у результаті серії терористичних атак, вчинених бунтівниками в афганській столиці вбито 17 терористів, поранено 17 співробітників загону швидкого реагування поліції, поранення отримали також 14 мирних громадян, повідомив прес-секретар МВС Афганістану.
За його словами, в Кабулі сталося три терористичних напади, при тому що закордонні ЗМІ, з інформації НАТО, повідомляли про сім.
Прес-служба МВС також повідомила, що в районах Паштун-Кот, Вазір Акбар Хан і Дар уль-Гаман афганської столиці зіткнення бойовиків з поліцією тривають.
За даними МВС, крім Кабула, бойовики атакували в неділю урядові будівлі, військові бази і аеродром в провінціях Нангархар, Логар і Пактія
Відповідальність взяло на себе угруповання Талібан. Афганські спецслужби не виключають, що серія вибухів була організована екстремістським угрупуванням «мережа Хаккані».
В уряді Афганістану не виключають, що мішенню нападників мав стати також віце-президент країни. Двох нападників було знешкоджено ще до того, як вони спробували наблизитися до приватного будинку віце-президента Афганістану у західному Кабулі.
Інформацію про напад на палац президента Афганістану, яку раніше поширили ЗМІ, спростував представник президента Хамаді Карзая.
Серед об’єктів, атакованих у Кабулі – посольства США, Великобританії, Німеччини та Японії. Нападники спробували увірватися й на територію парламенту, де виникла перестрілка з охоронцями будівлі. За деякими даними у захисті парламенту охоронцям допомагали й самі депутати.
Недільні напади стали наймасштабнішими на території Кабулу за останні півроку. Деякі оглядачі називають ці атаки початком "весняного наступу талібів" і відзначають, що саме навесні ситуація в Афганістані традиційно загострюється після зимового затишшя, коли холод й сніг ускладнюють пересування бойовиків. Представник талібів Забіхулла Муджахід підтвердив, що напади слід вважати початком весняного повстання, яке готували заздалегідь.
Водночас посол США в Афганістані Райан Крокер заявив, що афганські сили безпеки продемонстрували "чіткі ознаки прогресу", з професіоналізмом даючи відсіч нападникам. "Вони змогли самостійно розібратися з ситуацією. Це точно ознака прогресу", – зазначив він.
Нагадаємо, у червні 2011 року президент США Барак Обама ухвалив остаточне рішення про план виведення 33 тисяч американських військовослужбовців з Афганістану до кінця 2012 року.