10 серпня о 13:00 Київська міська організація ВО «Свобода» провела пікетування Генпрокуратури з вимогою завершити розслідування справи щодо фальсифікацій у 223-му окрузі. У «Свободі» нагадали, що 12 серпня виповниться 9 місяців з того часу, як 12 листопада 2012 року прокуратура міста Києва порушила кримінальну справу за фактами фальсифікації результатів виборів на 223-му виборчому окрузі.
«Ще в грудні заступник прокурора міста Києва Сергій Софіїв запевнив, що розслідування триватиме «кілька місяців»», – заявив єдиний кандидат від опозиції у 223-му окрузі, свободівець Юрій Левченко.
Водночас, у Генеральній прокуратурі заявили, що матеріали про завершення слідства у кримінальному провадженні щодо фальсифікацій під час парламентських виборів 2012 року у 223 окрузі не надходили до органів прокуратури.
У суботу начальник управління зв'язків із громадськістю МВС України Сергій Бурлаков заявив, що у МВС обіцяють оприлюднити попередні результати розслідування втечі з-під домашнього арешту екс-ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника наступного тижня.
Коментуючи заяву адвоката Мельника Олексія Назаренка про те, що екс-ректор 10 серпня зателефонував слідчому і повідомив про намір повернутися під домашній арешт, Бурлаков сказав: «У мене такої інформації немає. Я її підтвердити не можу».
10 серпня стало відомо, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував операторам мобільного зв’язку вжити заходів щодо одержання згоди споживачів (абонентів) на зміну умов надання певних видів послуг, зокрема, умов тарифних планів. За інформацією АМКУ найпоширенішими з порушень є: підвищення щоденної та щомісячної абонентних плат; необхідність поповнення рахунку на встановлену ціну, як умова для відновлення можливості користуватися всім обсягом послуг; переведення на інший тарифний план споживачів послуг мобільних операторів, зокрема без попереднього повідомлення абонентів; підвищення плати за з’єднання; встановлення мелодії замість гудка без попереднього повідомлення абонентів та зняття з їх рахунку плати за цю послугу; зміна вартості послуги тощо.
Крім того, в АМКУ зазначили, що три провідні оператори ринку, щодо яких виникають нарікання, мають ознаки таких, що займають монопольне (домінуюче) становище на ринку послуг мобільного (рухомого) стільникового зв’язку протягом 2012 року та 7 місяців 2013 року.
У зв’язку з цим, Комітет надав операторам мобільного зв’язку обов’язкові для розгляду рекомендації, про результати яких оператори повинні повідомити в тридцятиденний строк.
У суботу в Москві заарештували громадянина України, підозрюваного у вбивстві трьох людей. Слідчий комітет РФ повідомив, що розчленовані тіла були знайдені напередодні в одній з квартир будинку по Автозаводській вулиці.
Під підозру, за даними російських ЗМІ, відразу потрапили двоє громадян України. Один із них, на думку правоохоронців, і є вбивцею. А інший прагнув допомогти товаришеві приховати сліди злочину. Трагедії, за попередньою інформацією, передував конфлікт між загиблими та вбивцею. Останній вимагав сплати боргу за житло, котре винаймали жертви цього злочину.
10 серпня стало відомо, що іспанські та французькі поліцейські під час спільної операції затримали 75 осіб, причетних до нелегального перевезення та продажу мігрантів з Китаю.
Серед заарештованих – перші особи злочинної організації, яка, за даними поліції, базувалася в Барселоні.
У підозрюваних вилучили щонайменше 81 підроблений паспорт різних азіатських країн.За даними поліції, за транспортування кожної людини, більшість з яких потрапляли до Британії або США, банда вимагала 40 тисяч євро.
Мігрантів інструктували, як не привертати уваги на кордоні, зокрема радили змішатися з групами туристів. В Іспанії було затримано 51 особу, а у Франції – 24, заявили в іспанській поліції, яка почала розслідування цієї справи два роки тому.
За даними відомства, мігранти, які приїхали в західні країни за допомогою підозрюваних, могли потрапити у сексуальне рабство.
Поліція опублікувала кадри речових доказів, серед яких були вилучені паспорти, гроші і, імовірно, пістолет.
В суботу дев'ять замінованих автомобілів вибухнули в Багдаді в суботу: загинули 50 людей, 140 отримали поранення. Теракти сталися в районах, населених в основному шиїтами.
Та у суботу президент США Барак Обама заявив, що Сполученим Штатам доречно взяти паузу у відносинах з Росією. За його словами, «Росія не просунулася вперед у цілому комплексі питань», за якими, як вважають у США, «вона могла би просунутися».
Обама також зазначив, що його особисті відносини з президентом Путіним «не можна назвати поганими». Він заявив, що їхні бесіди були відвертими і часто конструктивними, однак, за його словами, президенту Путіну варто було би «дивитися вперед, а не назад».
Американський лідер відзначив, що відносини Росії і США стали більш дружніми під час президентства Дмітрія Мєдвєдєва, проте з моменту повернення в Кремль Владіміра Путіна, Росія стала частіше використовувати антиамериканську риторику, «яка відповідала деяким старим стереотипам протистояння США і Росії часів холодної війни».
Пояснюючи своє рішення скасувати двосторонній саміт з президентом Путіним перед зустріччю у вересні в Санкт-Петербурзі «Двадцятки», Обама заявив, що надання російською владою тимчасового притулку втікача співробітникові технічних служб ЦРУ Едварду Сноудену – не єдина причина, через яку він пішов на такий крок.