По три мігранти на кожен кабінет Бундестагу: головні тези засідання РНБО

Політика
10 Листопада 2021, 19:21

Секретар РНБО Олексій Данілов прокоментував заяву речника із зовнішньополітичних питань фракції Соціал-демократичної партії у німецькому Бундестазі Нільcа Шміда в інтерв’ю німецькому виданню про розміщення мігрантів з Білорусі на території України. За словами секретаря, у відповідь на таку заяву під час засідання прозвучала пропозиція для соціал-демократів взяти собі по кілька мігрантів до кабінетів Бундестагу або додому і розмістити їх там. 

“З якого це переляку ми маємо їх брати до себе, якщо німці мають про це піклуватися. Дуже дивно коли німці нам починають розповідати, що ми маємо з цього приводу робити”, – сказав Олексій Данілов.

Щодо енергетичного комплексу, за словами Олексія Данілова у разі необхідності, РНБО не виключає, що Україна може піти на прямі закупівлі газу із Росії, якщо постачання через Білорусь з певних причин припиниться. 

Також на запитання щодо зникнення прізвища першого заступника секретаря РНБО руслана Демченка зі списків люстрованих осіб на сайті Мінюсту за розслідуванням “Схем”, Олексій Данілов заявив, що не знає, звідки зник його колега і що наразі він виконує свою роботу, а всі відповідні питання треба спрямовувати до відповідних органів. “В органів питань до Руслана Михайловича немає”, – зазначив Данілов. Відповідно до розслідування через стенограми із засідання РНБО 26 квітня 2010 року та голосування щодо “Харківських угод” – продовження терміну перебування російського Чорноморського флоту в Україні – Демченко був у сесійній залі  та переконував депутатів проголосувати за підписання угод.

Читайте також: Станіслав Асєєв: «Один із тих, кого обміняли разом зі мною, бив мене й брав участь у тортурах»

Голова Служби безпеки України Іван Баканов прокоментував затримання ката донецької в’язниці “Ізоляція” Дениса Куликовського, відомого як “Палич”. За його словами, наразі СБУ не може коментувати деталі слідства, посилаючись на таємницю розслідування, однак заперечив, що Палич повернувся на підконтрольну територію України через домовленість із органами безпеки: “Особисто зі мною він 100% таких угод не укладав. Якби він відповідні угоди уклав, то я думаю його б ніколи не було затримано”. Куликовський на засіданні у Приморському районному суді Маріуполя повідомив, що перебуває в Києві з 2019 року і заробляв неофіційними підробітками.

Щодо ситуації на польсько-білоруському кордоні, Баканов заявив, що СБУ вживає всіх заходів, аби кордон України був “під замком”. Щодо наступних дій голова Служби безпеки прокоментував, що ми маємо об’єднатись, аби “не сталось так, як нам радять німецькі колеги”, і запевнив, що план є. Однак який саме план – не уточнив і лише додав, що “план дій об’єднатись і не допустити максимального в’їзду мігрантів”.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський також прозвітував про подальші дії щодо скупчення мігрантів і заявив, що міністерство готується до сценарію “як на польсько-білоруському кордоні”. Кількість прикордонників, за його словами, подвоїться, будуть залучені резерви нацгвардії та нацполіції, а також підрозділи територіальної оборони для перевірки взаємодії цих підрозділів.

Також Монастирський прозвітував про результати розгляду справ “ворів у законі” у зв’язку із прийняттям відповідного закону у червні 2020 року – наразі 235 кримінальних проваджень відкрито за поширення злочинного впливу. 14 травня РНБО запровадила санкції щодо кримінальних авторитетів (заборона в’їзду до України, блокування активів, примусове видворення з країни). Понад 500 “ворів у законі”, за словами Монастирського, перебувають під цими санкціями. Вони масово в’їжджали до України після початку війни у 2014 році, а серед топ-3 країн, звідки вони прибули – Росія (56 осіб), Азербайджан (24 особи) та Вірменія (9 осіб).