У неділю колишній майор держохорони Микола Мельниченко заявив, що готовий свідчити у справі про вбивство Євгена Щербаня і готовий надати записи як Генпрокуратурі, так і захисту Юлії Тимошенко.
«Генпрокуратура звернулася у міністерство юстиції США, вона вимагає, щоб я передав записи у її розпорядження. Я наголошую: я все зроблю, щоб ці записи були офіційно передані мною у розпорядження Генеральної прокуратури України. Також я все зроблю, щоб адвокати Тимошенко також були ознайомлені з усіма записами, які я передам у розпорядження Генеральної прокуратури. Щоб і адвокати, і прокуратура могли їх використовувати у суді», – зазначив він.
За словами Миколи Мельниченка, в інтересах і суспільства, і Юлії Тимошенко, щоб його свідчення і записи, які він зробив, були у рамках відкритого судового процесу.
«Я готовий свідчити, приїжджати і, думаю, найближчим часом – залежно від того, яка буде реакція в Україні – я ухвалю рішення», – наголосив він.
16 вересня у Києві на Майдані Незалежності пройшла акція в пам'ять Георгія Гонгадзе та інших загиблих за роки незалежності українських журналістів. Кількасот учасників акції створили символічне коло, по центру якого були розкладені картонні коробки з написаними іменами загиблих журналістів. Учасники акції тримали прапори України, плакат із зображенням форми голови Гонгадзе у чорному кольорі на білому фоні з написом "12 років цинізму. Скільки ще?". Також люди тримали в руках портрети нинішнього спікера парламенту Володимира Литвина, другого президента України Леоніда Кучми і колишнього голови СБУ Леоніда Деркача з написами "Він повинен сидіти за ґратами!". О 20:00 учасники акції хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих журналістів, після чого запалили свічки і поставили їх в символічне згарище свободи слова. Коробки з іменами загиблих журналістів були спалені.
Кількому годинами раніше більше сотні киян взяли участь у панахиді за журналістами, які загинули через свою професійну діяльність.
Акції з вшанування пам'яті загиблих журналістів відбулися цього дня й в інших містах України, зокрема у Львові та Харкові.
16 вересня набув чинності Закон який передбачає заборону будь-якої реклами і стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби. Відтепер за кожну рекламу сигарет її власники будуть змушені платити штраф від 30 до 50 тисяч гривень. Заборона тютюну розповсюджеється також на заходи спонсорства. Окрім того, забороняється підтримка тютюновим компаніями усіляких інформаційних заходів, в тому числі з метою профілактики куріння серед молоді, за прямої або опосередкованої фінансової підтримки виробників тютюнових виробів або пов'язаних із ними організацій. Документ довго доузгоджували з тютюновим лоббі і рекламниками, усуваючи будь-які протиріччя, в тому числі, із законом про захист прав споживачів. Противники тютюну стверджують, що повною забороною реклами можна зменшити кількість курців на 7%.
Державний департамент США евакуює працівників дипломатичних представництв та членів їх сімей в Судані та Тунісі. У посольствах залишаться тільки ті співробітники, чия присутність вкрай важлива для роботи. Крім того, У заяві, поширеній Держдепартаментом, всім американцям, які перебувають у Тунісі, пропонується залишити країну.
Водночас, влада Лівії заарештувала не менше 50 осіб за підозрою в участі в нападі на консульство США в Бенгазі.
Тим часом Рада співробітництва арабських держав Перської затоки засудила появу антиісламьского фільму «Невинність мусульман» та спровоковані ним прояви насильства.
Разом із колективним засудженням фільму «Невинність мусульман» та спричинених ним наслідків, міністерство внутрішніх справ Бахрейну заблокувало веб-сторінки, де він демонструється. Громадян країни бахрейнська влада закликала не брати участі у розповсюдженні фільму через соціальні мережі та не показувати дітям. В Афганістані й Пакистані також закрито доступ до YouTube, аби спробувати не допустити перегляду скандального фільму.
Нагадаємо, на Близькому Сході тривають протести через антиісламський фільм.