23 вересня у Харкові відбулося чергове засідання у справі ЄЕСУ. Під час судового засідання представники держобвинувачення запропонували перенести слухання у зв’язку з відсутністю Тимошенко. У свою чергу, захист екс-прем’єра вкотре вимагав розглянути клопотання про закриття кримінальної справи через відсутність у діях Тимошенко складу злочину.
Суддя Садовий, заслухавши думку учасників процесу, вирішив оголосити перерву в засіданні до 25 жовтня.
Згодом, коментуючи журналістам відсутність Тимошенко, захисник Сергій Власенко заявив, що екс-прем’єр не відмовлялася від участі у судовому засіданні. Посилаючись на слова екс-прем’єра він повідомив, що «сьогодні, о 7.45, у палату лікарні «Укрзалізниця», де перебуває Тимошенко, зайшов керівник Качанівської колонії Ігор Колпащиков, один, без конвою, а потім залишив палату під приводом того, що йому необхідно надати розпорядження і не повернувся».
Захисник наголосив, що вже із ЗМІ Тимошенко дізналася про свою начебто відмову.
В той же час, у Пенітенціарній службі заявили, що вчасно поінформували Тимошенко про виклик до суду і назвали заяви Власенка такими, що «не відповідають дійсності».
У понеділок стало відомо, що для реструктуризації бюджетної заборгованості на 1 січня 2013 року, уряд розпочав випуск казначейських векселів. Відповідну постанову Кабінету міністрів № 683 від 21 серпня опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" 21 вересня.
Казначейські векселі можуть використовуватися для погашення кредиторської заборгованості за згодою відповідних кредиторів, продажу юрособам або здійснення операцій обліку в банках , застави з метою забезпечення зобов'язань, а також сплати узгодженого зобов'язання перед бюджетом після терміну погашення векселя.
Уряд також рекомендував НБУ визначити механізм здійснення операцій з рефінансування банків під забезпечення фінансових казначейських векселів та операцій банків з ними.
В ніч на 23 вересня невідомі спробували проникнути в одну з громадських приймалень народного депутата України (фракція "Батьківщина") Андрія Павелка в Дніпропетровську. Невідомі розбили одну і пошкодили іншу вивіски на будівлі громадської приймальні депутата, яка розташована в центрі Дніпропетровська.
"У приміщення, яке закрито на металевий ролет, невідомим потрапити не вдалася. Працівник громадської приймальні, якому знайомі повідомили про пошкодження офісу, викликав міліцію", – йдеться в повідомленні.
Депутат зажадав від правоохоронних органів відкрити кримінальне провадження за фактом нападу на громадську приймальню. У центрі громадських зв'язків ГУ УМВС у Дніпропетровській області повідомили, що Бабушкінський райвідділ міліції відкрив за даним фактом кримінальну провадження за ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) КК України.
У понеділок стало відомо, що Придніпровська залізниця (ПЗ) скасовує швидкісний поїзд №152 «Інтерсіті+» сполученням Дніпропетровськ — Сімферополь. Про це повідомляє прес-служба ПЗ.
Згідно з повідомленням, рішення про скасування цього поїзду було ухвалене у зв'язку з оптимізацією пасажирських перевезень і продовженням курсування поїзду №90/89 Дніпропетровськ-Сімферополь до Севастополя.
Також у понеділок стало відомо, що до Центральної виборчої комісії надійшло повідомлення від Комуністичної партії України про проведення 29 вересня зборів громадян щодо всеукраїнського референдуму із вступу України до Митного союзу. Про це повідомили у прес-службі ЦВК.
Заявку 19 вересня подали до ЦВК громадяни України – Олександр Адвена, Петро Симоненко (лідер КПУ) та Григорій Буйко (секретар ЦК КПУ).
За даними прес-служби, збори заплановано провести 29 вересня на стадіоні “Спартак” у Києві.
У понеділок суд Єгипту постановив заборонити діяльність організації "Брати-мусульмани" на території країни. За рішенням суду ісламістська асоціація, яка веде свою історію від 1928 року, має бути розпущена.
Місцеві ЗМІ повідомляють, що підлягають арешту всі фінансові активи та майно "Братів" і підконтрольних їм структур, включаючи офіси та представництва.
Та 23 вересня стало відомо, що згідно з остаточним підрахункам голосів, блок Ангели Меркель ХДС/ХСС отримав 41,5% голосів виборців, проте не набрав абсолютної більшості в новому Бундестагу.
Християнсько -соціальний союз ( ХДС / ХСС ) за підсумками виборів до бундестагу отримав отримав 311 з 630 депутатських місць. Партіям, які в попередньому складі парламенту перебували в опозиції, дісталося в цілому 319 мандатів.
Всього в парламенті будуть представлені чотири партії, а не п'ять, як у попередні чотири роки.
Головна опозиційна політична сила – Соціал -демократична партія Німеччини (СДПН ), від якої за пост канцлера бореться Пеєр Штайнбрюк – набрала 25,7 % голосів.
Третю за величиною фракцію зможе створити Ліва партія, яка отримала 8,6% голосів. До парламенту також проходить партія "Союз90/Зелені" з 8,4 %.