Податковий кодекс дозволить здешевити лізинг автомобілів для компаній щонайменше на 20-25%

24 Лютого 2011, 11:08

 

Зокрема, з 1 квітня набуває чинності норма, що дозволить відносити на валові витрати 100% платежів за програмами оперативного лізингу легкових автомобілів. Згідно з нормами закону «Про оподаткування прибутку підприємств», які діятимуть до того часу, на валові витрати можна відносити лише 50% таких платежів.

Крім того, з 1 квітня, відповідно до норм Податкового кодексу, беручи автомобіль у фінансовий лізинг, майже за 3 роки можна буде амортизувати до 100% його вартості, обравши метод прискореного зменшення кінцевої вартості. Згідно із діючим законодавством, це можна було зробити щонайменше за 5 років. Завдяки цьому нововведенню, сума, яка не буде обкладатися податком на прибуток, суттєво виросте, відзначає Йозеф Граф.

Також, Кодекс не забороняє відносити на податковий кредит 100% податку на додану вартість, сплаченого при купівлі у лізинг автомобіля, що зараховується до складу основних фондів. Ця норма набула чинності 1 січня 2011 року і дозволила здешевити послугу оперативного лізингу легкових автомобілів на 20%. До кінця минулого року закон «Про податок на додану вартість» прямо забороняв відносити на податковий кредит ПДВ від купівлі автомобіля для передачі в оперативний лізинг. Лізингові компанії перекладали це навантаження на лізингоотримувача, тим самим підвищуючи вартість послуги.

«За нашими підрахунками, прямі та опосередковані видатки лізингоотримувачів завдяки новаціям Кодексу знизяться щонайменше на чверть. Це дозволить значно ефективніше використовувати механізми лізингу для зростання бізнесу й оновлення автопарків компаній», – відзначив Йозеф Граф.

Про компанію

Porsche Finance Group представлена в Україні компаніями «Порше Лізинг Україна» та «Порше Мобіліті». Вони є власністю австрійського «Порше Банку», який в свою чергу належить до «Порше Холдингу». В Україні компанії Porsche Finance Group надають послуги фінансового, оперативного лізингу та кредитування автомобілів Volkswagen, Audi та Porsche як для юридичних, так і для фізичних осіб і є лідерами ринку фінансування автомобілів.

Зв’язатися із прес-офісом Porsche Finance Group в Україні можна через 

Олесю Козарюк, olessja.kosarjuk@porscheleasing.com.ua