Події 24 березня: опозиція у Черкасах перейменувала вулицю Енгельса, у Порт-Саїді відбулися зіткнення між фанами та поліцією, Україна переходить на літній час

24 Березня 2012, 23:55

У Черкасах представники об'єднаної опозиції розклеїли 60 табличок із написом «вул. В. Чорновола» на табличках з написом «вул. Енгельса». Таким чином об’єднана опозиція Черкащини провела акцію «Вулиці Чорновола – бути!». Також протестувальники заявили про намір пікетувати наступну сесію Черкаської міськради. Вони вимагатимуть внесення до порядку денного питання перейменування вулиці, оскільки, за їх словами, для цього є усі підстави і рішення топонімічних комісій. 

Після оголошення про виключення місцевого клубу "Аль-Масрі" з чемпіонату країни у Порт-Сайді почалися зіткнення футбольних фанатів та поліції. Протестувальники підпалювали автомобільні покришки, били вітрини магазинів. Після спроб військової поліції втрутитися в ситуацію, фанати почали закидати правоохоронців порожніми пляшками і камінням. За даними медиків, в результаті зіткнень загинув 13-річний підліток, постраждали близько 20 осіб, зокрема кілька вболівальників одержали вогнепальні поранення.

В той же час у Греції, за схожі заворушення,на 250 тисяч євро оштрафовано футбольний клуб «Панатінаїкос». Окрім грошового стягнення, команду позбавили кількох очок у турнірі країни, а наступні чотири домашні матчі футболісти мають відіграти за порожніх трибун.

Глава Римо-католицької церкви Папа Римський Бенедикт XVI розпочав візит до Латинської Америки: три дні понтифік проведе в Мексиціі два дні на Кубі. Під час візиту на Острів Свободи Папа Римський проведе служби в декількох містах, зустрінеться з президентом Раулем Кастро та єпископами. Напередодні, під час перельоту Рим-Мехіко, понтифік у розмові з журналістами закликав Кубу відмовитись від марксизму та засудив наркотичну субкультуру яка, за його словами, руйнує молоде покоління Мексики.  

Відповідно до постанови Кабінету міністрів, на території України з 25 березня 2012 року знову вводиться літній час. Відтак, в ніч з 24 на 25 березня стрілки годинників переведуть на одну годину вперед. Припускають, що це буде передостаннім переведенням годинників. Оскільки наприкінці лютого у парламенті зареєстрували законопроект, яким пропонується запровадити на території України час другого часового поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки.

Позначки: