10 жовтня співробітники харківських та львівських науково-дослідних інститутів вийшли на акції протесту з вимогою збільшити фінансування в державному бюджеті на 2013 рік у відповідності з бюджетним запитом Національної академії наук (НАН) України. У Львові облдержадміністрацію пікетували понад 100 людей. Під спільними вимогами та гаслами згуртувалися профспілки понад 10 інституцій, які належать до Академії наук. Науковці нарікають, що уряд не виконує домовленостей, які були досягнуті у травні, про поступове підвищення державних витрат на діяльність академії, і, зокрема, заробітну плату її співробітників. Вони заявляють, що у проекті держбюджету на 2013 рік фінансування НАНУ передбачене у розмірі 2 млрд 540 млн грн, але це лише 65% від потреб академії.
Тим часом у Харкові в акції біля будівлі облдержадміністрації взяли участь приблизно 150 осіб. Вони прийшли з плакатами "Немає науки і країни, яка там Європа", "Країна без науки – країна без майбутнього", "Бюджет Азарова 2013 – це крах української науки", "Тігіпко – брехун", "Жебраки вчені сьогодні – злиденна країна завтра" та іншими. За словами голови Харківської регіональної організації профспілки працівників НАН України Дмитра Селезньова, якщо вимоги вчених не будуть виконані, 24 жовтня вони мають намір провести пікетування будівель Кабінету міністрів і Адміністрації президента в Києві. Водночас Селезньов висловив сподівання, що напередодні виборів влада проявить чуйність і врахує їхні вимоги при формуванні держбюджету-2013.
Апарат Верховної Ради просить Комітет з питань свободи слова розглянути питання про доцільність пропуску журналістів "Української правди" Сергія Лещенка та Мустафи Найєма на засідання парламенту наступного скликання. Про це йдеться у відповідному зверненні на ім'я голови комітету Юрія Стеця. Причиною таких заходів Апарат ВР називає "системне порушення (журналістами) умов і загального режиму роботи парламенту та ігнорування законних вимог комендатури охорони щодо припинення цих порушень". Як приклад наводиться "інцидент, що стався 2 жовтня – під час засідання Лещенко та Найєм розмістили плакат в ложі преси на балконі сесійної зали".
10 жовтня стало відомо, що Вищий господарський суд України 5 жовтня відмінив тендер на проектні роботи з будівництва, експлуатації та обслуговування нового адміністративного будинку для ВГСУ і відразу оголосив новий, розкриття пропозицій по якому заплановано на 7 листопада. Торги відмінено через «непереборну силу», яка унеможливила закупівлю. Подробиці не повідомляються.Оголошено, що очікувана вартість нової закупівлі становить вже 25 млн грн. Що саме змінилось в вимогах до проектантів невідомо, оскільки конкурсна документація нового тендеру наразі не опублікована. В технічному завданні відміненого тендеру ВГСУ повідомив, що новий офіс на 400 суддів та 1600 працівників апарату має бути зведено на земельній ділянці площею 5,62 га в Печерському районі Києва. Точна адреса, а також бажана поверховість та площа будівлі не повідомляються.
10 жовтня оголосили нобелівських лауреатів з хімії. Премію отримали американці Роберт Лефковіц та Браян Кобілка. Таке рішення ухвалила Шведська королівська академія наук у середу, 10 жовтня. Робота Лефковіца і Кобілка зосереджується на вивченні G-білкових рецепторів, що можуть проникати крізь стінки клітини. Багато ліків діють на ці рецептори, тому їх вивчення допоможе вченим вдосконалювати медикаменти.
Королівська шведська академія наук твердить, що обидва дослідники здійснили захопливі відкриття, здебільшого у 80-их роках, які стосувалися групи важливих рецепторів, відомих як рецептори, сполучені з G-білками. Значна кількість медикаментів впливають на ці рецептори, тож їхнє дослідження допоможе науковцям виготовити кращі ліки.
Папа Римський Бенедикт XVI вперше використав арабську мову в своєму щотижневому зверненні до християн світу. Папа сказав, що молиться за всіх, хто говорить арабською. Перед цим священик зачитав арабською мовою короткий зміст виступу Бенедикта XVI. Представники Ватикану пояснюють, що цей жест покликаний заспокоїти християн на Близькому Сході, змушених змінювати віру або приховувати свою приналежність до християнства з міркувань безпеки.
Та 10 жовтня ввечері винищувачі Військово-повітряних сил Туреччини перехопили й примусили приземлитися в Анкарі сирійський пасажирський літак А-320, який летів рейсом із Москви до Дамаска. На борту літака з Росії перебуває 35 пасажирів. Турецька влада підозрює, що літак міг перевозити до Сирії зброю з Росії. Турецький телеканал NTV передав, що Анкара увалила рішення про заборону цивільним літакам, які летять до Сирії, перетинати турецький повітряний простір.
Згодом Туреччина дала дозвіл на виліт з Анкари сирійського пасажирського літака, але наклала арешт на виявлений на його борту вантаж, повідомив глава МЗС Ахмет Давутоглу в ефірі турецького телебачення. Раніше турецькі ЗМІ повідомили, що на борту лайнера були виявлені запчастини до радіостанцій, які використовують у військових цілях.
Російське посольство в Анкарі вимагає від МЗС Туреччини роз'яснень обставин події.