За словами Шульца, для нього це було "сюрпризом", але "практично всі, хто виступав, наприклад канцлер Меркель, дуже чітко, високо оцінили місію Кокса-Квасневського".
"Ми погодилися, що після подій тут, після того, як угоду не було підписано, ми не повинні створювати вакуум і дірки в діалозі, який на урядовому рівні був важким. Для мене як президента Європарламенту буде не складно відправити місію, щоб продовжувати місію, в якої є довіра з усіх сторін", – пояснив він.
У свою чергу Кокс повідомив, що це питання обговорюватиметься 5 грудня на конференції президентів.
"Висловлювання, які звучалисьогодні під час саміту, засвідчили, що ймовірно найближчим часом у якійсь формі місію буде відновлено. Ми маємо подивитися на умови її продовження. Але ймовірність її відновлення дуже висока", – сказав політик.
Як відомо, 28 листопада у Вільнюсі українська опозиція звернулася до Європарламенту з проханням продовжити місію Кокса та Кваснєвського.
Водночас віце-президент Європейської народної партії Яцек Саріуш-Вольський заявив, що місія “зазнала поразки” і немає сенсу подовжувати її у нинішній формі.
Останнійраз Європарламент продовжив місію в Україні до саміту у Вільнюсі. Причиною цього вчергове стала відсутність компромісу щодо вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко.