Події 1 квітня: Янукович показав декларацію про доходи, Конституційний суд взявся за вибори у Києві

2 Квітня 2013, 00:15

1 квітня було оприлюднено декларацію про майно та доходи президента Віктора Януковича. Так, згідно інформації, голова держави володіє земельною ділянкою площею 1,7688 га в Київській області з розташованим на ній житловим будинком площею 619,6 кв. м, квартирою в Києві площею 239,4 кв. м і двома машиномісцями загальною площею 39,9 кв. м.

Крім того, у 2012 році Янукович отримав від ТОВ «Друкарня «Новий світ» авторську винагороду в сумі 15 млн 551 тис. грн відповідно до умов видавничого договору, укладеного у 2011 році. З отриманої главою держави суми винагороди до бюджету було сплачено 2 млн 643 тис. 674 грн податку на доходи фізичних осіб.

Дружина президента володіє будинком площею 303,8 кв. м, земельними ділянками загальною площею 0,93 га (розташовані в Донецькій області), автомобілями Honda Odissey 2009 року випуску та Тоуоtа Sienna 2011 року випуску.

У понеділок екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вкотре відмовилася від етапування до Києва для участі у допиті чергового свідка (Сергія Тарути – ред.) у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня. Про це повідомила Державна пенітенціарна служба. У відомстві наголосили, що співробітники Качанівської колонії "неодноразово цікавилися позицією засудженої Тимошенко щодо її етапування завтра, 2 квітня, до м. Києва для участі у допиті свідка Сергія Тарути".

Однак, за інформацією прес-служби, під час першої розмови Тимошенко відмовилася повідомити чи готова до етапування. Натомість вона заявила, що пенітенціарна служба має «діяти по закону», а тому не має права вивозити її зі стаціонарного закладу, адже це, за її словами, суперечить вимогам КПК. Згодом Тимошенко написала заяву, в якій висловила бажання бути присутньою під час судового засідання, однак згодом, за словами тюремників, відмовилася від етапування. Було складено відповідний акт про відмову і передано його до суду.

Водночас, захисник екс-прем’єра, Сергій Власенко, заявив, що Тимошенко хоче брати участь у допиті свідка і ще тиждень тому написала відповідну заяву на ім’я начальника Качанівської колонії Ігоря Колпащікова.

1 квітня стало відомо, що Конституційний суд відкрив провадження стосовно тлумачення статей Конституції про проведення виборів у Києві. Відповідне рішення було прийняте 29 березня.

У повідомленні КСУ зазначається, що провадження відкрите за поданням 48 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 136, частини третьої статті 141 Конституції України, абзацу першого частини другої статті 14 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

При цьому вказується, що суб’єкти не звертався до суду про розгляд цього подання як невідкладного.

1 квітня було оприлюднено результати громадського моніторингу щодо боротьби із корупцією в Україні, проведеного незалежними експертами.

«За результатами моніторингу, стан виконання держпрограми (Державна антикорупційна програма на 2011-2015 роки – ред.) є вкрай низьким, а середній бал успішності її впровадження становить 2,7  із 5 можливих. Тільки впродовж 2011-2012 рр. мало бути реалізовано 135 заходів антикорупційної держпрограми, яка є однією з найбільш вартісних державних програм», – йдеться у повідомленні інформаційної служби Transparency International Україна.

Як свідчать дані, понад 95% всіх коштів має піти на такі заходи, як потреби МОЗ у введенні електронного обігу медичних форм, що не має прямого відношення до боротьби з корупцією.

Крім того, документ містить купу помилок і всіляких описок, що роблять реалізацію програми неможливою.

Та у понеділок стало відомо, що У Росії органи прокуратури почали штрафувати російські неурядові організації за результатами першої хвилі масових перевірок, що пройшли попередніми днями. Про це повідомив голова правозахисної організації «Агора» Павло Чиков у Twitter.

Так ,він зазначив, що перші повідомлення стали надходити з міста Ростова, де розмір штрафів сягає 500 тисяч рублів (майже 131 тисячі гривень).

Як відомо, останні кілька тижнів російські правоохоронні і контрольні органи перевіряють документи десятків неурядових організацій по всій країні, особливо дані про їхнє фінансування. Влада заявляє, що перевіряє виконання нового законодавства, яке від листопада минулого року вимагає від неурядових організацій офіційно реєструватися як «іноземні агенти», якщо вони отримують фінансування з-за кордону і займаються діяльністю, яку влада вважає політичною.

Позначки: