ЗМІ при їх реєстрації. Закон запроваджує як одну із підстав відмови в державній реєстрації друкованого ЗМІ порушення засновником (співзасновниками) вимог статті 10 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» (щодо недопущення монополізації друкованих ЗМІ).

Закон передбачає обов'язкове зазначення в кожному випуску друкованого ЗМІ прізвища та ініціалів особи, відповідальної за випуск відповідного номера видання, поряд з наступними вихідними даними: назва видання, інформація про засновника (співзасновників), прізвище та ініціали редактора, порядковий номер випуску і дата його виходу в світ, індекс видання, розповсюджуваного за передплатою, тираж, ціна або помітка «Безкоштовно», адреса редакції, видавця, друкарні, серія, номер та дата видачі свідоцтва про державну реєстрацію, видавець.

Стосовно інформаційних агентств закон передбачає запровадження обов'язкового розміщення інформації про засновника (співзасновників) та власника (співвласників) інформаційних агентств у кожному випуску продукції таких агентств.

Закон також запроваджує заборону на створення та діяльність телерадіоорганізації, засновником (співзасновником), власником (співвласником) якої є нерезидент (нерезиденти), що зареєстрований в одній з офшорних зон, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

У четвер КМДА звернулося до Київського окружного адміністративного суду із вимогою заборонити проведення акції протесту Київської міської організації ВО «Свобода» 27 липня проти приїзду на 1025-річчя хрещення Руси в Україну патріарха РПЦ Кіріла та президента РФ Владіміра Путіна. Суд задовольнив прохання КМДА. Згідно з рішенням суду, акції протесту заборонені, зокрема, на вулицях, що знаходяться поблизу Києво-Печерської Лаври, Володимирської гірки, а також Софійській площі.

Водночас, у "Свободі" заявили, що подаватимуть апеляцію на дане рішення.

25 липня генеральний секретар ООН повідомив, що від початку конфлікту у Сирії загинуло більше 100 тисяч людей. У червні ООН заявляла, що кількість загиблих становить 93 тисячі осіб. Як уточнює організація, цифри були скориговані у зв'язку з появою нових даних про загибель людей.

Пан Гі Мун озвучив нові дані під час зустрічі в Нью-Йорку з держсекретарем США Джоном Керрі.

Та у четвер Європейський суд з прав людини відхилив скаргу колишніх керівників компанії ЮКОС Міхаіла Ходорковского і Платона Лєбєдєва на те, що кримінальне переслідування стосовно них у Росії було політично мотивованим. Як йдеться в рішенні, суд врахував, що не було порушення статті 18-ї Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод, на яку в позові посилалися засуджені бізнесмени.

Також суд не побачив у першому вироку Ходорковскому порушення двох статей цієї ж Конвенції: про право на справедливий судовий розгляд і про заборону жорстокого поводження з підсудними.

Водночас, у вердикті ЄСПЛ йдеться про те, що рішення російського суду у першій справі Ходорковсого і Лєбєдєва суперечить вимогам Європейської конвенції, що гарантує захист власності. У зв’язку з цим суд постановив виплатити Ходорковскому як компенсацію 10 тисяч євро. Лєбєдєв грошової компенсації не отримає.

Позначки: