«Це стратегічно важливий напрям, результативність роботи якого дозволяє нам не тільки виводити зарплати з «тіні» й збільшувати надходження до бюджету, але й спричинить до суттєвого збільшення рівня соціальної захищеності громадян», – сказав Захарченко.
Згідно з даними, наданими прес-службою ДПС, п'ята частина столичних підприємств (20% або 110 тис. працівників) виплачує заробітну плату нижче законодавчо встановленого мінімуму.
З них майже чверть (1,3 тис. підприємств) – це підприємства, що працюють у сфері торгівлі; майже 4% (200 підприємств) – задіяні в сфері фінансових послуг, 2% (100 підприємств) припадає на готельний та ресторанний бізнес.
Разом з тим, кажуть у податковій, понад 1 тис таких підприємств отримала за 2010 рік валовий дохід від 1 млн до 2 млрд грн.
Нагадаємо, за розрахунками експертів податкової служби, у тіньовому секторі економіки сьогодні обертається від 10 до 17% коштів. З усіх досліджених фахівцями регіонів найбільші обороти нелегальний бізнес має у Дніпропетровській, Харківській, Одеській областях та у Києві.
Як раніше повідомили у ДПС, «карту тіньового сектору» використовуватиметься податківцями для упередження приховування прибутків від оподаткування платниками ПДВ та фізичними особами.