17 вересня голова Верховної Ради Володимир Рибак оголосив про вихід депутата Ігоря Маркова з фракції Партії регіонів. Відповідну заяву спікер оголосив на ранковому засіданні парламенту. Голова регламентного комітету Володимир Макеєнко заявив, що Апарат Верховної Ради не блокуватиме картку Маркова, оскільки, на відміну від таких самих рішень щодо депутатів Балоги та Домбровського, у нинішньому рішенні суду не міститься відповідних рекомендацій до ВР. Тому екс-регіонал залишатиметься формально депутатом до розпорядження ЦВК про позбавлення його мандата.
Водночас, Центральна виборча комісія заявила про те, що не може виконати рішення Вищого адміністративного суду про скасування реєстрації Маркова до того, як отримає мотиваційну частину відповідного рішення суду.
Сам Марков заявив, що і надалі планує відвідувати парламент.
У вівторок Верховна Рада скасувала обов'язкову заміну водійських прав на бланках зразка СРСР на нові біометричні водійські посвідчення. За ухвалення відповідного законопроекту 2633-1 в цілому проголосували 314 депутатів. Відповідно до ухваленому закону, посвідчення радянського зразка можуть бути замінені на посвідчення нового зразка за бажанням їх власника і у випадках, передбачених чинним законодавством.
Як приклад такого випадку необхідності заміни радянського посвідчення є виїзд за кордон, де посвідчення радянського зразка не діє.
17 вересня Голосіївський районний суд Києва обрав особисте зобов'язання як запобіжний захід для колишнього начальника департаменту ДАІ МВС України Сергія Коломійця, який підозрюється у скоєнні посадових злочинів і нанесенні державному бюджету близько 2 млн грн збитку. Відповідне рішення суд прийняв за поданням слідчого прокуратури.
У відомстві нагадали, що Коломійцю було вручено повідомлення про підозру у скоєнні посадових злочинів, зокрема у скоєнні службового підроблення та зловживань службовим становищем (відповідно ч.2 ст.366 та ч.3 ст.364 Кримінального кодексу України).
17 вересня Центральна виборча комісія відмовила Компартії у проведенні всеукраїнського референдуму на тему вступу України до Євразійського економічного простору.
"ЦВК вважає, що порушено строки подання документів від громадян до ЦВК щодо проведення зборів ініціативної групи: замість 5 днів, 4", – повідомила координатор громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська
"Крім того, комісія, виконуючи ухвалу суду, не направляла свого представника на збори з офіційними повноваженнями", – уточнила активіст.
Між тим, у Комуністичній партії вже заявили про плани оскаржити рішення ЦВК через суд.
У вівторок Антимонопольний комітет України звинуватив супермаркети у зростанні цін на продукти в 2010-2011 роках. У прес-службі АМКУ зазначили, що під час розслідування, яке було розпочато Комітетом у травні 2012 року, з’ясовано, що низка компаній вчинила "антиконкурентні узгоджені дії, результатом чого, зокрема, стало підвищення цін в торгових мережах на продукти харчування в 2010-2011 роках"
"Відповідно до чинного законодавства відповідачі, ознайомившись з матеріалами подання з попередніми висновками у справі, мають право подати до АМКУ свої міркування та зауваження. Цей етап передує прийняттю рішення у справі, яке буде прийнято Комітетом після опрацювання заперечень, наданих відповідачами", – зауважили в АМКУ.
В Антимонопольному комітеті також зазначили, що на сьогодні компанії звернулись до них з клопотанням відтермінувати прийняття рішення у справі на другу половину жовтня у зв’язку із великим обсягом обробки подання.
Також 17 вересня Антимонопольний комітет дозволив компанії SCM Financial Overseas Limited (входить до System Capital Management) купити компанію UA Telecominvest Limited (обидві – Кіпр). В результаті купівлі кіпрська SCM опосередковано стане власником 92,79% акцій телекомунікаційного оператора "Укртелеком".
Та у вівторок Міністерство закордонних справ України засудило факт використання хімічної зброї поблизу Дамаска 21 серпня 2013 року. Про це йдеться в заяві відомства з посиланням на звіт інспекторів ООН щодо Сирії.
Відомство також зазначило, що в Україні вітають домовленості, досягнуті за результатами переговорів в Женеві міністра закордонних справ Російської Федерації Сєргєя Лаврова та державного секретаря США Джона Керрі щодо встановлення міжнародного контролю над хімічною зброєю у Сирії та її знищення в якомога стислі терміни.
"Сподіваємося, що реалізація зазначених домовленостей сприятиме зниженню існуючого рівня напруження між сторонами збройного конфлікту та його подальшому вирішенню політико-дипломатичним шляхом", – додали у відомстві.