22 листопада в Києві о 18:00 біля Головпоштамту на Майдані Незалежності розпочався мітинг, присвячений 8-й річниці Помаранчевої революції. Участь у заході взяли приблизно шість сотень осіб. Учасники акції тримали в руках державні та партійні прапори. На відміну від аналогічних заходів у попередні роки, була відсутня атрибутика помаранчевого кольору. На акції також були присутні народні депутати Андрій Павловський, Віктор Уколов, брат екс-міністра МВС Юрія Луценка Сергій Луценко, а також заслужений артист Євген Міщук, який 8 років тому був «голосом Майдану».
Згодом між учасниками акції та правоохоронцями виник конфлікт. За попередніми даними, було затримано 5 людей, серед яких – громадянин Росії Юрій Барабашов.
Прес-служба МВС у місті Києві на своєму сайті оприлюднила повідомлення, згідно якого затриманим інкримінується дрібне хуліганство.
У районному відділенні міліції повідомили, що щодо затриманих склали адміністративні протоколи. Станом на 01:10 23 листопада з райвідділку відпустили усіх затриманих. Однак вони, в свою чергу, повинні з’явитися 23 листопада до Шевченківського районного суду.
У четвер скандальний закон «Про всеукраїнський референдум» було направлено з Верховної Ради на підпис президенту України Віктору Януковичу. Як відомо, закон передбачає, що всеукраїнський референдум є однією з форм безпосередньої демократії в Україні, способом здійснення влади безпосередньо українським народом, що полягає у прийнятті (затвердженні) громадянами України рішень з питань загальнодержавного значення шляхом таємного голосування в порядку, встановленому цим законом. Предметом всеукраїнського референдуму можуть бути будь-які питання за винятком тих, вирішення яких не допускається Конституцією, законами України. На всеукраїнський референдум можуть виноситися декілька питань з однієї проблеми.
Результати народного волевиявлення на всеукраїнському референдумі є обов’язковими.
22 листопада апеляційний суд міста Києва не задовольнив апеляцію екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на вирок Печерського районного суду щодо незаконного продовження стеження у справі про отруєння Віктора Ющенка. Таким чином вирок Печерського суду залишиться без змін. Засідання Апеляційного суду тривало приблизно 10 хвилин.
Як відомо, Луценку в справі щодо службової недбалості при розслідуванні справи про отруєння кандидата в президенти Ющенка встановлено покарання у вигляді обмеження волі терміном на 2 роки та заборона займати керівні посади протягом 3 років.
Та 22 листопада депутати сформували робочу групу з підготовки першого засідання Верховної Ради 7-го скликання. Від Партії регіонів до цієї групи увійшли Микола Азаров, Андрій Клюєв, Сергій Тігіпко, Олександр Єфремов, Олександр Лавринович, Володимир Рибак, Юрій Воропаєв, Валерій Писаренко, Володимир Макеєнко, Сергій Ківалов, Євген Гєллєр, а також Володимир Литвин.
Від «Батьківщини» – Андрій Кожем’якін, Микола Мартиненко, Сергій Сас, Руслан Князевич, Іван Кириленко, В’ячеслав Кириленко та Борис Тарасюк.
Від УДАРу – Віталій Ковальчук, Валерій Карпунцов, Володимир Куренной.
Від ВО «Свобода» – Руслан Кошулинський і Андрій Мохник.
Від КПУ – Адам Мартинюк і Валентин Матвєєв.
Від мажоритарників-самовисуванців – Григорій Калетнік і Давид Жванія.
Загалом – 28 осіб.
Згодом опозиціонери покинули засідання депутатської групи у зв’язку з тим, що провладні члени групи не захотіли внести до порядку денного пункт про забезпечення особистого голосування депутатів майбутнього парламенту.
Також у четвер відбулося кілька гучних звільнень. Так, президент Віктор Янукович звільнив з посади голову Державної митної служби Ігора Калетника, очільника Держагентства резерву Олексія Лелюка та заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Нестора Шуфрича. Крім того, заяву про відставку написала радник президента, керівник Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента Ганна Герман.
Водночас, станом на 22 листопада Центральна виборча комісія зареєструвала вже 218 народних депутатів.