Початковий варіант звіту ЄК про безвізовий режим із Україною включав низку умов – Порошенко

20 Грудня 2015, 21:45

Президент України Петро Порошенко поінформував, що Єврокомісія спочатку планувала у звіті про виконання Україною плану дій щодо лібералізації візового режиму вказати низку умов. Про це президент заявив в інтерв’ю телеканалу «Інтер».

«Я вам скажу, що в середу, коли я відлітав до Брюсселя, звіт ще залишався з умовами, тобто була викладена низка умов, які повинні передувати випуску законодавчої ініціативи Єврокомісії Європейській Раді та Європарламенту», – сказав він.

За словами президента, в результаті дуже інтенсивних переговорів сторони домовилися про конкретні кроки і терміни, а також про те, що у звіті не буде ніяких умов.

«Тобто звіт – без умов. У звіті чітко вказується, що Єврокомісія виносить законодавчу ініціативу без будь-яких попередніх умов. Але ми повинні чітко розуміти, що ще є дві інституції – Європейська рада, яка розгляне це питання, і попереду ще є досить інтенсивна робота, в мене немає ніяких сумнівів, що ми її зробимо, і Європарламент», – сказав Порошенко.

Президент також висловив переконання, що в 2016 році українці вже зможуть їздити до Євросоюзу без віз.

«У мене немає ніяких сумнівів, що в 2016 році українці отримають право безвізових поїздок до Євросоюзу», – підкреслив він.

Також, за словами Порошенка, безвізовий режим істотно полегшить діалог про спрощення візового режиму з Канадою, Австралією, США та іншими країнами.

Як повідомлялося, 18 грудня Єврокомісія офіційно опублікувала позитивний звіт про безвізовий режим з Україною.

Раніше у ЗМІ повідомили, що Єврокомісія рекомендувала скасувати візи для українців.

Нагадаємо, Єврокомісія мала оприлюднити звіт щодо прогресу України у завершенні виконання плану дій з візової лібералізації 15 грудня, але не зробила цього. ЗМІ з посиланням на дипломатичні кола ЄС повідомили, що даний звіт може бути оприлюдненим не раніше понеділка, 21 грудня.

Під час візиту президента Петра Порошенка до Бельгії 17 грудня європейці погодилися опублікувати звіт раніше.