Події 10 липня: самозаблокованість України, «подарунок» Кузьміну від Луценка, антиукраїнська пропаганда на російському ТБ та гроші для «кадрів cудової системи»

10 Липня 2012, 23:58

«Сьогодні Україна має вигляд заблокованої від світу. Ув'язнення не тільки (колишнього прем'єр-міністра) Юлії Тимошенко, але й деяких інших політиків, фактично виключає інтеграцію України», – вважає Ламерс. Він підкреслив, що необхідно розрізняти політичну та кримінальну відповідальність.

За його словами, якщо ув'язнювати всіх, хто приймає необґрунтовані політичні рішення, то в'язниці стануть переповненими. Раніше Ламерс заявляв, що Парламентська асамблея НАТО стурбована розвитком подій в Україні.

Водночас у вітчизняному МЗС вважають, що політична ситуація в Україні не впливає на розвиток відносин з НАТО.

20 травня на саміті у Чикаго лідери країн-членів НАТО висловили стурбованість вибірковим застосуванням правосуддя в Україні.

Суддя Печерського суду Ганна Медушевська задовольнила клопотання Юрія Луценка про звільнення і притягнення до кримінальної відповідальності першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна за санкціонування арешту екс-міністра, який був визнаний Європейським судом з прав людини незаконним.

«Заяву Юрія Луценка задовольнити. Направити заяву адресату генеральному прокурору Віктору Пшонці», – сказала суддя.

Крім Кузьміна, у заяві Луценка також йдеться про притягнення до відповідальності низки інших осіб, причетних до арешту екс-міністра: заступника прокурора Івано-Франківська Сергія Войченка (раніше працював слідчим і виніс постанову про арешт Луценка), а також суддів Печерського райсуду і Апеляційного суду Києва, у тому числі й Медушевської.

Нагадаємо, 3 липня Європейський суд з прав людини оголосив своє рішення за скаргою Луценка, відповідно до якої його затримання і арешт визнані такими, що порушують Європейську конвенцію про захист прав людини.

Раніше Луценко направив звернення, адресованому президенту Віктору Януковичу та генеральному прокурору Віктору Пшонці, у яких вимагає виконання рішення Європейського суду з прав людини та притягнення до кримінальної відповідальності низку прокурорів та суддів.

Водночас Медушевська відхилила клопотання Луценка надати йому обвинувальний висновок та інструкцію оперативної служби МВС, в порушенні якої його звинувачують.

«Цей суд позбавляє мене взагалі будь-якої базової можливості захисту. Я не бачу взагалі, як можна захищатися в суді, який не дає мені звинувачення. А коли я дістаю його нелегальним шляхом, ви відмовляєте мені в наданні документа, в порушенні якого я обвинувачуюся», – обурився Луценко.

А російське телебачення, яке замовчує реальне ставлення влади та масштаби наслідків стихійного лиха у Карснодарському краї, вирішило нарешті відреагувати на прийнятий мовний закон регіоналів. Зокрема, ведучий Першого канлу говорячи про голосування мовного законопроекту Колесніченка-Ківалова, сказав: «В Україні Верховна Рада прийняла закон про надання російській мові статусу регіонального в половині областей. І ця незначна в будь-якій іншій країні світу подія сколихнула українських націоналістів».

«Показово, що за роки насильницької українізації, коли в країні, де живе більше 20 мільйонів росіян, примусово всюди насаджувалася українська мова й перекручувалася російська історія, прищеплювалася брехня про геноцид українців і про героїзм бандерівців, не було з боку російськомовних й сотої частки таких пристрастей, як сьогодні», – сказав ведучий.

Згідно з останнім переписом населення від 2001 року, в Україні проживає трохи більше 8 мільйонів росіян, що становить 17% усього населення.

У відповідь, МЗС України порадило російським телевізійниками не втручатися у внутрішні справи суверенної країни.

«Мовна політика, трактування історії й гуманітарних питань є предметом внутрішньої української дискусії й вони не мають бути предметом обговорення наших закордонних партнерів. Розраховуємо, що іноземні ЗМІ будуть максимально виважено підходити до коментарів у зазначених питаннях», – підкреслив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин.

А президент Віктор Янукович наступного після свого дня народження вирішив попіклуватися про фінансове забезпечення незалежних від нього судів, оплату праці працівників апаратів судів, а також спеціально підготовки «висококваліфікованих кадрів для судової системи». Для цього Янукович доручив уряду внести відповідні зміни до Державного бюджету на 2012 рік.

Можливо таким чином Янукович вирішив відповісти експертам Freedom House, які вважають, що нинішня українська влада сприяє підвищенню непрозорості звітності та поширення корупції в установах державної влади, а т акож інструментуалізує судову систему. Зокрема, Банкова робить усе можливе, аби ще більше підпорядкувати собі українську судову систему та обмежити і без того її вузьку незалежність.

А поки глава уряду Микола Азаров вишує грошові резерви для судів, їхні незалежні судді самостійно вирішують проблеми із забезпеченням себе необхідними коштами. Про що свідчать останні події у Вишгородському районному суді Київської області, де працівники  СБУ спільно з працівниками Генпрокуратури викрили двох суддів, які вимагали $115 тисяч хабара в одного з учасників судового процесу за прийняття відповідного рішення у цивільній справі про розподіл майна подружжя.

За хабар судді обіцяли посприяти у винесенні остаточного рішення у справі на користь позивача. Перші дві частини хабара – $5 тис. та 80 тис. грн  служительки Феміди отримали через посередників, у ролі яких були близькі родичі однієї з підозрюваних.

Під час отримання третьої частини хабара у сумі $35 тисяч були затримані одна із суддів та посередник.

Під час проведення обшуку в приватному будинку судді правоохоронці вилучили ці кошти, які були сховані у морозилці холодильника серед продуктів. Під час обшуку приватного помешкання іншої судді вилучено частину коштів від попереднього траншу хабара.

Позначки: