Росія скерувала до України близько 300 вантажівок з "допомогою". Стало відомо, що автоколона з 280 вантажівок Міністерства з надзвичайних справ Росії виїхала з Підмосков'я і рухається в бік України. Про це повідомили російські ЗМІ. За попередніми даними, вага вантажу – близько двох тисяч тон. Автомобілями везуть продовольство, дитячі речі, ліки і питну воду.
Тим часом, у Яценюка запропонували дозволити Порошенку запроваджувати санкції на "іноземних агентів" в Україні. Кабінет міністрів запропонував надати президенту і РНБО право запроваджувати санкції, які стосуватимуться практично всіх аспектів як зовнішньої, так і внутрішньої політики України. Про це йдеться в урядовому законопроекті "Про санкції", який був внесений у Верховну раду 8 серпня.
Загалом у переліку наведено 29 видів санкцій, серед яких вказано припинення роботи пошти, відключення телеканалів та радіостанцій, закриття всіх видів ЗМІ, у тому числі і в інтернеті, заборона виробництва і розповсюдження друкованої продукції, припинення телекомунікаційного зв’язку, заборона користування радіочастотами.
Також пропонується блокувати активи осіб та забороняти їм користуватися власним майном, виводити кошти закордон та інше.
Крім того, законом передбачена можливість заборони діяльності партій, рухів та громадських об’єднань.
Згідно з законопроектом, санкції будуть запроваджуватися рішенням РНБО з наступним підписом президента, за винятком санкцій, що стосуватимуться міжнародних договорів – такі рішення прийматиме Верховна рада.
Санкції можуть застосовуватись з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної чи фізичної особи, громадян України, юридичних осіб, створених за законодавством України, а також інших суб’єктів.
Підставою для запровадження санкцій вважатимуться "дії іноземної держави, іноземної юридичної чи фізичної особи, інших суб’єктів, які створюють реальні та потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, її економічній самостійності та/або порушують права і свободи людини і громадянина, інтереси суспільства та держави, призводять до окупації території, експропріації чи обмеження права власності, завдання майнових втрат, створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України належних їм прав і свобод".
У свою чергу, ОБСЄ закликало Верховну Раду не допустити введення санкцій проти ЗМІ. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович вважає, що внесений у Верховну Раду законопроект про санкції представляє небезпеку для вільних ЗМІ в Україні. Про це вона написала у листі голові ВР Олександру Турчинову, повідомляє прес-служба ОБСЄ.
"Я закликаю членів Верховної ради відмовитися від положень закону, які становлять небезпеку для свободи ЗМІ та плюралізму і йдуть проти зобов'язань ОБСЄ зі свободи вираження та свободи ЗМІ", – написала Міятович.
Вона додала, що розуміє заклопотаність України у зв’язку з нинішнім конфліктом, "але це не повинно виправдовувати непропорційне обмеження свободи вираження думок і свободи засобів масової інформації".
На думку Міятовіч, ці норми є явним порушенням міжнародних стандартів і може знівелювати досягнення в області свободи ЗМІ в Україні.
У РНБО повідомили, що за добу загинуло шість українських військових. Ще 31 – отримав поранення. Про це під час брифінгу повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.
"За добу загинули 6 українських військових, 31 – поранено", – зазначив Лисенко.
Він також проінформував, що упродовж доби військові 24 рази вступали в вогневий контакт із терористами.
Він також зазначив, що наразі значні ресурси терористів сконцентровані у Шахтарську, Моспиному, Сніжному та Зугресі
На Коломойського відкрили справу за викачування нафти. Органи прокуратури відкрили кримінальне провадження за фактами порушень закону при викачуванні технічної нафти з системи трубопроводів "Укртранснафти". Цю інформацію підтвердив генеральний прокурор Віталій Ярема.
"Порушено провадження за фактами зловживання владою посадовими особа "Укртранснафти", – зазначив Ярема.
За його словами, ідеться про "недотримання тендерних процедур при викачуванні технічної нафти".
Ярема уточнив, що провадження здійснюється за статтею 364 Кримінального кодексу України "Зловживання владою або службовим становищем".
