Поблизу арт-хутора Обирок згоріли дві хати, пожежа триває

13 Квітня 2020, 17:11

На хуторі Кацюри, що поблизу арт-хутора «Острів Обирок» у Бахмацькому районі Чернігівської області, згоріли дві хати, пожежа триває. Про це повідомила співачка Ярина Квітка, яка зараз перебуває на Обирку.

 

«Станом на зараз. 2 хати на Кацірах (Обирок) згоріли. З нами 4 пожежні, поліція. І дуже сильний вітер не на користь нашим хуторам(», – написала вона у Facebook 13 квітня.

 

 

 

 

 

Як повідомлялося, раніше Квітка поінформувала, що поблизу мистецького хутора Обирок спалахнула пожежа у сусідніх хуторах.

 

Водночас у прес-службі Управління ДСНС у Чернігівській області Тижню розповіли, що їм наразі відомо тільки про пожежу господарчої будівлі та п'ятьох гектарів сухої трави у Бахмацькому районі.

 

Нагадаємо, 2007 року на місці покинутого села режисер Леонід Кантер з дружиною Діаною заснували постійне екопоселення, арт-хутір «Острів Обирок». Він розташований за п'ять кілометрів на північ від Батурина, на протилежному березі Сейму.

 

Хутір «Острів Обирок» створений на місці покинутого села на Чернігівщині. Обирок складається із хуторів Каціри, Прохори та Королі. До мистецького хутору засновники переїхали з Києва. У 2007-2012 рр. на хуторі відновили пошкоджені електромережі, почистили криниці, привели до ладу розграбовані будинки.

 

У закинутому сараї подружжя та волонтери побудували кінотеатр, який отримав цікаву назву «Кіносарай». Окрім разового показу кінострічок, тут також проводять кінофестивалі.

 

Проводилися також фестивалі посіву та жнив пшениці «Хліб своїми руками», у 2017 р. із фестивалем «Хліб» був поєднаний фест «Мама Африка».

 

Із покинутого місцевого клубу активісти зробили хуторську школу «Зелене плем'я» та приміщення для зборів і концертів.

 

Головна мета арт-хутора – залучити якомога більше людей до мистецтва в оточенні поліської природи.

 

Населення у 2012 році — 6 осіб.

 

У 2018 р. співзасновник арт-хутора Обирок Леонід Кантер покінчив життя самогубством. Його колишня дружина Діана оголосила про продовження мистецької діяльності хутора.