Цього дня Ангела Меркель закликала якнайшвидше ввести економічні санкції проти Росії через ситуацію в Україні. За її словами, зробити це потрібно "якнайшвидше". При цьому канцлер не підтримує ідею скасування права Росії на проведення Чемпіонату світу з футболу у 2018 році, до чого закликають члени блоку поміркованих консерваторів, до якого входить і сама Меркель.
Натомість Меркель вважає, що діяти потрібно дуже оперативно, якщо йдеться про введення економічних санкцій.
"Оскільки Росія не виявила ніякого зацікавлення у розслідуванні аварії літака, канцлер вважає, що потрібно ухвалювати рішення швидко", – розповів офіційний представник Меркель.
"Свобода" запропонувала відновити ядерний статус, якщо США і Велика Британія не нададуть військову допомогу. Депутати зареєстрували в Раді проект постанови, який передбачає відновлення ядерного статусу України у разі, якщо Росія не припинить агресію проти України, або США з Британією не нададуть Україні військову допомогу. Інформація про це розміщена на сайті парламенту.
Документ зареєстрували народні депутати від "Свободи": Олексій Фурман, Маркіян Лопачак, Олексій Кайда, Руслан Марцінків, Анатолій Вітів, Олег Осуховський, Ігор Сабій. У тексті постанови зазначається, що дії Російської Федерації як однієї із держав-підписантів Будапештського меморандуму та бездіяльність інших держав-підписантів Меморандуму руйнують існуючу міжнародну систему безпеки і права, а також порушують положення Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року.
Також цього дня Карлівку, Нетайлово і Первомайське звільнили від терористів. Українські військові звільнили від терористів населені пункти Карлівка, Нетайлово, Первомайське – над ними знову майорить жовто-блакитний прапор. Про це повідомляється на сторінці прес-центру АТО у соціальній мережі Facebook.
"Результатом впевнених та активних дій підрозділів Збройних Сил України та інших силових структур залучених до АТО були звільнені населені пункти Карлівка, Нетайлово, Первомайське. Над місцевими адміністраціями піднято український прапор як символ повернення миру у ці міста", – йдеться у повідомленні. За даними прес-центру АТО, наразі українські війська продовжують з усіх боків оточувати Донецьк. Точаться бої у Лисичанську.
"Водночас продовжуються нелюдські дії терористів, коли вони спрямовують свої системи залпового вогню на мирні квартали, намагаючись дискредитувати сили АТО", – наголошують у прес-центрі АТО.
Крім того, терористи збили два українські бойові літаки Су-25 на Донбасі. Льотчики катапультувалися. Про це повідомили журналісти, посилаючись на речника АТО Олексія Дмитрашковського.
"Дійсно збиті два українських літаки в районі населеного пункту Саур-Могила. Обставини, чим вони були збиті та доля льотчиків, поки невідомі. Працює спецзагін на місці падіння літаків", – заявив Дмитрашковський.
У прес-центрі АТО повідомили, що льотчики встигли катапультуватися, але де вони зараз не розповіли.
"Сьогодні в районі селища Дмитрівка під час надання вогневої підтримки підрозділам Збройних Сил України, які мужньо тримають позиції на кордоні нашої держави, терористи підбили два українських літаки Су-25. Після успішного виконання завдань в цьому районі чотирма штурмовиками авіації Сухопутних військ, проросійські бандити обстріляли їх з зенітних ракетних комплексів. Не зважаючи на протиракетні маневри та відстріл теплових пасток, два літаки зазнали ушкоджень. Льотчики катапультувалися", – йдеться у тексті на сторінці прес-центру АТО у Facebook.
Згодом у РНБО заявили, що бойові літаки могли збити ракетою із території Росії. Два літаки Су-25, які були збиті в районі Савур-Могили Донецької області, були атаковані з боку РФ. Про це під час брифінгу повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.
"Сьогодні в районі селища Дмитрівка 4 штурмовики Су-25 надавали вогневу підтримку підрозділам ЗС на кордоні нашої держави. Після успішного виконання завдання нашими льотчиками їх було обстріляно із зенітно-ракетного комплексу потужної дії", – повідомив Лисенко.
"Попри протиракетні маневри та відстріл теплових пасток 2 наші літаки на висоті 5200 метрів було підбито. За попередньою інформацією запуск ракет був здійснений із території Російської Федерації", – наголосив речник Інформцентру РНБО.
Він зазначив, що це одна із версій.
Тим часом, у батальйоні "Айдар" шість загиблих та 18 поранених за дві доби. Батальйон під час боїв 21 та 22 липня втратив шість бійців, а ще 18 отримали поранення. Про це заявили на сторінці батальйону у соціальній мережі Facebook.
У ніч з 20 на 21 липня під час бою за блокпост поблизу Луганська загинув Олексій Лепкалюк, уродженець міста Лисичанська.
Також у батальйоні повідомили, що у ніч з 20 на 21 липня отримали поранення 18 бійців батальйону.
"Окрема подяка лікарям та медперсоналу лікарні міста Щасті за самовіддану працю, за ніч, яку провели в операційній, за п'ять десятків людей, які пройшли крізь їхні руки (для надання допомоги ми доставили до лікарні також поранених полонених). Велика подяка також вертольотникам, які тричі за ніч вивозили постраждалих бійців батальйону "Айдар", 80–ї та 51-ї бригад", – йдеться у повідомленні.
Порошенко підписав закон про часткову мобілізацію. Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 1595-VII «Про затвердження указу президента України «Про часткову мобілізацію». Про це повідомили у прес-службі глави держави. Закон набирає чинності з дня його опублікування. Як відомо, 22 липня Верховна Рада підтримала указ президента "Про часткову мобілізацію".
Також стало відомо, що під Маринівкою вщухли бої. Втрат серед українських військових немає. У ніч на 23 липня терористи припинили обстріл позицій сил АТО поблизу Маринівки. Про це повідомили джерела Тиждень.ua.
За словами бійців першого батальйону 28-ї бригади, обстріл припинився близько опівночі. Втрат з боку українських військовослужбовців немає, у деяких бійців – легкі поранення. Крім того, надійшла певна кількість підмоги.
Наразі батальйон перебуває в оточенні бойовиків. Також на позиції перебуває частина 79-ї бригади.