Події 13 червня: політрада «Батьківщини» склала повноваження, у Львові суд скасував заборону на використання радянської символіки

14 Червня 2013, 00:50

13 червня політрада партії "Батьківщини" достроково припинила свої повноваження, щоб обрати нову в суботу.

"Політрада "Батьківщини" достроково припинила свої повноваження. З'їзд у суботу обере новий склад. Чекаємо остаточних правок, позицій і кадрових пропозицій Юлії Тимошенко, і з цим виходимо на з'їзд. Юлія – ​​головний ідеолог і головний мотор цього об'єднання", – повідомив депутат Арсен Аваков.

Водночас екс-прем'єр Юлія Тимошенко вважає, що об'єднання опозиційних партій "ВО "Батьківщина", "Фронт змін", "Реформи і Порядок", а також частини Народного Руху України повинно проходити за процедурою, найбільш сприятливою для всіх учасників процесу, повідомив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

Він підкреслив, що незалежно від того, як буде оформлений процес юридично, з політичної точки зору, це є об'єднанням опозиційних партій. За його словами, завдання об'єднання з іншими опозиційними партіями ("За Україну!" В'ячеслава Кириленка, "Громадянською позицією" Анатолія Гриценка та "Європейською платформою" Миколи Катеринчука) не ставилося. Власенко також відмовився відповідати на запитання, яку посаду займе в "Батьківщині" після об'єднання лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк.

У четвер в Миколаєві опозиціонери провели марш в рамках акції «Вставай, Україно!» На мітингу були присутні лідери опозиційних політичних сил – Голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок та керівник парламентської фракції ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

За інформацією прес-служби "Батьківщини", на мітинг опозиції в Миколаєві зібралося від шести до восьми тисяч жителів Миколаєва та області. Водночас, правоохоронні органи повідомили про 1,5 тис людей. Міліціонери також додали, що акція відбулася без серйозних порушень громадського порядку.

Між тим, у Харкові затримано трьох міліціонерів, які в ніч на 13 червня нібито вгамовували суддю одного з районних судів міста, що дебоширив у кафе. Про це повідомила начальник відділу Департаменту Державної служби охорони при МВС України Світлана Павловська. Вона поінформувала, що в ніч на четвер до ДСО надійшов сигнал тривоги про бійку, яка відбувалася в одному з харківських кафе.

«Наряд, який прибув на місце події, виявив чоловіка зі слідами крові на обличчі, який перебував у стані сильного алкогольного сп'яніння. Він поводився агресивно, ударив охоронця і намагався відібрати у міліціонерів автомат Калашникова», – розповіла представниця ДСО.

За її словами, зловмисник голосно кричав, що «усіх перестріляє», тому правоохоронці після попередження одягнули на нього кайданки. Згодом, коли підтвердилася інформація про приналежність чоловіка до суддівського корпусу, його відпустили і передали працівникам прокуратури.

Остання ж озвучила свою версію подій, згідно з якою, у приміщенні кафе перебували цивільні особи з Росії, яким суддя зробив зауваження. Після цього вони разом вийшли на двір, де почали з’ясовувати стосунки. Невыдомі побили суддю. Після прибуття працівників міліції його затримали, наділи наручники та застосували газ «Терен».

У четвер стало відомо, що Львівський окружний адмінсуд скасував рішення Львівської міськради про заборону використання радянської та комуністичної символіки. За словами голови Львівської облорганізації Антифашистського комітету Олександра Калинюка, у рішенні суду зазначено, що "положення зазначеного рішення Львівської міськради суперечать з одного боку пунктам закону про увічнення Другої світової війни, а з іншого – закону України про політичні партії, в якому зазначено, що органи влади не мають права втручатися в діяльність політичних партій, а отже і Компартії України, яка є легальною політичною партією зі своєю символікою".

Він також зазначив, що у Львівської міськради є 10 днів на апеляцію.

Та 13 червня стало відомо, що причетні до системи інтернет-розрахунків WebMoney в Україні можуть отримати до 15 років в'язниці за легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом. Як повідомило журналістам обізнане джерело в Міністерстві доходів і зборів, причетні до системи WebMoney особи підозрюються у скоєнні злочину згідно з ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинних шляхом).

Основні претензії стосуються того, що система WebMoney працює незважаючи на те, що її правила діяльності не були узгоджені з НБУ. При цьому з 2012 року в Україні заборонено обіг електронних грошей без такого узгодження. WebMoney свої правила не реєструвала і стверджувала, що оперує не електронними грошима, а титульними знаками – відповідно до ст. 512 і ст. 656 Цивільного кодексу.

Згідно з Кримінальним кодексом, мова йде про правопорушення, «скоєне організованою групою або в особливо великому розмірі» (будь-яка сума, що перевищує 306 тис. грн). Максимальна санкція – позбавлення волі на строк від 8 до 15 років. Також порушникам може загрожувати заборона на право обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а також – конфіскація особистого майна, коштів або іншого майна, отриманого злочинним шляхом.

Позначки: