Події 15 березня: Рада не змогла обрати омбудсмена, більшість українців не задоволені тим, що відбувається в країні, в Росії не визнають результатів “сирної” експертизи

15 Березня 2012, 23:37

Однією з головних подій 15 березня було обрання на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини замість Ніни Карпачової. Більшість і опозиція запропоновали дві кандидатури – Валерії Лутковської і Євгена Захарова. Після таємного голосування і завершення підрахунку голосів голова лічильної комісії, депутат Микола Шершун (Блок Литвина) повідомив результати волевиявлення колег.

Кандидатуру Лутковської підтримали 212 народних обранця, Євгена Захарова –  134. Не підтримали жодного кандидата – 18 депутатів. Такі результати за недостатністю голосів не дозволили обрати Уповноваженого. За інформацією джерел видання "Українська правда", за провладного кандидата в омбудсмени Валерію Лутковську не проголосували щонайменше троє "регіоналів", а також комуністи. Її кандидатуру начебто не підтримали "регіонали" Василь Грицак, Валерій Коновалюк і Едуард Павленко. Останній тісно пов'язаний з чинним омбудсменом Ніною Карпачовою.

Поки у ВР політики намагалися визначитися з кандидатурою одного з головних захисників прав простих громадян, ті самі прості українці у соціологічному опитуванні висловили своє негативне ставлення до того, що відбувається в країні. 

Так, абсолютна більшість населення не задоволена як політичною (71%), так і економічною ситуацією в країні (79%). Про це свідчить дослідження, проведене Київським міжнародним інститутом соціології. Експерти відзначають, що виразна незадоволеність політичною та економічною ситуацією в країні простежується серед жителів усіх регіонів.

Всеукраїнське дослідження громадської думки було проведене протягом 9–19 лютого 2012 року. За допомогою інтерв'ю опитано 2031 респондент, що мешкає в усіх областях України (включно з містом Києвом) та в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Навряд чи змінить в кращий бік думку українців про розвиток подій у державі "сирна війна", яка триває між Україною і Росією і, схоже, набирає нових обертів. Незважаючи на те, що міжнародна експертиза не знайшла в українських сирах пальмової олії, російські чиновники на це не зважають.

Відповідаючи на запитання, чи визнає Росія результати незалежної міжнародної експертизи, головний санітарний лікар Росії Гєннадій Оніщенко заявив: "Від кого вона (експертиза. – ред) незалежна? От де її провели, нехай туди сир і везуть". Окрім цього, він висловив сумніви в тому, в Україні можуть провести об'єктивне дослідження на вміст олії в сирі.

"Навряд чи на їхніх підприємствах є необхідне обладнання для дослідження (вмісту пальмової олії – ред.), нехай нам не розказують", – сказав він. Натомість, голова Держветфітосанітарної служби України Іван Бісюк все ще сподівається, що офіційні результати тестів мають стати вагомим аргументом у сирній війні на користь України.

читати ще

показати ще