Події 16 листопада: Тимошенко залишається в лікарні, “маски-шоу” в офісі кінокомпанії та конфлікт у секторі Газа

Акценти
17 Листопада 2012, 00:45

Лікарі німецької клініки «Шаріте» Лутц Хармс і Анетт Рейсхауер виступають проти переведення колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з Центральної клінічної лікарні« Укрзалізниці» в Качанівську жіночу виправну колонію.

«На даний час, природно, порекомендували їй залишатися тут, у лікарні, і ми обговорили це питання з пацієнткою, і в даний час, тимчасово, вона відмовилася від свого бажання, щоб її перевели в колонію», – сказала вона.

Хармс підкреслив, що чи відкличе Тимошенко свою заяву про переведення в колонію остаточно,  залежатиме від подальшого розвитку подій, головним чином, від наявності відеоспостереження в приміщеннях.

Крім того, лікарі почали виводити Тимошенко з голодування.  За словами Хармса, цей процес  триватиме стільки ж, скільки тривало саме голодування. Він додав, що від п’ятниці вже почалися реабілітаційні процедури екс-прем’єра, їхній обсяг достатньо обмежений, оскільки Тимошенко виснажена голодуванням. Водночас, лікар зауважив, що обсяг медичних процедур та прийому медикаментів буде змінюватися залежно від стану пацієнтки.

За словами Хармса, спільно з українськими спеціалістами німецькі медики розробили план реабілітаційного лікування на найближчий час.

16 листопада стало відомо, що Національний банк допускає введення податку на готівкові валютообмінні операції фізичних осіб. Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова повідомила, що поки дана норма лише обговорюється. Щербакова уточнила, що в разі введення такого податку він буде сплачуватися з операцій продажу готівкової інвалюти. Наразі Нацбанк вивчає експертні відгуки і оцінки щодо можливого введення даної норми. За неофіційною інформацією, ставка такого податку може становити 15%.

16 листопада до офісу компанії "Кінотур", яка надає послуги з пост-продакшну, увірвалися озброєні люди у масках. У приміщенні провели обшук, під час якого вхід до офісу охороняли двоє чоловіків, озброєні автоматами, і з написом на одязі "Міліція". В будівлі, окрім працівників компанії, пербували французькі гості та українські кінематографісти і чиновники. Зокрема, Серж Аведікян, продюсер Олена Фетісова та голова Держкіно України Катерина Копилова, які приїхали в "Кінотур" на пробний перегляд матеріалів фільму "Параджанов". Працівників кінокомпанії не випускали з будівлі.

 За словами керівника компанії "Кінотур" Андрія Сергієнка працівники прокуратури вилучили бухгалтерську документацію, а також програмне забезпечення.Також він підтвердив, що він та другийкерівник, Раїса Вишневська, завтра йдуть на допит у Генеральну прокуратуру України.

Та у п’ятницю продовжив набирати обертів конфлікт між палестинцями із сектору Газа та Ізраїлем.

Вночі  ізраїльська авіація завдала не менше 130 ударів по території Гази. У відповідь з палестинського боку було запущено 11 ракет. Згодом ізраїльські ЗМІ повідомили, що "Ісламський рух опору", який є бойовим крилом руху ХАМАС, заявив про запуск двох ракет Р-75 по Єрусалиму. Представник армійської прес-служби підтвердив, що ракета впала за межами міста. У поліції припускають, що ракет, судячи за кількістю вибухів, які чули городяни, було дві. Це був перший випадок атаки Єрусалиму за кілька десятків років.

Згодом прес-служба Армії оборони Ізраїлю повідомила, що завершила підготовку до можливої ​​наземної фази операції в секторі Газа.

Заступник голови МЗС Ізраїлю Данні Аялон в інтерв'ю телеканалу CNN повідомив, що війська можуть ввійти в сектор Газа через один-два дні. Визначальним чинником при ухваленні рішення про розширення операції, за його словами, стане продовження або припинення ракетного обстрілу з боку палестинських бойовиків.

Позначки:
90