Податковий кодекс дозволить лізинговим компаніям зменшити вартість послуг

4 Березня 2011, 16:54

По-перше, лізингові компанії матимуть змогу зменшувати платежі через скасування щорічного транспортного збору і заміну його разовим податком під час першої реєстрації автомобіля в Україні. Оскільки раніше транспортний збір включався до лізингового платежу у більшості випадків, його відсутність здешевить послугу лізингу для клієнта.

По-друге, скасовано дискримінаційну норму закону «Про податок на додану вартість», яка вимагала за договорами фінансового лізингу обкладати цим податком суму лізингової комісії за договорами фінансового лізингу, що перевищує подвійну облікову ставку НБУ.

По-третє, передаючи автомобіль у подальший лізинг після повернення від першого клієнта, лізингова компанія не повинна буде сплачувати ПДВ, як це було до набуття чинності Кодексом у разі повернення автомобіля фізичною особою. Відповідно, сума цього податку уже не буде закладатися у лізингову комісію.

По-четверте, витрати на страхування об’єктів лізингу відносяться на валові витрати без обмежень, тоді як за старим законодавством, такі видатки не могли перевищувати 5% від валових витрат за звітний період. Оскільки страхуванням займається лізингова компанія, то ця новація дозволить знизити її прямі видатки, а отже – здешевити лізингові платежі для клієнта.

«Новації кодексу зроблять лізинг так само доступним, а можливо й доступнішим для бізнесу та звичайних громадян, ніж банківське кредитування», – відзначив Йозеф Граф.

Про компанію

Porsche Finance Group представлена в Україні компаніями «Порше Лізинг Україна» та «Порше Мобіліті». Вони є власністю австрійського «Порше Банку», який в свою чергу належить до «Порше Холдингу». В Україні компанії Porsche Finance Group надають послуги фінансового, оперативного лізингу та кредитування автомобілів Volkswagen, Audi та Porsche як для юридичних, так і для фізичних осіб і є лідерами ринку фінансування автомобілів.

 

Зв’язатися із прес-офісом Porsche Finance Group в Україні можна через 

Олесю Козарюк, [email protected]