11 березня активісток Автомайдану Шуру Рязанцеву, Катерину Бутк, журналістку Олену Максименко, фотографа Олеся Кромпляса та Євгена Рахно відпустили. Про це повідомив один з лідерів Автомайдану Сергій Хаджинов.
"Так, їх відпустили. На скільки мені відомо, вони вже перебувають в Херсонській області", – сказав Хаджинов.
Наразі жодної інформації про те, де їх утримували та чому, немає.
Між тим, активіст Олексій Гриценко повідомив, що наразі вирішується питання поселення активістів та журналістів у Херсоні.
"Дівчата та хлопці, які вирвалися з полону вже в Херсоні. Іх зустріли наші хлопці, їм дали гроші та зараз мають поселити", – написав він.
У вівторок Верховна Рада Криму прийняла декларацію про "незалежність" Криму і Севастополя.
За це рішення нібито проголосували 78 депутатів.
МЗС Росії уже привітало таке рішення.
Водночас, Верховна Рада вимагає від Верховної Ради Автономної Республіки Крим (АРК) негайно переглянути своє рішення про проведення 16 березня загальнокримського референдуму і привести його у відповідність до Конституції України і Конституцією автономії.
За відповідну заяву Верховної Ради на засіданні у вівторок проголосували 255 народних депутатів з 324.
У заяві українського парламенту зазначається, що рішення про проведення загальнокримського референдуму суперечить положенням Конституції України .
У свою чергу, Генеральна прокуратура оскаржила протиправні рішення, прийняті 11 березня Верховною Радою АР Крим та Севастопольською міською радою.
Також 11 березня Держсекретар США Джон Керрі відмовився від зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним, поки Росія не піде на деескалацію конфлікту в Криму.
У вівторок Рада національної безпеки і оборони ( РНБО) України прийняла рішення створити Національну гвардію для захисту населення. Про це повідомив голова Верховної Ради, в.о. глави держави Олександр Турчинов.
"Я хочу вас проінформувати , що сьогодні вночі відбулося засідання РНБО. І, враховуючи існуючу сьогодні загрозу , прийнято наступне рішення, саме це рішення я прошу, щоб Верховна Рада підтримала – створити на базі внутрішніх військ України Національну гвардію, мета якої – захистити країну і громадян від будь-яких злочинців, від зовнішньої і внутрішньої агресії. Оголосити часткову мобілізацію в Національну гвардію і Збройні Сили України", – сказав Турчинов.
Він запевнив, що мобілізація не стосуватиметься "дітей, яким 18 років".
11 березня колишній президент Віктор Янукович виступив із публічною заявою у Ростові-на-Дону. Під час виступу він, зокрема, повідомив, що живий, відчуває себе добре і планує повернутися до Києва, як тільки з'явиться така можливість.
Також Янукович вкотре заявив, що залишається єдиним легітимним президентом України і головнокомандувачем і обурився наміром США виділити Україні мільярд доларів фінансової допомоги.
Крім того Янукович погрожував Україні соціально-економічним колапсом.
«Хочу попередити, що найближчим часом буде проходити серйозний колапс соціально-економічної ситуації у країні. Це буде прямим ударом по народові України. Узурпатори, які захопили владу, будуть намагатись перекладати відповідальність за це на мене і, можливо, навіть на Росію. Я з цим ніколи не погоджусь», – заявив Янукович.
«Я здєсь ні прі чьом», – наголосив він.
Між тим, виступ Януковича прискорив падіння фондового ринку Росії.
11 березня Міністерство закордонних справ України передало російській стороні ноту у зв'язку з приходом на територію України кораблів Балтійського та Північного флотів РФ, які порушили режим перетину держкордону України.
У МЗС зазначили, що такі дії російської сторони порушують низку двосторонніх українсько-російських угод, норми українського та міжнародного законодавства.
МЗС вимагає, аби ці російські кораблі негайно залишили територіальні води України.
У вівторок Європейська комісія прийняла рішення тимчасово, до 1 листопада 2014 року, знизити митні тарифи на українські товари, що поставляються до країн ЄС. Відповідне рішення було прийнято в Страсбурзі на засіданні Єврокомісії та направлено на остаточне затвердження в Раду ЄС та Європейський парламент.
Та 11 березня у Сочі завершилася чоловіча гонка Паралімпіади на 12,5 км. для спортсменів з порушенням зору, де перемогу здобув українець Віталій Лук'яненко. Ця нагорода стала третьою золотою для збірної України на змаганнях в Сочі.
Українець подолав дистанцію за 31 хвилину 4,0 секунди. На 10,3 секунди від нього відстав росіянин Микола Полухін, що припустився 1 промаху на вогневому рубежі, третім фінішував Василь Шапцибой з Білорусі – 4 промахи і 55 секунд відставання.
Також в гонці брали участь українці Юрій Уткін (4-е місце), Ярослав Решетинський (6) і Дмитро Шульга (7).
Для Лук'яненка це вже друга золота нагорода в Сочі. Раніше він виграв у змаганнях на дистанції 7,5 км
Таким чином. на рахунку збірної України тепер 11 нагород – 3 золоті медалі, 3 – срібні та 5 бронзових.