У п’ятницю перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський подав президенту заяву про відставку.
"Перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський подав президенту заяву про відставку у зв’язку з незгодою щодо повторного призначення Миколи Азарова на посаду прем’єра", – сказано в повідомленні прес-служби політика.
"Хорошковський вважає дану кандидатуру нездатною проводити економічні реформи та захищати стратегічний курс нашої держави на євроінтеграцію", – наголосили в прес-службі.
Водночас, в Азарова заяву Хорошковського розцінили як некомпетентність і зауважили, що першому віце-прем’єру не було необхідності повторно подавати у відставку, тому що фактично він вже перебував в ній відповідно до указу президента від 3 грудня 2012 року.
"Хорошковський був поінформований, що його кандидатура не пропонувалась до нового складу Уряду. З огляду на це, заяву про відставку слід розглядати як юридичну некомпетентність та намагання пояснити своє непотрапляння до нового складу Кабінету Міністрів", – зазначила прес-служба Кабміну.
Між тим, 14 грудня прес-секретар голови уряду Віталій Лук’яненко повідомив, що прем’єр Азаров ще не вносив пропозиції щодо кандидатур на посади міністрів у майбутньому уряді. За інформацією ж джерел ЗМІ, укази про новий склад Кабміну мали з'явитися на сайті президента до вечора п’ятниці, однак цього так і не сталося.
Також 14 грудня українські ЗМІ повідомили, що адвоката екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергія Власенка затримали в міжнародному аеропорту «Бориспіль». Офіційною причиною для цього, за інформацією журналістів, послугувала нібито несплата аліментів колишній дружині.
У прес-службі Державної прикордонної служби України заявили, що не володіють інформацією про затримання Власенка. Прес-служба «Батьківщини», в свою чергу, повідомила, що Державна прикордонна служба заборонила Сергію Власенку виїзд з країни і відмовилась пропустити його за кордон для підготовки лінії захисту Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини.
Сам Власенко висловив припущення, що справою про нібито невиплачені аліменти його намагаються "розхитати". Захисник екс-прем’єра додав, що "подавати якісь запити Інні Оторош до Печерського райсуду немає сенсу. Судді Бернадській, яка видала цю постанову, теж".
"Буду подавати запит до Державної прикордонної служби", – підсумував депутат.
Московський міський суд 14 грудня засудив до 11 років колонії суворого режиму колишнього співробітника ГУВС Москви Дмітрія Павлюченкова, визнавши його винним у справі про вбивство оглядача "Нової газети" Анни Політковської. У вироку суд вказав на досудову угоду, укладену обвинуваченим зі слідством, в рамках якої він повністю визнав провину, повідомив слідству раніше невідомі обставини і дав викривальні свідчення щодо інших учасників злочину. Суд прийшов до висновку, що Павлюченков повністю виконав умови співпраці.
У вироку зазначено, що вбивство було скоєно організованою групою, ролі в якій були чітко розподілені. Її організатор отримав за вбивство не менше $150 тисяч, а роль Павлюченкова полягала у встановленні стеження за журналісткою і покупці зброї.
Суд також частково задовольнив цивільний позов потерпілих, які вимагали стягнути компенсацію моральної шкоди в розмірі 10 мільйонів рублів. Суддя ухвалив стягнути з нього 3 мільйони рублів.
Захист засудженого заявив, що оскаржить вирок.
Та 14 грудня Президент США Барак Обама підписав "закон Магнітського" та закон про надання Росії статусу нормальних торгових відносин. Глава МЗС РФ Сєргєй Лавров назвав ухвалення "закону Магнітського" антиросійською витівкою,що суперечить завданням поглиблення співпраці між Росією і США.
У свою чергу Держдума в п'ятницю прийняла в першому читанні законопроект про заходи впливу на осіб, причетних до порушення прав російських громадян, що став відповіддю на прийняття в США "закону Магнітського"