18 листопада Рада Євросоюзу не прийняла жодного рішення щодо можливого підписання угоди про асоціацію з Україною.
"Думаю, передбачалося, що ми не приймемо жодного рішення, як я про це говорив до початку засідання. Я можу підтвердити, що жодного рішення прийнято не було. Я вірю, що це добре, тому що також немає і негативного рішення. Двері залишаються відкритими" , – сказав міністр закордонних справ головуючої в ЄС Литви Лінас Лінкявічюс. За його словами, всі гілки європейських інституцій залучені в процес, спрямований на підписання Угоди про асоціацію з Україною.
Разом з тим Лінкявічюс констатував, що й українці "повинні виконати необхідні умови, і вони це обіцяли зробити".
"Подивимося, можливо, Верховна Рада завтра (19 листопада) буде результативною, що дуже б допомогло – нам потрібний рух. Відклавши емоції в сторону, оцінивши ситуацію об'єктивно, в якій мірі були виконані умови, тоді ми зможемо прийняти рішення – не сьогодні, як я сказав, але я б не виключив, що ми повернемося до цього питання. Це може відбутися в будь-який день, не виключаючи останній момент – Вільнюс. Все залежатиме від ситуації в Україні", – пояснив він.
Водночас, голова Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що парламент може 19 листопада розглянути в першому читанні низку законопроектів, які дадуть змогу екс-прем'єру Юлії Тимошенко виїхати на лікування за кордон.
Цього ж дня відбулося засідання робочої групи, яка розглядала законопроект щодо лікування засуджених за кордоном. Під час засідання депутати підтримали зміни до законопроекту, зокрема щодо незарахування часу лікування за кордоном у термін відбуття покарання. Втім, згодом оголосили перерву до вівторка.
Між тим, в ефірі одного з телеканалів член фракції Партії регіонів григорій Смітюх заявив, що 19 листопада ПР не голосуватиме за жоден із законопроектів, пов’язаних із лікуванням засуджених за кордоном. За словами депутата, документи є «недосконалими» і суперечать «Конституції і діючому законодавству».
У свою чергу член робочої групи, депутат від ПР Інна Богословська заявила, що відповідний законопроект може бути готовий до 21 листопада, якщо депутати працюватимуть у вівторок та середу.
В той же час голова Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін заявив, що останній опозиційний законопроект щодо лікування засуджених отримав позитивний висновок Науково-експертного управління парламенту.
Цього ж дня цей комітет мав розглядати так звані «євроінтеграційні» законопроекти, однак переніс своє засідання на 20 листопада, 15:00.
У понеділок стало відомо, що хакери групи Anonymous заявили про злам одного з серверів української митниці customs.gov.ua. Йдеться про сервер, що підтримує роботу одеської митниці щодо перевалки вантажів у регіоні Дунаю та Чорного моря.
В повідомленні групи вказується, що серед матеріалів є й такі, що вказують на незаконні операції з нафтою та газом, корупційні схеми, хабарі тощо. Велика частина інформації, як повідомляється на сайті, стосується колишнього керівника Державної митної служби України Ігоря Калетника, який пішов з цієї посаду після обрання депутатом до в 2012 році за списком Комуністичної партії України.
Втім, у Міністерстві доходів і зборів спростували цю інформацію.
18 листопада міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Україна і Росія досягли компромісу в питанні оплати за російський газ та його закупівлі НАК "Нафтогаз України".
"Газ поставляється, питання з фінансуванням і оплатами знято", – сказав Ставицький в Києві.
У зв'язку з цим, міністр зазначив, що сторонам вдалося відійти "від тих формальностей, які з'явилися в середині жовтня і початку жовтня". Водночас Ставицький зазначив, що до кінця року Україна планує погасити всі заборгованості за газ перед Росією.
У понеділок Центральна виборча комісія завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати на повторних виборах до парламенту в п'яти проблемних округах. Під час засідання ЦВК голова комісії Михайло Охендовський нагадав, що на розгляді в ЦВК залишалися 40 заяв про реєстрацію кандидатів у п'яти округах. Ці заяви розглянули, хоча термін для ухвалення рішення у ЦВК був до 19 листопада.
Таким чином, загальна кількість кандидатів на п'яти округах склала 207 осіб: у 94-му окрузі балотується 84 кандидата, в 132-му – 13, у 194-му – 17, в 197-му – 18, в 223-му – 75.
Та 18 листопада Калінінський районний суд Санкт-Петербурга звільнив під заставу прес-секретаря російського відділення Greenpeace Андрєя Аллахвердова, фотографа Дєніса Сінякова та лікаря судна Arctic Sunrise Катерину Заспу. Зазначається, що за Аллахвердова та Сінякова мають внести заставу у розмірі 2 млн рублів (60,6 тис. доларів). Водночас, розмір застави, яку мають внести за Заспу, не повідомляється.