Події 14 листопада: законопроект про перевибори, опозиція вирішила створити спільну фракцію в Раді, Європа страйкувала проти економії

Акценти
15 Листопада 2012, 00:43

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект про внесення змін до закону "Про вибори депутатів України" щодо проведення повторних виборів депутатів в одномандатних виборчих округах, йдеться на сайті парламенту.  Автором законопроекту є народний депутат від Партії регіонів Олександр Козуб.  Законопроект передбачає включення до переліку підстав для проведення повторних виборів неможливість встановлення достовірних результатів виборів в округах. При цьому пропонується зберегти терміни проведення виборів, передбачені чинним законодавством.

Пропонується також визначити, що повторні вибори в мажоритарних округах призначаються не пізніше 30-денного терміну з дня прийняття ЦВК рішення про неможливість встановити достовірні результати. Згідно з законопроектом, вибори проводяться в останню неділю 60-денного терміну після опублікування ЦВК рішення про їх призначення.

Законопроект направлений на розгляд комітету.

14 листопада стало відомо, що прокуратура почала викликати на допити членів ОВК № 132 у Первомайську (Миколаївська обл). За інформацією місцевих ЗМІ, 13 листопада член ОВК 132 Валерій Капралов отримав запрошення в прокуратуру «для дачі пояснень за фактом перешкоджання співробітникам державної виконавчої служби виконання рішення суду».

Капралов повідомив, що в даний момент перебуває на стаціонарному лікуванні у відділенні кардіології Первомайської міськлікарні (кілька років тому він переніс складну операцію на серці), однак прокурорів це пояснення не задовольнило – від нього зажадали найближчим часом з'явитися на допит. Крім Капралова, виклик в прокуратуру отримала також член ОВК від НУНС Світлана Козак.

Також у середуНовообрані народні депутати від об'єднаної опозиції "Батьківщина" ухвалили рішення щодо створення єдиної фракції у Верховній Раді. Таке рішення було одноголосно ухвалено на першому спільному засіданні новообраних парламентарів, яке відбулося у Центральному штабі об’єднаної опозиції. Як зазначає прес-служба, під час засідання народні депутати були офіційно представлені керівником Центрального виборчого штабу об’єднаної опозиції "Батьківщина" Олександром Турчиновим. Також було обговорено низку організаційних питань, пов'язаних з роботою у Верховній Раді України сьомого скликання.

14 листопада у Берліні між канцлером Німеччини Ангелою Меркель та прем’єр-міністром Польщі Дональдом туском відбулися міжурядові консультації, під час яких обговорили і майбутні стосунки Євросоюзу з Україною. Після зустрічі польський прем’єр припустив, що Угода про асоціацію з Україною може бути підписана наступного року, під час саміту «Східного партнерства», що відбудеться у Вільнюсі в листопаді. За словами Туска, Варшава та Берлін мають «подібні погляди» щодо дотримання демократичних стандартів в Україні.

Водночас, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляє, що влада України повинна створити умови, які дозволять підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом. За її словами, наразі немає жодних підстав для підписання Угоди. Канцлер Німеччини наголосила, що Європейський Союз пов'язує з Україною певні очікування. Вона зауважила, що наразі є «ряд великих проблем, які ми можемо подолати тільки за умови взаємного діалогу один з одним. Таким чином, ми продовжуємо з Україною переговори».

Та Євросоюзі14 листопада відбулися акції протесту проти заходів суворої економії. Маніфестації в осононому охопили південні держави ЄС. Так, в Іспанії і Португалії не працював громадський транспорт, літаки залишилися в аеропортах, не працювали навчальні заклади. Найбільше профспілкове об’єднання Італії закликало припинити на кілька годин роботу в усій країні. Потужні грецькі профспілки також оголосили про тригодинне припинення роботи. Керівник наймасовішої профспілки Іспанії Фернандо Тохо називає таку координацію «історичним моментом у європейському профспілковому русі». Акції солідарності та символічного припинення роботи відбувалися також в інших країнах Європи.

Між тим, через протести аеропорти Лондона Хітроу та Гатвік були вимушені скасувати десятки рейсів, літаки відбували із затримками, окремі рейси не були прийняті.

Позначки:
90