Як повідомив Кузьмін, ця справа знаходиться зараз в харківському суді. За його словами, окрім справи, звинувачення по якій Тимошенко уже пред'явлені, прокуратура розслідує й інші.
Зокрема, це справа пов'язана з убивством народного депутата Євгена Щербаня, справа про замах на дання хабара членам Верховного суду, справа про нанесення тілесних ушкоджень працівникам слідчого ізолятора, справа за обвинуваченням Павла Лазаренка, в якій Тимошенко проходить як один з його спільників.
Крім того, Кузьмін вважає, що у випадку тривалої хвороби Тимошенко Генпрокуратура може призначити їй судово-медичну експертизу, що встановить, чи може вона брати участь у слідчих діях у справі про вбивство Євгена Щербаня.
Загалом, проти колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко порушено 10 кримінальних справ. За однією вона вже засуджена і відбуває покарання, частина справ була об'єднана в одне провадження і перебуває на розгляді в суді. Ще частина справ вже розслідуванні і з ними ознайомлюються адвокати Тимошенко.
У відповідь, партія "Батьківщина" наголосила, що ці заяви Кузьміна щодо кримінальних свідчать про те, що "карально-репресивна система завзято взялася виконувати замовлення президента Януковича".
"Янукович тиждень тому, як відомо, шокував увесь цивілізований світ, коли перебрав на себе функції судді та прокурора і звинуватив лідера опозиції мало не в усіх смертних гріхах. Сьогодні ж прокуратура показала, що вона завжди готова виконувати височайше замовлення, яким би диким та абсурдним воно не було", – зазначили у партії.
А голова голова фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін на засіданні погоджувальної ради парламенту заявив, що Генпрокуратура повинна допитати президента Віктора Януковича в межах кримінальної справи про вбивство Євгена Щербаня.
Кожемякін нагадав, що ще кілька тижнів тому генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив про проходження колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко у цій справі як свідка, однак незабаром після цього Янукович сказав, що Тимошенко проходить у справі як обвинувачувана.
"Ми б хотіли, щоб пан прокурор Пшонка викликав як свідка й допитав Януковича. Тому що якщо він знає так багато й обвинувачує Тимошенко в убивстві, то він, напевно, стояв десь поруч або щось чув", – сказав Кожем'якін.
А згодом захисник екс-прем'єра Сергій Власенко повідомив, що Тимошенко має намір звернутися з позовом у суди інших країн у зв'язку із заявою президента Віктора Януковича про її причетність до вбивства Щербаня.
"Юлія Володимирівна хотіла відзначити, що вона вдячна Віктору Януковичу за те, що він чесно й відверто визнав на увесь світ, що є замовником політичних репресій проти Юлії Тимошенко, визнавши її винною без суду, а іноді й без слідства. Він прокричав це гордо на увесь світ", – сказав він.
Нагадаємо, Янукович в інтерв'ю агентству Bloomberg заявив, що Тимошенко причетна до вбивства Щербаня.
А тим часом євродепутати заявляють, що не вірять прем’єр-міністру Миколі Азарову, що в Україні немає політв’язнів. Зокрема, про це в інтерв’ю Die Welt розповів німецький євродепутат Вернер Шульц.
За його словами, наступного дня після плакатної акції євродепутатів на стадіоні у Харкові, його та Ребеку Хармс запросили на зустріч до Азарова.
"Це було дуже неоднозначне обговорення. Прем'єр-міністр Микола Азаров намагався розвіяти враження, що опозиція в Україні сидить у в'язниці як політв'язні. За його словами, всі звинувачення на адресу потерпілих політиків відповідають кримінально-процесуальному кодексу, що просто не відповідає дійсності та було спростовано звітом досвідченого данського прокурора Мікаеля Люнгбо, який слідкує за процесом від імені Данського Гельсінського комітету", – прокоментував Шульц зустріч з Азаровим.
"Президент (Янукович – Ред.) використовує судову систему в боротьбі з його політичними противниками. З іншого боку, у мене було відчуття, що уряд шукає шляхи виходу з цієї ситуації. Найзручнішим для Януковича було б, якби Тимошенко попросила про помилування і визнала свою провину. Але вона цього не зробить. Навіть лежачи на лікарняному ліжку морально вона не зламалась", – вважає євродепутат.
А кандидати в депутати Ради продовжують витрачати грубі гроші на свою рекламу. За інформацією відділу реклами "Першого національного", показ передвиборчих роликів під час прямої трансляції матчів Євро-2012 з 21:00 коштує 513 гривень за секунду. З 19:00 до 21:00 ціни трохи нижчі – 376 гривень за секунду.
Один з лідерів трансляції – передвиборчий ролик Наталі Королевської "У мене є мрія". Його тривалість – 31 секунда.
Таким чином вартість одного показу ролика коштує майже 13 тисяч гривень. Їх під час перерви між 1 та 2 таймами мінімум три. Загалом – 39 тисяч гривень в проміжку 15 хвилин.
Нагадаємо, як розповів Тижню експерт із рекламних комунікацій Артем Біденко, рекламна кампанія на білбордах лідера партії "Вперед" Наталії Королевської коштує від 2,5 млн гривень на місяць.