16 липня представники громадськості, які беруть участь у протесній ході з Врадіївки до Києва, разом з народним депутатом від УДАРу Сергієм Капліним та журналістами прорвалися до приміщення Фастівського райвідділу міліції. Активісти увірвалися в райвідділок після того, як мешканці міста розповіли, що в приміщенні райуправління є спеціальна кімната де відбуваються катування затриманих.
Ввечері Каплін заявив, що активісти залишаються ночувати під райвідділком і вимагають допуску до приміщення.
Між тим, у прес-службі Міністерства внутрішніх справ повідомили, що керівник Фастівської міліції Віталій Овчаренко запропонував організатору акції, що проходить під стінами місцевого РВВС, пройти всередину райвідділу. Згідно з інформацією правоохоронців, після запрошення найактивніші учасники акції увійшли до будівлі і зупинилися біля чергової частини.
У МВС також повідомили, що до райвідділку прибув начальник обласного штабу міліції, який після спілкування з учасниками акції розпочав прийом громадян.
В цей же день міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко пішов у відпустку.
У вівторок під будівлею Служби безпеки України відбувся протест проти заборони в'їзду на територію України фотографу Юрію Барабашу. Активісти вимагали від прес-служби СБУ пояснити заборону. Представник прес-служби СБУ Лада Сафонова повідомила протестувальникам, що відповідно до правового статусу іноземців та осіб без громадянства СБУ заборонило в'їзд Барабашу на територію України "в інтересах держави".
Також Сафонова запевнила присутніх, що це рішення не пов'язане ані з політикою, ані з професійною діяльністю Барабаша.
16 липня міліція затримала підозрюваного у вбивстві двох людей під час збройного пограбування інкасаторського автомобіля в Дніпропетровській області. Затримання відбулось о 12:00 у Зеленодольску (Апостолівський район, Дніпропетровська область).
У МВС повідомили, що в результаті проведення комплексу оперативно-пошукових заходів і введення плану "Сирена" підрозділами міліції й прокуратури було затримано розшукуваного озброєного чоловіка з військовою освітою, досвідом служби в збройних силах і хорошій фізичній формі. У міліції зазначили, що завдяки швидким діям правоохоронців при затриманні він не встиг вчинити опір.
Під час арешту в підозрюваного було вилучено два пістолети й гроші. Згодом ЗМІ повідомили, що затриманий зізнався у скоєнні злочину.
У вівторок депутат Арсен Аваков заявив, що Італія надала політичний притулок віце-президенту АТ "Інвестор" Геннадію Гаєвому, його колишньому бізнес-партнеру. За словами Авакова, Апеляційний суд Рима, розглянувши звинувачення, пред'явлені віце-президенту АТ "Інвестор", і вимоги Генпрокуратури України, прийняв рішення не видавати Гаєвого українській владі. Таке ж рішення прийнято прокуратурою Італії.
Він також підкреслив, що спеціальна комісія двох міністерств – Міністерства внутрішніх справ і Міністерства закордонних справ Італії – надала Гаєвому політичний притулок.
16 липня Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу проти колишнього голови правління НАК "Нафтогаз України" Олега Дубини, якого раніше підозрювали у перевищенні влади і службових повноважень при підписанні газової угоди з РФ. Про це йдеться в офіційній відповіді відділу зв'язків зі ЗМІ Генпрокуратури на запит ЗМІ.
"Оскільки під час розслідування було встановлено, що Дубина діяв за прямою вказівкою екс-прем'єр-міністра України Тимошенко і при цьому був введений нею в оману, 11 cічня 2012 року слідчий обґрунтовано закрив кримінальну справу проти Дубини на підставі пункту 2 статті 6 КПК України 1960 року – у зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину ", – йдеться у повідомленні.
16 липня російський уряд вирішив не продовжувати на поточне півріччя квоти на безмитну поставку українських труб.
"Мною прийнято рішення не продовжувати дію квот на постачання української трубної продукції в цьому півріччі", – заявив прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв.
16 липня стало відомо, що Україна тимчасово припинить поставки природного газу за контрактом з німецьким газовим трейдером RWE через територію Угорщини у період з 1 по 15 серпня 2013 року. Про це повідомляє оператор газотранспортної системи Угорщини компанія FGSZ Ltd.
Та у вівторок Хазем аль-Баблауі приніс присягу перед тимчасовим президентом Адлі Мансуром в якості глави перехідного уряду Єгипту. Церемонія відбулася у робочій резиденції глави держави "Аль-Іттіхад". Одночасно приведені до присяги й міністри. Загалом їх в уряді 35, включаючи трьох віце-прем'єрів. Свої пости, зокрема, зберегли глава МВС Мухаммед Ібрагім і міністр туризму Хішам Заазу. Новим главою МЗС став колишній посол Єгипту в США Набіль Фахмі, міністерство нафти очолив голова державного нафтового холдингу "Ganope" Шериф Ісмаїл, мінфін – Ахмед Махмуд Галяль.
У новому уряді також троє християн (коптів) і три жінки. Останні отримали управління міністерствами охорони здоров'я, інформації та охорони навколишнього середовища. Щоправда, призначена на пост міністра інформації Дорріт Шараф ад-Дін поки залишиться без міністерства – на перехідний період відомство вирішено скасувати, і замість нього створюється незалежна структура Департамент з інформації.
У новому єгипетському уряді немає жодного представника від "Братів-мусульман". "Брати" вже відреагували на церемонію в президентському палаці, заявивши, що тимчасовий уряд Єгипту приведений до присяги незаконно.