23 листопада в Україні вшановували жертв Голодомору 1932-1933 років. Заходи, присвячені 80-м роковинам трагедії відбулися , зокрема, у Черкасах, Львові, Сумах, Луцьку, Івано-Франківську, Полтаві, Одесі, Запоріжжі. Херсоні, Тернополі, Житомирі, Харкові та Києві.
О 16:00 відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання та загальнонаціональна акція "Засвіти свічку", під час якої лише у Києві учасники заходу запалили 10 тисяч свічок.
У суботу в Україні тривали акції на підтримку європейської інтеграції в Україні. Не обійшлося без заворушень. Так, у Миколаєві ввечері 22 листопада працівники міліції спробували силою розігнати Євромайдан. Зокрема, правоохоронці знесли намети з прикріпленими аркушами паперу з написом «Приймальня народного депутата України Бриченко».
Щоправда, згодом начальник УМВС України в Миколаївській області полковник Юрій Сєднєв запевнив – правоохоронці не розганяли учасників акції протесту. Він також заявив, що міліція під час подій на площі Леніна діяла законно і не побачив нічого незаконного в тому, що співробітники міліції знесли три намети.
Водночас, у Львові окружний адмінсуд заборонив встановлення наметів до 29 листопада на чотирьох площах міста за адресами: пр.Свободи, 1, вул.Винниченка, 18, вул. Університетська, 1 та площа Ринок, 1.
Голова Львівської ОДА Олег Сало назвав це рішення «технічною помилкою» і пообіцяв «розібратися в ситуації».
Подібне рішення виніс і окружний адміністративний суд Одеси.
Також у Києві на Майдані Незалежності зранку відбулися конфлікти з міліцією. Правоохоронці почали відтісняти людей, розширюючи площу навколо місця встановлення новорічної ялинки. Людей запевнили, що такі дії пов’язані винятково із монтуванням головної святкової прикраси.
Однак мітингарі заявили, що їх намагаються витіснити з місця протесту. Присутні висловили обурення, що до будівельних робіт влада вирішила залучити спецпризначенців.
Також 23 листопада у Лондоні більше сотні українців, що живуть у Великобританії, взяли участь у мітингу за європейську інтеграцію України біля будівлі британського парламенту у Вестмінстері.
Учасники акції тримали гасла "Брюссель! Не здавай Україну!", "Путін, руки геть від України!".
Крім того, учасники акції тримали в руках прапори України та Європейського Союзу. Люди вимагали в уряду України скасувати своє рішення про відмову від євроінтеграції держави.
Між тим, у суботу у Вільнюсі 120 учасників автопробігу «Я – за Україну в Європі», який минулої ночі фінішував у місті, розгорнули на центральній площі литовської столиці "Українське містечко".
В ньому волонтери з України частують литовців приготованими просто неба українськими стравами, навчають національних зачісок, писанкарства, козацьких бойових мистецтв та інших українських традицій.
Працюватиме «Українське містечко» до 25 листопада.
Водночас, у соцмережах з’явилися повідомлення про платний набір учасників для участі у мітингу проти ЄС 24 листопада.
Та 23 листопада у столиці Латвії Ризі відбулося обвалення частини даху торгового центру Maxima. Це сталося під час проведення рятувальних робіт. У момент обвалення в будівлі працювала група пожежних рятувальників. Цього ж дня з-під завалів дістали тіло 52-го загиблого.
Поліція висунула три версії причин трагедії. Перша версія пов'язана з порушеннями при проектуванні та нагляді за будівлею. Друга – з будівництвом. Третя – із зберіганням на даху будівельних матеріалів, що могло спровокувати обвалення.