Зокрема, збільшено видатки на "обслуговування та організаційне і матеріально-технічне забезпечення діяльності президента" – на 32 млн гривень. Таким чином, ця стаття видатків зросла до 314 млн гривень. Минулого року на відповідні потреби президента було витрачено 302 млн гривень.
Крім того, парламент збільшив бюджетне фінансування СБУ, судів та охорони органів державної влади. Зокрема, у бюджеті-2014 на 90 млн грн збільшено видатки на «Забезпечення заходів у сфері безпеки держави та функціонування органів системи Служби безпеки України». З них 70 млн – зарплати. Крім того, депутати збільшили на 40 млн грн фінансування «Будівництва (придбання) житла для військовослужбовців Служби безпеки України».
Також збільшино на 20 млн грн видатки на «Державну охорона органів державної влади та посадових осіб» та на 19 млн грн збільшено фінансування за статею «Виконання покарань установами і органами пенітенціарної служби».
Видатки на «Здійснення правосуддя Верховним Судом України» депутати збільшили на 10 млн грн, зокрема на видатки споживання додатково виділили 3 млн (з них оплата праці – 1,592 млн грн, комунальні послуги та енергоносії – 1,222 млн грн) та видатки розвитку – на 6,7 млн грн.
На 3 млн збільшено видатки за статею «Забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».
Всі ці бюджетні «іновації» схвалив президент Віктор Янукович, підписавши закон «Про Державний бюджет України на 2014 рік».
Нагадаємо, Рада ухвалила бюджет-2014 16 січня без представлення та обговорення.
Під час доопрацювання проекту держбюджету Рада збільшила граничний розмір його дефіциту на 12 млрд грн – до 71,6 млрд грн, що складає близько 4,3 % ВВП.
Доходи були збільшені з 392,4 млрд грн до 392,6 млрд грн, а за загальним фондом навіть знижені -с 347,5 млрд грн до 342,7 млрд грн.
Також Янукович підписав всі закони, прийняті радою 16 грудня, що отримали неофіційну назву «закони про диктатуру».
На завершення «фінансово-диктаторських» справ Янукович вирішив звільнити голову своєї адміністрації Сергія Львочкіна, який попросився у відставку ще 30 листопада розгону Євромайдану в центрі Києва.
Але згодом стало відомо, що Янукович не відпустив Львочкіна від себе далеко і призначив своїм радником.
Також 17 січня українське суспільство та міжнародна спільнота продовжували критикувати та засуджувати «закони про диктатуру».
Тим часом аналітики дійшли висновки, що прийняттям і запровадженням цих законів влада підштовхує Україну до міжнародної ізоляції.