Події 15 березня: негода в Україні, суд дозволив екстрадицію екс-прем’єра Таджикистану, США посилюють протиракетну оборону

16 Березня 2013, 00:52

15 березня сильні снігопади паралізували рух на дорогах західної частини України. Без електропостачання залишилося більше 300 населених пунктів. Зокрема у Київській області без електропостачання залишаються 11 населених пунктів, 2 – у Черкаській, 15 – у Житомирській, 29 – у Вінницькій, 40 – у Тернопільській, 35 – у Чернівецькій, 60 – у Львівській, 50 – у Рівненській, 51 – у Волинській, 20 – в Івано-Франківській, 29 – у Закарпатській та один населений пункт у Миколаївській області.

Через негоду ДАІ тимчасово обмежила рух транзитного вантажного транспорту на ділянках автодоріг: М-12 «Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам'янка» км 44 – 76;  Н-09 «Мукачеве – Львів» км 249 – 388; Н-10 «Стрий-Чернівці – Мамалига» км 18 – 129; Н-18 «Івано-Франківськ – Тернопіль» км 0 – 30.

Як повідомив  інспектор сектору зв'язків з громадськістю обласної Державтоінспекції Василь Барановський, у зв’язку з ускладненням погодних умов  працівники ДАІ  наразі не випускають транспортні засоби з Тернополя. Також пости ДАІ обмежують рух транспорту на всіх виїздах та в’їздах до області. У самому ж місті рух транспорту від ранку був паралізований. Було скасоване навчання у школах.

Негода паралізувала рух в Ужгороді. На автошляху Мукачево – Рахів поблизу села Зубівка утворився затор завдовжки понад 4 км.

За півдоби в Івано-Франківську випала півмісячна норма опадів. У місті та області був утруднений рух громадського транспорту.  Через складні погодні умови Івано-Франківська облдержадміністрація сьогодні скасувала  наради.

За ніч у Львові випало 20,9 мм снігу – майже в півтора рази більше, ніж за минулу добу, що перевищило місячну норму опадів. В Рівному тролейбуси не змогли  почати роботу через зледеніння проводів. Містяни могли користуватись лише маршрутними таксі. В Луцьку ж через снігопад та сильний вітер зупинили рух тролейбусів.

Надвечір депутат Верховної Ради від партії "Свобода" Ірина Сех повідомила, що у Львівській області через снігопад, станом на 21:00 виник 30-кілометровий затор на трасі "Київ-Чоп". За словами депутата, влада залучила військових до розчищення снігу лише пізно ввечері, однак замети висотою кілька метрів і розчистити їх лопатами складно.

Виконавчий комітет Львівської міськради вирішив цілодобово прибирати сніг через сильний снігопад. Про це повідомив в.о. начальника департаменту житлово-комунального господарства та інфраструктури Львівської міськради Володимир Олійник. Найближче прибирання снігу мало початися о 23:00, після цього техніка вдруге проведе прибирання в 5:00.

У п’ятницю Шевченківський районний суд Києва застосував до колишнього прем’єр-міністра Республіки Таджикистан Абдумаліка Абдуллоджонова екстрадиційний арешт. Відповідне рішення сьогодні оголосив слідчий суддя Володимир Бугінь.

Арешт буде застосовано до вирішення питання передачі Абдуллоджонова правоохоронним органам Таджикистану, за рішенням яких він був оголошений в міжнароний розшук. Таким чином, суд задовольнив подання прокуратури Київської області, яка наполягала на застосуванні цього заходу стосовно колишнього голови уряду Таджикистану. Обгрунтовуючи таке рішення, суд зауважив, що в матеріалах справи відсутні будь-які дані про позбавлення Абдуллоджанова громадянства Таджикистану. Крім того, немає даних, які б підтверджували отримання ним статусу біженця на території України.

Дане рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку.

15 березня стало відомо, що Україна посіла 78-е місце у списку країн з високим рівнем людського розвитку. Про це зазначалося в доповіді про людський розвиток "Піднесення Півдня: людський прогрес у різноманітному світі", підготовленій Програмою розвитку ООН.

У списку країн з високим рівнем людського розвитку, Білорусь, Росія і Казахстан тримають,  відповідно, 50-е, 55-е і 69-е місце. У цій категорії  також Грузія, Україна, Азербайджан і Вірменія – вони перебувають на 72-й, 78-й, 82-й і 87-й позиціях. Естонія, Литва і Латвія поміщені в категорію країн з найбільш високим рівнем людського розвитку, мають 33-е, 41-е і 44-е місця відповідно.

До п'ятірки країн із найвищим рівнем людського розвитку ввійшли Норвегія, Австралія, США, Нідерланди та Німеччина. Список замикають Нігер, Демократична Республіка Конго, Мозамбік, Чад і Буркіна-Фасо – країни з низьким рівнем розвитку людського потенціалу. У цій групі – 44 країни.

У п’ятницю стало відомо, що Держкомпанія Оренбург у прямому ефірі вибачилась за скандальний сюжет про Тараса Шевченка, у якому його назвали «містечковим». Про це заявила директор філії телекомпанії Лариса Мурашова, повідомляє сайт телеканалу.

"Журналісти ГТРК Оренбург із повагою ставляться до культури українського народу, що підтверджує наша щоденна робота в ефірі.  Була допущенна низка некоректних висловлень про творчість Тараса Григоровича  Шевченка. Маю запевнити глядачів, що автор не хотів своїм сюжетом зачепити почуття національної гордості українського народу", – зазначила вона.

Крім того, телеканал продемонстрував коментарі губернатора області й інших представників громадськості краю, які коментували образливий сюжет.

Та 15 березня США повідомили про плани щодо посилення власної протиракетної оборони через Північну Корею. Глава Пентагону Чак Хейгел повідомив, що CША продовжать реалізовувати план по створенню системи ПРО в Європі, але внесуть деякі зміни на фінальному етапі, відмовившись від розміщення в Польщі додаткового типу ракет-перехоплювачів.

Він підкреслив, що Пентагон ухвалив рішення перекинути кошти, заплановані на програму розміщення SM-3 IIB в Польщі, на розміщення додаткових ракет-перехоплювачів на території США і розробку новітніх видів наземних перехоплювачів і нових версій SM-3.

"Таким чином ми зможемо забезпечити захист від можливих загроз з боку Ірану швидше, одночасно захищаючись від КНДР", – пояснив Хейгел.

Раніше Хейгел повідомив, що США розмістять на Алясці додаткові 14 ракет-перехоплювачів у зв'язку із зростанням загрози з боку КНДР.

Позначки: