Про те, що українські "молочні" підприємства повертаються на російський ринок повідомив на брифінгу в Москві міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко. За його словами, йдеться про НП КФ "Прометей" (Чернігівська область), АТ "Пирятинський сирзавод" (Полтавська область) і ТОВ "Гадячсир" (Полтавська область), які пройшли перевірку Росспоживнагляду.
Це може свідчити про закінчення "сирної війни", яка, нагадаємо, тривала з лютого 2012 року, коли Росспоживнагляд ввів заборону на ввезення сиру до Росії для семи українських виробників: ПП "Прометей", АТ "Пирятинський сирзавод", ТОВ "Гадячсир", Баштанський і Лозівський сирзаводи, "Бель Шостка України" та Хмельницька маслосирбаза.
Від "війни" торговельної до "війни" політичної. Екс-губернатор Харківщини, лідер обласного осередку партії ВО "Батьківщина" Арсен Аваков вийшов на зв'язок після тривалої перерви. Він поспілкувався з журналістами Харкова за допомогою Skype. Політик заявив, що швидше за все подаватиме
до суду на Генпрокуратуру України про дифамацію з боку цього відомства. Мовляв, у ГПУ перекручують факти, простіше кажучи, говорять неправду про арешт.
"У рішенні суду написано, що прокурор не заперечував проти домашнього арешту, а захист зажадав свободу", – пояснив він. За словами Авакова, в даному випадку має місце технологія провокацій, "але швидше за все демонструє рівень компетенції ГПУ", обізнаності відомства у справі. Окрім того, екс-чиновник заявив про
підробку його підписів на документах, що фігурують у справі проти нього. Він також спростував інформацію про те, що збирається просити політичного притулку за кордоном.
Поки Аваков захищає свою репутацію за кордоном, експерти Лабораторії законодавчих ініціатив здійснили моніторинг видатків Міністерства охорони здоров'я, результати якого вражають. Так, згідно з оприлюдненими даними, цьогорічна сума бюджетних
видатків МОЗ на санаторії Державного управління справами і Верховної ради – це 17% від усіх загальнодержавних видатків цього міністерства.
За інформацією експертів, таку ж суму складають деякі субвенції для місцевих бюджетів, які розподіляє МОЗ на придбання медичного обладнання та матеріалів. У 2010 році витрати на згадані санаторії склали 144 млн. грн., у 2011 році – 247 млн. грн., а у 2012 році закладено понад 200 млн. грн.
Нагадаємо, раніше колишній виконуючий обов’язки міністра фінансів Ігор Уманський заявив, що на сьогодні українських парламентарів обслуговують 87 відомчих санаторіїв.