Джерела в парламенті підтвердили, що ідеться про епізод викачки технічної нафти менеджментом "Укртранснафти" лояльним до голови Дніпропетровської обласної адміністрації Ігоря Коломойського. Після цього технічна нафта була перероблена на потужностях, які належать Коломойському. Сам Коломойський в інтерв'ю 5 каналу заявив, що нафту викачали, аби вона не дісталася сепаратистам на сході України.
Згодом в Укртранснафті спростували інформацію щодо переробки технічної нафти. ПАТ "Укртранснафта" спростувала інформацію щодо переробки технічної нафти. Про це йдеться в повідомленні "Укртранснафти".
У компанії заявили, що переробка витіснених обсягів нафти не здійснювалась, оскільки згідно з розпорядженням Кабінету міністрів від 30 вересня 2014 року № 1483-р "Деякі питання діяльності НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Укртранснафта" Товариство може проводити комерційні операції з нафтою, яка використовується для виробничо-технологічних потреб, тільки за погодженням з Кабміном".
"Всі обсяги нафти які були витіснені з нафтопроводів Товариства, на даний час знаходяться на відповідальному зберіганні в резервуарних парках Товариства, а також суміжних підприємств: ПАТ "Укртатнафта", ВАТ "НПК-Галичина" і ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття", оскільки ємностей резервуарного парку ПАТ "Укртранснафта" недостатньо для зберігання обсягу технологічної нафти, що був витіснений з непрацюючих нафтопроводів", – йдеться у повідомленні.
Також цього дня міжбанк закрився доларом по 13,6, а в Нацбанку обіцяли знизити офіційний курс гривні. 12 серпня на українському міжбанківському ринку зберігся висхідний тренд по американській валюті.
Як зазначається, на міжбанківському валютному ринку України торги по долару відкрилися наступними котируваннями 13-13,3, до 12:00 ціни зросли 13,2-13,5. До закриття торгів цінові рівні досягли максимуму 13,45-13,6.
Рублевий ринок відкрився котируваннями 0,3601-0,3688, до 12:00 ціни піднялися 0,3654-0,3741. До закриття торгів ціни досягли верху 0,3677-0,3819. У Росії курс долар-рубль підвищився, а фіксинг СЕЛТ за результатами торгів становив 36,1135.
На міжнародному валютному ринку ціни на валютну пару євро-долар змінювалися в діапазоні 1,334-1,3385. Ринок євро-гривня відкрився наступними індикативними котируваннями – 17,374-17,779, до 12:00 ціни пішли вгору 17,616-18,0205.
До закриття торгів цінові показники по євро-гривня досягли рівня 17,9455-18,15.
Тим часом Національний банк знизив офіційний курс гривні на 12 серпня з 14:00, на 31,33 копійки до 13,1393 гривні за доллар, повідомляє НБУ.
Відповідно до нового порядку, офіційний курс буде розраховуватися як середньозважений, що склався протягом робочого дня на міжбанку.
Українські війська звільнили від терористів ще чотири населені пункти. Сили АТО, до складу яких входили батальйони спеціального призначення, звільнили чотири населені пункти – Вуглегірськ, Первомайськ, Камишеваху та Калінове. Про це повідомили в прес-центрі АТО.
"На звільненій території також було знешкоджено групу спецназу збройних сил РФ та близько 30 терористів", – заявив речник інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.
Крім цього, за його словами, підрозділи збройних сил сьогодні звільнили місто Вуглегірськ. "Там на центральній будівлі піднято державний прапор України", – сказав він.
Також повідомляється, що в результаті успішно проведеної операції в районі Горлівкиукраїнські збройні сили закріпились на позиціях, відрізавши терористів від основних сил терористичної організації ДНР.
"Сили АТО готуються до наступальних дій в районах Донецька, Луганська, Горлівки, Первомайська, а також Іловайська. Одночасно авіація і артилерія збройних сил нейтралізувала групи терористів, які висувалися для посилення оборони бойовиків в районі Шахтарська, Тореза і Сніжного. Між Горлівкою та Ясинуватою знищено автомобіль з трьома терористами, які перевозили велику кількість зброї та вибухівки", – говориться в повідомленні.