Податківці захопили на вулиці авто відомої тенісистки, щоб «вибити» з неї 125 тис. грн

10 Квітня 2013, 14:35

«Декілька років тому 28-річна українська зірка отримала призову винагороду за перемогу у міжнародному тенісному турнірі. Податківці запросили громадянку в інспекцію, роз’яснили вимоги чинного податкового законодавства та порадили задекларувати отриманий іноземний дохід і перерахувати податок в бюджет. Згідно декларації, поданої спортсменкою, необхідно було сплатити в бюджет податок з доходів фізичних осіб в сумі 125 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні.

Спортсменка зверталась у суди різних інстанцій щодо оскарження дій податківців стосовно того, що їй непотрібно перераховувати в бюджет задекларований власноруч податок посилаючись на Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування між Урядами України та Великого Герцогства Люксембург.

Однак податківці запевняють. що на момент отримання спортсменкою виграшу та подання декларації зазначена угода не була ратифікована Україною.

«Так як громадянка навідріз відмовилась розрахуватись з бюджетом, то виник податковий борг, для погашення якого на підставі виконавчого листа Окружного адміністративного суду міста Києва було відкрито виконавче провадження та накладено арешт на все майно та банківські рахунки боржника. А підтвердженням того, що українське законодавство треба поважати, була вилучена улюблена TOYOTA (моделі LAND CRUISER PRADO), яку вона залишила на хвилинку, щоб забігти в магазин», – рапортують у податковій.

Після таких «цивілізованих» дій фіскалів із «сервісної служби» спортсменка сплатила в бюджет 125 тисяч гривень заборгованості.

Хоч податківці не називають імені тенісистки, але судячи з усього, мова йде про Олену Бондаренко, яка відповідає віку, зазначеного в повідомленні.

Олена Бондаренко у 2008 році разом зі своєю сестрою Катериною виграла турнір Великого Шолома в парному розряді Australian Open, а через рік сестри виграли парний титул на турнірі в Празі. У 2010 році в одиночному розряді Бондаренко-старша стала переможницею турніру серії WTA в австралійському Хобарті.

У січні минулого року Олена Бондаренко перенесла операцію, а влітку не змогла взяти участь в Олімпіаді-2012 через травму спини.