Події 24 січня: Україна підписала угоду з Shell, Власенка не пустили на сесію ПАРЄ, парламент Каталонії ухвалив декларацію про суверенітет

25 Січня 2013, 00:48

24 січня, у Давосі за участі президента Віктора Януковича було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.

Глава української держави повідомив, що підписання цієї угоди вигідно Україні, оскільки це інвестиції, за рахунок яких держава буде збільшувати власний видобуток газу, і як наслідок – піднімати рівень економіки. Президент впевнений, що це дозволить збільшити дохідну частину бюджету і спрямувати її на соціальні потреби.

Також у четвер Янукович заявив про можливе розділення компанії НАК «Нафтогаз України» на декілька підприємств, на базі яких будуть створені акціонерні товариства.

Тим часом в Україні народного депутата від «Батьківщини», захисника екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергія Власенка не випустили з аеропорту «Бориспіль» до Страсбурга на сесію Парламентської Асамблеї Ради Європи. За словами депутата, мотивуванням у відмові була судова заборона.

«Однак після перегляду документів прикордонник пояснити нічого не міг», – зазначив Власенко, зауваживши, що прикордонник періодично проводив консультації зі своїм керівництвом.

За словами Власенка, це питання буде порушене як у Верховній Раді, так і під час виступів української делегації на сесії ПАРЄ.

Власенко також продемонстрував документ про відмову у перетині кордону, однак в ньому не вказано жодних підстав, через які його не випускають. Єдине, що вказано – це те, що є відповідне рішення суду.

Помічник голови Державної прикордонної служби Сергій Астахов підтвердив наявність підстав для заборони виїзду Власенка за кордон. Він повідомив, що на разі діє рішення Печерського районного суду Києва, яким депутатові тимчасово обмежено виїзд за кордон.

Також у четвер головний лікар ЦКЛ «Укрзалізниці» Михайло Афанасьєв повідомив, що екс-прем'єр Юлія Тимошенко відновила реабілітаційні процедури.

"Від учора за бажанням пацієнтки були відновлені реабілітаційні процедури. І вчора, і сьогодні вона виконує фізичні вправи та інші заходи", – сказав він.

За словами Афанасьєва, стан Тимошенко задовільний. Він також повідомив, що наразі не має інформації про дату можливого приїзду німецьких лікарів з берлінської клініки "Шаріте", які ведуть курс реабілітації екс-прем'єра.

24 січня стало відомо, що Україна запровадила тимчасові обмеження на ввезення молочної продукції трьох білоруських компаній – «Бабушкина крынка», «Молочні продукти» і «Оршанський молочний комбінат». Згідно з повідомленням Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України, обмеження введені з 21 січня через невідповідність продукції цих компаній українським нормативам безпеки харчової продукції, зокрема, за мікробіологічними і фізико-хімічними показниками.

Партії товару, які надійшли в Україну до запровадження обмежень, будуть оформлені після проведення розширеного ветконтролю, а скасування тимчасової заборони можливе «після здійснення білоруською стороною належних заходів і інспекції вказаних підприємств».

Так 24 січня парламент Каталонії ухвалив декларацію про суверенітет. Це рішення може стати першим кроком на шляху до незалежності іспанської провінції. Парламентарі затвердили резолюцію, за якою населення має право вирішувати питання про статус Каталонії. «За» проголосували 85 депутатів із 135.

Президент Каталонії Артур Мас ще до початку голосування назвав це рішення винятковим.

«Це буде історичне голосування. Воно, можливо, не розв’яже наші проблеми за 24 години, але вкаже нам дорогу до нашої мети», – заявив він.

Хоча декларація про суверенітет має лише символічне значення, уряд Маса відчуває підтримку каталонців. Минулого вересня у традиційному марші за незалежність провінції на вулиці вийшли майже 1,5 млн людей.

Позначки: