Події 19 лютого: суд у справі Щербаня перенесли на березень, визначився переможець на президентських виборах у Вірменії

20 Лютого 2013, 00:54

У вівторок слідча суддя Ганна Медушевська повідомила, що засідання у справі про вбивство Євгена Щербаня переноситься на 4 березня. Як відомо, у вівторок в суді мали допитати екс-губернатора Донецької області Володимира Щербаня. Однак пізно ввечері з'явилась інформація, що свідок захворів.

Захисники Юлії Тимошенко заявили, що їх не попереджали ні про допит свідка у "справі Щербаня", ні про можливе перенесення допиту у зв’язку з нібито хворобою свідка.

Водночас свідка Володимира Щербаня народний депутат Артем Щербань заявив, що його батько не хворів і готовий свідчити в суді.

Прокурор Олег Пушкар заявив, що ситуація з перенесенням засідання може бути вигідна Тимошенко.

"Кожна людина має право захворіти. Нічого дивного тут немає. Насправді, перенесення засідання у цій ситуації, напевно, навіть вигідно для підозрюваної Тимошенко, оскільки у неї буде достатньо часу якісно підготуватися до допиту", – сказав прокурор.

19 лютого депутати так і не змогли домовитися про розблокування роботи Верховної Ради. У сесійній залі було проведено наради фракцій КПУ та Партії регіонів. Нараду фракції КПУ провів Петро Симоненко, Партії регіонів – Олександр Єфремов.

Після проведення нарад, депутати залишили сесійну залу. При цьому, фракція комуністів залишила зал у повному складі. Водночас, кілька депутатів з Партії регіонів залишилися у приміщенні.

Згодом народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник запевнив, що більшість досягнула домовленості з опозицією, і завтра Верховна Рада запрацює. Посилаючись на слова лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, він сказав: “Ми почули від Єфремова, що завтра ми працюємо. Це добра новина”.

Олійник повідомив, що опозиція “відмовилася від сенсорної кнопки, як теми, яка не пройшла апробації, як теми, яка не дає відповіді на поставлення завдання”. За словами Олійника, запропоновано, що “депутати реєструються, голова Верховної Ради зачитує, хто відсутній, блокуються картки шляхом вилучення і голосуємо”.

Лідери ж опозиційних фракцій домовились про розробку змін до закону про Регламент Верховної Ради щодо особистого голосування депутатів. Вони поінформували про домовленості щодо розробки законопроекту про внесення змін до Регламенту Верховної Ради, який має бути ухвалений депутатами шляхом підняття рук.

Так, Віталій Кличко зауважив, що цей законопроект буде внесений на розгляд парламенту лише після того, як лідери фракцій остаточно домовляться стосовно узгодження та ухвалення цього документу. Арсеній Яценюк додав, що оскільки опозиціонери не довіряють членам Партії регіонів, то прискіпливо перевірятимуть всі положення проекту закону.  У свою чергу Олег Тягнибок зауважив, що, згідно з домовленістю, цей законопроект мають підписати лідери всіх п’яти фракцій. У законопроекті, відповідно до домовленостей, мають бути такі пункти: картки відсутніх на засіданні ВР депутатів на підставі письмової реєстрації вилучаються і блокуються. Якщо ж карткою такого депутата все ж таки проголосували, то на голосування ставиться питання про видалення депутатів із зали на декілька засідань – і того, який проголосував, і того, за кого це було зроблено. Відповідно до законопроекту, для позитивного рішення буде достатньо 150 голосів депутатів.

Також у проекті має бути передбачена норма про те, що під час блокування трибуни парламенту депутати не отримуватимуть зарплату. При цьому Яценюк наголосив, що Партія регіонів пропонувала встановити адміністративну відповідальність за таку акцію, але, за його словами, опозиція ніколи на це не погодиться.

Лідери опозиційних фракцій зауважили, що не можуть прогнозувати, скільки днів необхідно на розробку відповідного проекту закону й, відповідно, коли відкриється друга сесія і цей закон буде проголосований шляхом підняття рук, після чого депутати працюватимуть в комітетах, доки президент не підпише закон. Вони повідомили, що до узгодження положень проекту закону опозиція продовжуватиме блокування роботи парламенту.

Ввечері опозиціонери повідомили, що передали голові парламенту Володимиру Рибаку узгоджений текст змін до регламенту Верховної Ради. Зазначається, що наразі завершилися консультації керівників фракцій у спікера парламенту Володимира Рибака.

19 лютого стало відомо, що міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко відсторонив від виконання своїх обов'язків командира столичного полку «Беркут» Володимира Александрова, який давав наказ про затримання активістів. Таке ж рішення прийняте щодо кількох співробітників міліції. Це було зроблено на час службової перевірки інциденту, коли бійці спецпідрозділу «Беркут» побили громадських активістів та народних депутатів, які захищають від забудови будівлю Гостинного двору.

Разом з тим, деякі активісти також викликані на допит у зв'язку з порушенням кримінальних справ за фактом подій у Гостиному дворі.

Та у Вірменії стали відомі результати президентських виборів. ЦВК країни, посилаючись на результати підрахунку голосів на всіх виборчих дільницях, оголосили переможцем чинного голову країни Сержа Саргсяна.

Він отримав підтримку 58,64% виборців, тоді як його основний суперник – колишній голова Міністерства закордонних справ країни Раффі Ованесян, набрав 36,7% голосів.

Результати інших кандидатів не перевищують 3% голосів.

Позначки: