Події 11 липня: У зоні АТО загинули щонайменше 23 українських силовика, а Надію Савченко захищатиме адвокат Pussy Riot

12 Липня 2014, 00:20

Цього дня у Луганськ в’їхала колона російських танків і БРТів. Вночі колона, в якій помітили тягачі, вантажівки і БРТи, увійшла з боку Краснодонського району і попрямувала на Луганськ. Зі слів місцевих жителів, транспорт ішов зі включеними фарами. На одній з вантажівок навіть вдалося роздивитися номер – "21 регіон РФ" (Чувашія).

Ближче до ранку тим же шляхом до Луганська попрямувала танкова колона. Місцевими жителями було помічено п'ять танків Т 72. Вранці їх бачили в обласному центрі, в районі вул. Карла Маркса.

Пізніше повідомили про обстріл з установок "Град" позицій сил антитерористичної операції біля Зеленопілля. Спочатку з'явилася інформація про 30 загиблих та сотню поранених з українського боку внаслідок трагедії, але офіційні джерела цього не підтвердили

"Факт того, що по Зеленопіллю бойовики з "Градів" відпрацювали – так,  серед наших сил є втрати – так, деталі будуть пізніше і швидше за все на  найвищому рівні", – заявив речник АТО Владислав Селезньов.

"Підтверджую ці події, але поки ніяких деталей сказати не можу, кількість жертв уточнюється", – додав він.

Згодом інформацію щодо 30 загиблих підтвердив радник глави МВС Зорян Шкіряк: "Поки інформація, яка є у відкритому доступі – до 30, можливо, жертв буде більше, оскільки ці криваві виродки знову підло обстріляли з системи «Град» і руйнування там значні".

Ближче до вечора офіційні джерела почали подавати іншу інформацію щодо кількості загиблих.

"В засобах масової інформації поширюється недостовірна інформація щодо надвеликої кількості постраждалих з числа учасників АТО", – знову заявив Селезньов.

"Офіційно повідомляю, що за минулу добу, під час виконання спеціальних завдань, в різних районах, де триває активна фаза антитерористичної операції, загинуло 23 військовослужбовця Збройних Сил України та Державної прикордонної служби України. 93 українських військовослужбовців та прикордонників отримали поранення та контузії різного ступеня важкості. Усім пораненим надана кваліфікована медична допомога", – додав речник АТО.

У Нацгвардії також повідомили, що внаслідок артобстрілу загинуло 19 українських військовослужбовців. "Станом на зараз (14:50 11 липня – ред.) загинули 19 військових від обстрілу системами "Град". Це 17-й кілометр на південний схід від населеного пункту Ровеньки", – заявив керівник Управління інформаційної безпеки при Нацгвардії Юрій Стець.

Водночас, 11 липня авіація сил АТО завдала кілька ударів по позиціях бойовиків на Донбасі.

Як зазначили у повідомленні, сили АТО виконали низку успішних завдань, завдавши точних авіаударів по місцях скупчення бойовиків у лісопосадці, що межує з територією Луганського аеродрому, вогневих точках бойовиків, розташованих на схилах териконів поблизу населеного пункту Ровеньки, по укріпленому району бойовиків в районі висоти Савур Могила, по скупченню бойовиків поблизу населеного пункту Ізварине, де внаслідок авіаудару знищили понад 50 бойовиків.

Також поблизу населеного пункту Карлівка завдали прицільних авіаударів по блокпосту, скупченню техніки і живої сили бойовиків. 

Пізніше також повідомили, що авіаудари здійснили у Краснодоні, де знищили техніку та живу силу бойовиків, та у районі населених пунктів Гольмовський, Перевальськ та Дзержинськ.

Крім того, захисником Надії Савченко став колишній адвокат Pussy Riot Марк Фейгін. 

"Отож, я захищаю Надію Савченко. Відсьогодні. Усім українцям обіцяю, що зроблю все можливе для її порятунку", – написав Фейгін на сторінці у соціальній мережі Twitter.

Раніше офіційний представник Слідчого комітету Росії Владімір Маркін заявив, що Україна не зможе звільнити льотчицю Надію Савченко.

У той же час, Уповноважений ВР з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Уповноваженого з прав людини в РФ Елли Памфілової та Уповноваженого з прав людини у Воронезькій області Татьяни Зражевской з проханням вжити заходів для забезпечення можливості її термінової зустрічі з громадянкою України Надією Савченко.

Також на засіданні Деснянського райсуду Києва стало відомо, що судмедексперти визнали неможливість смерті студента Ігоря Індила через падіння з лави.

Під час засідання суддя Ірина Дігтяр зачитала висновок повторної судово-медичної експертизи, згідно з яким черепно-мозкова травма Індила не могла утворитися через падіння з лави в ізоляторі Шевченківського райуправління міліції.

"Жодне з падінь Індила в камері не могло призвести до черепно-мозкової травми у даному об'ємі", – процитувала Дігтяр висновок експертів.

Експерти дійшли одностайного висновку, що, судячи з того, як Індило рухався і зайшов у райуправління, травма могла виникнути в період, коли він потрапив в управління і до моменту переміщення його в ізолятор.

"Таким чином вони (експерти – ред.) стверджують, що черепно-мозкова травма з'явилася саме в результаті падіння в кімнаті для адмінзатриманих… Експерт пояснив, що падіння мало відбутися так, що тіло падає відносно підлоги рівно без повороту, і повернутися має тільки голова. Вони вважають, що було дано прискорення в область обличчя. Вони посилаються, що на фотографії видно, що на лівій щоці, протилежній боку падіння, є пляма, дуже схожа на синець, який ніким не описаний… Якщо припустити, що цей синець виник із застосуванням сили, то тоді складається картина, що Індила вдарили в обличчя, він упав і отримав черепно-мозкову травму", – заявив адвокат батьків Індила Олександр Заруцький.

Екс-мера Слов'янська Нелю Штепу 11 липня затримали та конвоювали до Харківської області для проведення процесуальних дій.

"Неллі Штепі оголошено про підозру у вчиненні дій, передбачених ч. 2 ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України", – повідомили у МВС.

У повідомленні додали, що наразі також перевіряють інформацію про пособництво Штепи бойовикам та терористичним групам на території Слов'янська.