24 жовтня в аеропорту "Бориспіль" співробітники СБУ затримали екс-майора Управління Державної охорони Миколу Мельниченка. У повідомленні відомства зазначається, що головним слідчим управлінням СБУ розслідується кримінальна справа щодо Мельниченка за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 328 "розголошення державної таємниці", ч. 1 ст. 358 "підробка документів" та ч.3 ст. 365 "перевищення службових повноважень" Кримінального кодексу України.
Адвокат екс-майора, Микола Неділько, повідомив, що після слідчих дій Мельниченка можуть доправити до суду. Водночас він не назвав причину приїзду свого підзахисного на територію України.
Своєю чергою, подруга Мельниченка Наталя Розинська повідомила, що Мельниченко повернувся в Україну, "щоб розповісти правду".
Згодом ЗМІ з посиланням на заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна повідомили, що Мельниченко вже почав давати показання в ГПУ.
У середу батьки, дружина та теща одного з обвинувачених у скоєнні терористичних актів в Дніпропетровську Льва Просвірніна оголосили голодування. Як повідомила адвокат Просвірніна Олена Кирилова, причиною початку голодування стала неможливість матері обвинуваченого протягом 5 місяців зустрітися з сином. За словами адвоката, тут вбачається порушення закону, оскільки родичі мають право на зустріч один раз на місяць. Також Кирилова заявила, що однією з причин початку голодування стало затягування прокуратурою розгляду заяви Просвірніна, в якій викладені факти його незаконного притягнення по даній кримінальній справі, а також порушення слідчими Кримінально-процесуального кодексу при веденні справи. За інформацією Кирилової, тепер тільки Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних справ може дозволити зустріч з обвинуваченим.
24 жовтня ЦВК вирішила попередити виборців, що відеоспостереження в кабіні для голосування не буде. Відповідні зміни в порядок здійснення відеоспостереження на виборчих дільницях було ухвалено під час засідання Комісії. Згідно з прийнятими змінами, оголошення на виборчих дільницях про те, що в приміщенні ведеться відеоспостереження доповнюється текстом, написаним великим шрифтом: «У кабіні для таємного голосування відеоспостереження не ведеться». Постанова також доповнюється положенням про те, що на виборчі дільниці в день голосування допускається технічний персонал постачальника для того, щоб забезпечити функціонування системи відеоспостереження.
Також у середу стало відомо, що президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо закликає українську владу інтенсифікувати процес перегляду Конституції. Також він зазначив, що Венеціанська комісія сподівається на тісну співпрацю з цього питання з Конституційною асамблеєю. Президент Венеціанської комісії висловив сподівання, що після парламентських виборів в Україні всі політичні сили "зможуть зрозуміти важливість перегляду Конституції для того, щоб поліпшити багато сфер, зокрема, судову, самоврядування та прокуратуру".
24 жовтня у своїй колонці в The New York Times державний секретар США Гілларі Клінтон та верховний представник ЄС Кетрін Ештон закликали українську владу провести вільні вибори та повернути Україну на шлях реформ.
"Ми стурбовані повідомленнями про використання адміністративного ресурсу на користь кандидатів з правлячої партії та про труднощі, з якими зіткнулася низка ЗМІ. Крім того, ми стурбовані тим, що Центральна виборча комісія проводить закриті передсесійні засідання та відсутністю представників деяких політичних партій в окружних та виборчих комісіях. Розподіл матеріальних або фінансових вигід для виборців є іншим питанням, яке треба розслідувати та зупинити. Ми шкодуємо, що засудження лідерів опозиції під час процесів, які не відповідають міжнародним стандартам, заважає їх участі у парламентських виборах…", – написали Ештон і Клінтон.
Представники ЄС та США також закликали українську владу провести парламентські вибори відповідно до демократичних стандартів. Клінтон та Ештон вчергове нагадали, що розмороження відносин з ЄС та США, а також підписання угоди про асоціацію буде можливе лише за поліпшення ситуації з демократією в Україні.
Та у середу, 24 жовтня, міжнародна організація "Репортери без кордонів" висловила стурбованість станом свободи слова в Україні напередодні парламентських виборів.
"Ми закликаємо членів Ради ООН з прав людини нагадати Україні про дотримання своїх міжнародних зобов’язань і власних обіцянок", – заявили "Репортери без кордонів".
За даними організації, повага до свободи інформації в Україні погіршилася настільки, що країна зараз перебуває на поворотній точці. Крім того, за даними організації, 6 українських журналістів стали жертвами насильства за останні три місяці і один із них помер.
"Не менше ніж 25 інших журналістів були позбавлені можливості працювати більш-менш насильницьким чином, і щонайменше дев’ять інших отримували погрози", – зазначають "Репортери".
Організація підсумовує, що"такий жалюгідний стан справ не гідний країни, яка перебере на себе головування в Організації з безпеки і співпраці в Європі від січня 2013 року".