Події 2 листопада: бої за протоколи на ОВК в Первомайську, ЦВК звільнила голову на окрузі Пилипишина-Левченка, з Польщі в Україну почали подавати німецький газ

Акценти
3 Листопада 2012, 00:48

2 листопада представники об’єднаної опозиції «Батьківщина» заявили про захоплення спецпідрозділом «Беркут» приміщення окружної комісії. За словами керівника об'єднаної опозиції на Миколаївщині Вадима Мерікова невідомі представились як співробітники виконавчої служби і у супроводі "Беркуту" і молодиків вилучали оригінали протоколів дільничних комісій. Вони виштовхали з приміщення ОВК всіх, хто мав право бути присутніми на засіданні, коли мали перераховуватися бюлетені.

Згодом опозиціонери заявили, що бійці спецпідрозділу почали знищувати оригінали протоколів.

Міністерство внутрішніх справ одразу ж поспішило запевнити людей, що «беркутівців» направили до Первомайська для перевезення виборчих бюлетенів до суду, де мав відбутися їх перерахунок.

Опівдні народний депутат Геннадій Москаль повернув в окружком №132 раніше вилучені виборчі протоколиі.

О другій половині дня окружний адміністративний суд міста Миколаїв задовольнив звернення окружної виборчої комісії №132 про скасування своєї постанови про примусову доставку до суду протоколів цього округу. Однак, судді дали працівникам окружкому трохи більше години, аби ті доставили протоколи до приміщення суду добровільно.

Ввечері «Беркут» розпочав штурм приміщення, в якому розмістилося ОВК № 132. Депутат Москаль повідомив, що на них "Напали 50 людей під час засідання окружної виборчої комісії, вибили двері, поламали меблі, побили людей і викрали всю документацію з мокрими печатками протоколи по партійних списках і по мажоритатрщиках.».

Після цього інциденту з ОВК раптово зник голова комісії разом з печаткою. Щоправда, очевидці стверджують – очільника ОВК бачили у супроводі народного депутата від Партії регіонів Майбороди.

Після цього окружна комісія прийняла рішення поскаржитись до ЦВК на дії невідомих осіб які вилучили протоколи.

Згодом МВС зробило повторну заяву, в якій переконувало, що протоколи вилучили законно, а міліція під час вилучення діяла в рамках правового поля. За фактом сутичок у приміщенні ОВК в Первомайську було порушено кримінальну справу.

Станом на 22:45 Миколаївський адміністративний суд оголосив перерву, аби звірити дані протоколів.

Також у п’ятницю ЦВК замінила голову окружної комісії на конфліктному, 223-му окрузі в місті Києві, Юрія Литвишка. За словами заступника Центрвиборчкому Андрія Магери «ЦВК встановила грубе порушення законодавства про вибори головою окружної виборчої комісії №223». Новим головою стала діючий член комісії Ольга Гагаріна. Пропозицію підтримали одностайно.

2 листопада прес-служба польської компанії Gaz-System, яка відповідає за національну газотранспортну систему, підтвердила, що з 1 листопада українська нафтогазова компанія "Нафтогаз України" розпочала імпорт німецького газу. Прес-служба повідомила, що підписаний договір передбачає "непостійні поставки" на даному етапі на рівні приблизно 4 млн кубометрів на добу.

Позначки:
90